Kā es varu elektroniski deklarēt (reģistrēt) savu dzīvesvietu?

Mūsdienās cilvēki arvien biežāk maina savu dzīvesvietu, cits pārceļas no vienas pilsētas daļas uz otru, cits no vienas pilsētas uz otru. Bet vai Tu zināji, ka Latvijā ir likums, kas nosaka, ka Tev ir pienākums mēneša laikā, kopš Tu pastāvīgi dzīvo jaunajā dzīvesvietā, deklarēt savu dzīvesvietu? Dzīvesvietas deklarāciju Latvijā regulē Dzīvesvietas deklarēšanas likums.

Deklarēt dzīvesvietu var:

 1. klātienē tās pašvaldības dzīvesvietas deklarēšanas iestādē, kurā atrodas jaunā dzīvesvieta (maksas, šobrīd 3,00 Ls);
 2. elektroniski portālā www.latvija.lv (bez maksas).

 Šoreiz par deklarēšanos elektroniski!

[alert-note] Vajadzīgs [/alert-note]

Dators, interneta pieslēgums, kāda no piedāvātajām internetbankām vai personas apliecība (eID), vai LVRTC izsniegta droša e-paraksta viedkarte.

[alert-success] 1.solis [/alert-success]

Dzīvesvietas deklarēšana www.latvija.lv – 5 minūtēs un bez maksas

Lai uzsāktu pakalpojumu, portālā www.latvija.lv ir jāautentificējas ar kādu no piedāvātajām internetbankām vai personas apliecību (eID), vai LVRTC izsniegtu droša e-paraksta viedkarti, jāiepazīstas ar e-pakalpojuma lietošanas nosacījumiem, jānorāda kontaktinformācija.

[alert-success] 2.solis [/alert-success]

Jānorāda persona, kurai vēlies deklarēt dzīvesvietu un tiesisko pamatu. Elektroniski var deklarēt savu, sava nepilngadīgā bērna, aizbildnībā vai aizgādnībā esošas personas dzīvesvietu Latvijā.

Jāspiež poga „Izveidot jaunu adresi” – jāieraksta lodziņos jaunā adrese, kuru vēlies deklarēt, un spied pogu „Meklēt”. Kad adrese Valsts adrešu reģistrā ir atrasta, tad jāklikšķina uz tās virsū. Ja esi norādījis adresi Rīgā, tad izvēlies priekšpilsētu vai rajonu. Sava izvēle jāapstiprina.

[alert-success] 3.solis [/alert-success]

Tev ir iespēja uzreiz norādīt arī papildu adreses, piemēram, ja vasarā Tu plāno ilgāk kā mēnesi dzīvot citā vietā. Veido atkal „Jaunu adresi”, tikai šoreiz Tev parādīsies papildlauks, kurā var norādīt laika periodu, kad Tu papildu adresē uzturēsies, pārējo jāaizpilda tāpat kā iepriekšējā solī. Papildu adreses var veidot uzreiz vairākas.

[alert-success] 4.solis [/alert-success]

Kad esi sarakstījis visas adreses, spied pogu  „Deklarēt”, pēc kuras nospiešanas tiek attēlota saite, ar kuru var atvērt datni ar sagatavoto deklarāciju. Pārbaudi deklarācijā iekļauto datu pareizību! Pēc e-pakalpojuma pabeigšanas Tavs iesniegtais dokuments vairs elektroniski nebūs pieejams. Ja vēlies dokumentu saglabāt, tad atvērtajā datnē spied „Save as” un dokumentu saglabā savā izvēlētajā datu nesējā.

Pēc pogas „Iesniegt” nospiešanas, ievadītie dati tiek nosūtīti Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei un ziņas tiek automātiski aktualizētas Iedzīvotāju reģistrā.

[alert-success] 5.solis [/alert-success]

Ja vēlies izdeklarēt kādu personu, kas bez tiesiskā pamata deklarējusi savu dzīvesvietu Tev piederošā īpašumā, lasi pamācību „Kā elektroniski anulēt personas deklarēto dzīvesvietas adresi?”.

[alert-success]Ja vēlies pārliecināties:[/alert-success]

 1. par savu deklarēto dzīvesvietu, tad lasi pamācību „Kā elektroniski uzzināt, kāda ir mana deklarētā dzīvesvietas adrese?”;
 2. kas ir deklarējis dzīvesvietu Tavā īpašumā, lasi pamācību „Kas dzīvo manā mājiņā jeb kā elektroniski uzzināt, kas ir deklarējis dzīvesvietu manā īpašumā?”;
 3. citas personas deklarēto dzīvesvietas adresi, lasi pamācību „Kā elektroniski pārbaudīt citas personas deklarētās dzīvesvietas adresi?”.
Piezīmes

Pamācība, kā elektroniski deklarēt savu dzīvesvietu ir pieejama arī video veidā Youtube.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes forums “Dzīvesvietas deklarēšana”.

[alert-announce] Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā noteikto par dzīvošanu bez deklarētas dzīvesvietas Latvijas teritorijā (186. panta otrā daļa) vai par apzināti nepatiesu ziņu sniegšanu dzīvesvietas deklarēšanas iestādēm, deklarējot dzīvesvietu (190.10 pants), personai var uzlikt naudas sodu līdz 250 (divsimt piecdesmit) latiem.[/alert-announce]

[divider]

Lasi arī citas e-pakalpojumu un e-iespēju pamācības, pielieto tās pats un iesaki paziņām, kolēģiem, draugiem un ģimenē!
Savukārt, ja vēlies sekot līdzi aktualitātēm e-pakalpojumu un e-iespēju jomā, pievienojies un seko manam profilam Twitter tīklā un esi informēts par valsts e-iespējām Tavai ērtākai ikdienai!

81 Replies to “Kā es varu elektroniski deklarēt (reģistrēt) savu dzīvesvietu?”

 1. a kāpēc valstij ir tik svarīgi zināt, kur es dzīvoju? ok, mani nodokļi tad iet uz to attiecīgo pašvaldību,bet vai vēl kāds pamatojums?

 2. Likuma mērķis ir panākt, lai ikviena persona būtu sasniedzama tiesiskajās attiecībās ar valsti un pašvaldību.

  Tā kā svarīgi ir arī no tās puses – lai tu vienmēr būtu sasniedzams. Piemēram, ja tev ir kāda pavēste no tiesas vai esi pasūtījis izziņu no iestādes utt.

 3. Paldies! 2 gadus nevaru saņemties un aiziet piedeklarēties. Tagad to izdarīju 5 min laikā! 🙂

 4. Elektroniski deklarējot nekas vispār ne par vienu nav jāmaksā. Tā ir atšķirība no klātienes deklarēšanas 🙂

 5. Tā elektroniskā deklarēšanās ir pilnīgas muļķības. Ja neesmu nevienas no tām 3 lobētajām bankām klients, tad es nevaru neko izdarīt elektroniski, jo, lai izveidotu elektronisko parakstu, man ir jāiet fiziski uz pasta nodaļu, jāstāv rindā un jāmaksā par to!!! Tādu sveistu var ieviest tikai mūsu valstī!!!!
  Ar cieņu,
  Ieva

 6. Sveika, Ieva, paldies par viedokli. Tās trīs bankas ir tās, kuras sākotnēji atsaucās aicinājumam sniegt plašākas iespējas saviem klientiem. Pārējās sākumā neticēja, izlikās nedzirdam.
  Tagad, cik zinu, latvija.lv komanda vēlreiz ir uzrunājusi citas bankas, dažas ir atsaukušās. Atliek gaidīt, kad bankas pielāgos savas autorizācijas sistēmas, lai pieslēgtu portālam.
  Jā – pēc e-paraksta ir jāaiziet klātienē, bet e-paraksts jau nav tikai dzīvesvietas deklarēšanai. Ar e-parakstu var saņemt jebkuru valsts un pašvaldību pakalpojumu elektroniski – atliek tikai aizsūtīt iestādei elektroniski parakstītu iesniegumu.

 7. Man kā par nelaimi tāpat jāvelkas uz novada centru un jādeklarējas klātienē (droši vien jāmaksā arī nauda), jo tā sistēma nezin kāpēc neatpazīst adresi kurā dzīvoju.. grrrr

  1. Lūdzu nemet plinti krūmos, piesaki šo problēmu http://www.latvija.lv helpdeskam:tālr.: 67502757, e-pasts: portals@vraa.gov.lv Viņi sazināsies ar Valsts zemes dienestu un noskaidros, kas ir par problēmu ar adresi un ieteiks kā tālāk rīkoties. Tas, ka neatpazīst adresi, liecina, ka problēmas ar šo adresi varētu būt arī vēlāk arī citās situācijās. Lai veicas!

 8. Vai var elektroniski atteikties no patreizējās dzīvesvietas deklācijas ja uz ilgāku laiku paredzēts izbraukt no valsts?

 9. Ja es deklarēju dzīvesvietu citur vai automatiski tiks dzēsta iepriekšējā dzīvesvitas deklarācija?

  1. Ja deklarē dzīvesvietu citur, tad iepriekšējā dzīvesvietas deklarācija zaudē spēku automātiski

  1. DnBNord acīmredzot līdz šim nav izrādījusi nopietnu interesi, lai pieslēgtu savu ibanku http://www.latvija.lv 🙁
   Domāju, ka ja DnBNord klienti paskubinātu savu banku, tad tie ātrāk iegūtu iespēju deklarēt dzīvesvietu elektroniski!!!

 10. Tā, es tagad pastāstīšu kā man gāja ar to deklarēšanos. Šoreiz izdevās norādīt pareizo adresi, pieteikums tika apstrādāts kādas 7 dienas (tagad statuss rādās kā pabeigts) BET kad skatos sadaļu mani dati iedzīvotāju reģistrā, tur vēl joprojām redzama mana vecu vecā adrese. Tagad rodas jautājums, kas tas par sviestu?

 11. kas vajadzīgs,lai deklarētos pie juridiski svešas personas(sievas dēls no 1.laulības),ja ši persona neiebilst?

  1. Lai deklarētos svarīgi ir, lai īpašnieks pret to neiebilst. Nekādi apliecinoši dokumenti nav vajadzīgi. Svarīgi, lai īpašnieks neceļ pretenzijas un viss.
   Sīkāk par deklarēšanos var skatīt Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (deklarešanās procesa organizētājs) mājas lapas forumā "Dzīvesvietas deklarēsana": http://www.pmlp.gov.lv/lv/forums/?forum_a=tlist&forum_gid=22

 12. vai tajā procesā nobeigumā ir redzams kaut kas, ko es varu izdrukāt un kas, nebūs oficiāla izziņa, bet tomēr kaut kas, kas norāda, ka es esmu deklarējusies attiecīgajā adresē?

  1. Paša pakalpojuma procesa ietvaros nebūs gan, bet Latvioja.lv tur ir vēl viens e-pakalpojums, kurā gan var apskatīt un izdrukāt visu savu dosjē no PMLP Iedzīvotāju reģistra, t.sk. deklarēto dzīvesvietu:
   http://bit.ly/mana_adrese

 13. nopirku dzivokli un,protams,piedeklarejos tur kopa ar delu.Tagad stradaju un dzivoju Riga,jau diezgan ilgu laiku,bet saimnieks neatlauj deklareties pec vina adreses.Kadi jusu komentari uz so problemu?

  1. Persona var un tai vajag deklarēt dzīvesvietu tur, kur tā reāli dzīvo. Lai deklarētu dzīvesvietu svarīgi, lai personai būtu tiesisks pamats dzīvot šajā dzīvesvietā – tas var būt īpašumtiesības, īres līgums (kaut vai mutisks). Īsti nevarētu būt tā, ka saimnieks ļauj Jums tur dzīvot, bet neļauj deklarēties. Precīzākai atbildei es ieteiktu palūkoties PMLP (kas atbild par dzīvesvietas deklarēšanu valstī) forumā : http://ej.uz/iv4f

 14. Sava ipasuma atlavu deklareties kadam,kadreiz tuvam man cilvekam.Tagad,jau ilgu laiku,vins tur nedzivo.Ka izdarit ta,laj oficiali vinu izrakstit?Paldies!

  1. "Izdeklarēt" personu ir iespējams. Lai kādu "izdeklarētu", Jums ir jāvēršas pašvaldībā atbilstoši dzīvesvietas adresei ar iesniegumu par ziņu par attiecīgās personas deklarēto dzīvesvietu anulēšanu. Pašvaldība pēc deklarēto ziņu pārbaudes un nepieciešamas informācijas iegūšanas pieņems lēmumu par deklarētās dzīvesvietas ziņu anulēšanu.
   Detalizētāku info lasiet PMLP (kas atbild par dzīvesvietas deklarēšanu valstī) forumā : http://ej.uz/iv4f

  1. man liekas, ka nav ierobežojumu.. vienīgi, es domāju, kā tās pašvaldības tiek galā ar nodokļiem, ja kāds visu laiku maina deklarēto dzīvesvietu starp pašvaldībām? lol

  1. Dzīvesvietu visbiežāk maina pēc nepieciešamības – kad mainām savu dzīvesvietu. Nez vai tas notiek vairākas reizes nedēļā.
   Turklāt piekrītu iepriekšējam komentāram.

 15. Man radas jautajums.
  Ja es esu dzivokli pardevis,un man vairs nava Deklereta dzives vieta,tad es varu piedeklereties pie pazinas kam ir privata maja?
  Vai caur internetu var to izdarit,un kam ir jaispilda e-pakalpojumos to anketu ,vai man vai ari tam ipasniekam caur internet banku?

  1. Jūs varat deklarēties jebkurā vietā, kuru Jums ir pamats uzskatīt par Jūsu dzīvesvietu. Tas var būt Jūsu īpašums, vai arī Jums ar dzīvesveitas īpašnieku ir īres līgums, vai varbūt ar īpašnieku esat vienkārši sarunājuši, ka varat tur dzīvot. Svarīgi ir, lai caur šo adresi Jūs esat valstij sasniedzams.
   Dzīvesvieta ir jādeklarē katram pašam. Vēlams to ir darīt elektroniski bez maksas(ietaupīsiet trīs latus) http://www.latvija.lv ar internetbakas autorizāciju.

 16. Vai varu piedeklarēties adresē, ja māja nav nodota ekspluatācijā un nav reģistrēta kā jaunbūve?

 17. Vai varu piedeklarēties adresē, ja māja nav nodota ekspluatācijā un nav reģistrēta kā jaunbūve?

 18. Labdien!
  Vai es varu savu nepilngadīgo bērnu piedeklarēt paziņas dzīvoklī?
  Paldies jau iepriekš!

 19. Labdien. Man ir šāds jautājums.esmu deklarēta dzīves vietā kurā īrēju,un tās termiņš drīz beigsies,vai man viss ir jāsāk no jauna,,ši deklarēšanās,, jeb pastāv iespēja pagarināt īres līgumu. paldies jau iepriekš.

  1. Saistībā ar deklarēšanos pats galvenais ir, lai personai būtu tiesisks pamats dzīvot šajā dzīvesvietā – tas ir: lai personai būtu īres līgums, vai īpašums ir paša īpašumā, vai īpašnieks vienkārši ļauj tur dzīvot. Ja dzīvošanai konkrētajā adresē tiesiskais pamats ir, tad persona var tur deklarēties/būt deklarēta. Savukārt deklarēšana pati par sevi (ja nav attiecīgs tiesisks pamats) nedod nekādas tiesības personai izmantot konkrēto īpašumu dzīvošanai.
   Līdz ar to, ja Jūs jau esat deklarējusi savu dzīvesvietu, kuru lietojat uz īres līguma pamata, tad Jums tikai jāpagarina īres līgums un viss. Dzīvesvieta vēlreiz tajā pat adresē nav jādeklarē.

 20. Labdien!
  Vai deklarējoties dzīvesvietā, kura tiek īrēta (ir īres līgums), ir nepieciešama dzīvesvietas īpašnieka rakstiska piekrišana?

 21. Sveicināti!
  Sakiet, lūdzu, ja es piedeklērēju savā īpašumā personu uz noteiktu laiku (6 mēnešiem). Vai pēc tam es varu vienpersoniski izdeklarēt no sava īpašuma? Pat tad, ja uz izdeklarēšanās brīdi, šai personai nav citas adreses kur piedeklerēties?
  Paldies!

  1. Labdien, cienījamais, Viesi!

   Lūdzu, atbilde no Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes:

   Dzīvesvietas deklarēšanas likums neparedz dzīvesvietas deklarēšanu uz laiku. Ja vienai personai ir bijusi savstarpēja vienošanās ar citu personu par to, ka drīkst deklarēties tai piederošā īpašumā, tad arī personai, kura deklarējās īpašumā, ir pienākums pēc 6 mēnešiem pārdeklarēties uz citu adresi. Pretējā gadījumā īpašniecei būs jāvēršas attiecīgajā pašvaldībā pēc īpašuma atrašanās vietas, lai personai, kura ir deklarējusi savu dzīvesvietu īpašumā, anulētu deklarēto dzīvesvietas adresi.

   Īpašuma īpašniekam ir iespēja ar e-pakalpojuma "Manā īpašumā deklarētas personas" starpniecību bez maksas pārbaudīt informāciju, kādas personas ir deklarētas tā īpašumā. E-pakalpojums ir pieejams portālā http://www.latvija.lv (saite: http://latvija.lv/epakalpojumi/ep00).

 22. Jā, es arī esmu DBN bankas kliente, un nevaru reģistrēties elektroniski. Sakiet lūdzu , vai pēdejā laikā nekas nemainījies ar DnB bankas sadarbību, jo man nekādīgi nesanāk iet pasu daļā, lai mainītu deklarētu dzīves vietu klātienē…
  Varāt palīdzēt?

  1. Nē, pagaidām DnB neizrāda nopietnu interesi, lai pieslēgtu savu interneta banku http://www.latvija.lv. DnB klienti var ierosināt šo ideju savai bankai un paskubināt to piedāvāt iespēju izmantot dažādus e-pakalpojumus, izmantojot arī DnB interneta bankas autentifikācijas līdzekli.

 23. Sveiki!
  Man pazīstams, izglītots cilvēks mitinās "graustā" kurš patiesībā ir sadrupušas mājas atliekas un kura adresi ir iespējams noskaidrot tikai aptuveni. No iepriekšējās dzīvesvietas viņa bijusī sieva viņu ir "izdeklarējusi". Bezpajumtnieku patversme deklarē tikai tos, kuri tur dzīvo, viņš tur dzīvot nevēlas kontingenta dēļ – baidās. Gribu palīdzēt iekārtoties bezdarbniekos tādēļ ir aktuāls jautājums – KUR LAI VIŅU PIEDEKLARĒ??? Pie sevis nevaru – dzīvoju saimnieka mājā un arī viņš man ir svešs cilvēks. Kā rīkoties šādā situācijā?

  1. Saskaņā ar Dzīvesvietas deklarēšanas likumā noteikto, dzīvesvietas deklarēšanas iestādes ir attiecīgās pašvaldības, to iestādes vai Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP). PMLP kompetencē neietilpst personas faktiskās dzīvesvietas noskaidrošana, taču to ir tiesīgas izskatīt attiecīgās pašvaldības iestādes. Gadījumos, kad personai nav deklarētās dzīvesvietas, attiecīgā pašvaldības iestāde noskaidro personas faktisko dzīvesvietas adresi (ja tiek konstatēts nekustamais īpašums ar adresi, kurā šī persona dzīvo) un aktualizē ziņas Iedzīvotāju reģistrā.

   Līdz ar to, iesaku vērsties attiecīgajā pašvaldībā, kuras teritorijā dzīvo Jūsu paziņa!

   Lai noskaidrotu, kādas ziņas par Tevi ir iekļautas Iedzīvotāju reģistrā (piemēram, deklarētā dzīvesvietas adrese, pases dati, bērni, vecāki u.c.), autentificējies (identificē sevi ar internetbankas starpniecību vai ar viedkartes drošu e-parakstu vai Mobilo ID) un izvēlies (bezmaksas) e-pakalpojumu „Mani dati Iedzīvotāju reģistrā” (http://www.latvija.lv/epakalpojumi/ep01).

   Lai pārbaudīt Iedzīvotāju reģistrā iekļautajos datos to, vai personai ar lietotāja norādīto personas kodu ir spēkā reģistrācija dzīvesvietā lietotāja norādītajā adresē, autentificējies un izvēlies (bezmaksas) e-pakalpojumu „Pārbaude, vai persona ir deklarēta norādītajā adresē” (http://www.latvija.lv/epakalpojumi/ep29).

 24. sakiet lūdzu kā tas var būt ja deklarējas, deklsrēsanas iestādē tad ir nepieciešams uzrādīt tiesības vai radniecību,bet ja internetā tad nekas nav nepierciešams????

  1. Dzīvesvietas deklarēšana internetā prasa tieši to pašu info, ko likums nosaka deklarējoties klātienē. Nekāda cita papildus info Jums nebūtu jāsniedz ne deklarējoties elektroniski, ne klātienē.

 25. es netieku talak par lapu – Par pakalpojumu "Dzīvesvietas deklarācijas iesniegšana", dators uzkars un viss talak netiek, atķeksē vajadzigo ķeksīti un spiežot TĀLĀK viss dators izmet eroru, jau kadu patsmito reizi, kādi ieteikumi?

 26. Kādu interneta pārlūku izmantojat? Būtu ieteicams izmantot, piemēram, Internet Explorer vai Google Chrome. Mozilla Firefox jaunā versija rada problēmas e-pakalpojuma saņemšanai. Sākumā pamēģiniet pieprasīt e-pakalpojumu citā interneta pārlūkā. Ja joprojām neizdodas, tad rakstiet uz e-pastu portals@vraa.gov.lv; speciālisti dos Jums padomu, kā rīkoties.

 27. Sveiki. Es pārvācos uz citu pilsētas malu, taču jaunajam saimniekam ir iebildumi pret manu deklarēšanos. Jautājums- kas būs, ja es nebūšu nekur deklarējusies??

 28. Sveiki. Es pārvācos uz citu pilsētas malu, taču jaunajam saimniekam ir iebildumi pret manu deklarēšanos. Jautājums- kas būs, ja es nebūšu nekur deklarējusies??

 29. Sveiki. Es pārvācos uz citu pilsētas malu, taču jaunajam saimniekam ir iebildumi pret manu deklarēšanos. Jautājums- kas būs, ja es nebūšu nekur deklarējusies??

  1. Deklarēšanās galvenā jēga ir būt sasniedzamam saziņai ar valsti. T.i, lai valsts un pašvaldību iestādes varētu droši un savlaicīgi nosūtīt Jums paredzētas ziņas un būtu pārliecība, ka tās saņemiet Jūs, nevis kāda cita persona. Ja Jums nav deklarēta dzīvesvieta, tad papildus riskam nesaņemt kādu svarīgu sūtījumu no valsts, Jūs var administratīvi sodīt līdz Ls 250.

 30. labdien,es nesaprotu vienu sodien biju intereseties par deklaresanos,man pateica ka klatiene jamaksa 3ls, dzivoju izireta dzivoli,ires liguma nekas pa deklaraciju nav minets,kapec man vajag ipasnieka rakstisku piekrisanu,un vel zemesgramatu?lasiju te atbildes,vai tad ja mes pasi esam runajusi,vins mutiski dod piekrisanu ar to nepietiek?

  1. Sveiki,
   Klātienē ir jāmaksā 3 lati, bet elektroniski deklarējoties http://www.latvija.lv nav jāmaksā.
   Pašvaldība nav tiesīga prasīt nekādus citus papildus dokumentus, kā vien tos, ko Dzīvesvietas deklarēšanas likums paredz. Deklarēšanās tiesiskais pamats ir tikai jādeklarē un deklarējoties nav jāpierāda ar dokumentiem. Ar mutiski dotu piekrišanu pilnīgi pietiek.
   Lūgums no manas puses: ņemot vērā, ka neesmu oficiāla amatpersona, gadījumā, ja pašvaldība turpina uzstāt uz savām prasībām tā, kā Jūsu aprakstījāt, lūdzu sazinieties ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi, jo viņi ir dzīvesvietas deklarēšanas sistēmas vadītāji un atbildīgie, kas varēs sniegt arī tiesiski saistošu ieteikumu kā Jums rīkoties konkrētajā situācijā.

 31. Sistēma šobrīd nav īsti korekta.Mans piemērs ir tāds.
  Es ar sievu uz notariāli apstiprinātas pilnvaras pamata vēlos elektroniski deklarēt mūsu kopējā dzīvesvietā sievas māsas jaundzimušo meitu. Pilnvara paredz mums tiesības, kas ir līdzvērtīgas aizbildņa tiesībām, kaut arī tās derīguma temiņš ir 3 mēneši. Tomēr likums neaizliedz mums to noformēt no jauna, tā atzina pati notāre. Citos gadījumos aizbildņa tiesības uz ilgāku laiku tiek formētas caur bāriņtiesu, tad to darbības laiks nav ierobežots ar noteiktu termiņu. Problēma, acīmredzot, ir tāda, ka sistēma automātiski atpazīst tikai tos aizbildņus, kas noformēti caur bāriņtiesu, kaut gan faktiski esmu šobrīd analogā statusā. Reāla kļūda sistēmas realizācijā, kā rezultātā jāiet vien uz domi ar kājām 🙂

  1. Diemžēl nevarēšu Jums palīdzēt pēc būtības 🙁
   Lūdzu sazinieties ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi, jo viņi ir dzīvesvietas deklarēšanas sistēmas vadītāji un atbildīgie, kas varēs sniegt arī tiesiski saistošu ieteikumu kā Jums rīkoties konkrētajā situācijā, kā arī lemt par sistēmas uzlabojumu ieviešanu.

 32. Ludzu palidziet man,esmu iegajusi jau caur ibenku,lai deklaretos,bet netieku talak jo neseprotu so -Jāspiež poga "Izveidot jaunu adresi" – jāieraksta lodziņos jaunā adrese,
  kur tad ir ta vieta kur to adresi lai rakstu,man tada nau?

 33. Ludzu palidziet man,esmu iegajusi jau caur ibenku,lai deklaretos,bet netieku talak jo neseprotu so -Jāspiež poga "Izveidot jaunu adresi" – jāieraksta lodziņos jaunā adrese,
  kur tad ir ta vieta kur to adresi lai rakstu,man tada nau?

  1. Pēc tam kad logā "Deklarācijas datu ievadīšana" nospiedāt pogu "Pievienot" vajadzēja atvērties adreses meklēšanas logam, kurā jāievada adrese(vai tās daļu) un jāspiež "Meklēt". Tad no atrasto adrešu saraksta jāizvēlas vajadzīgā adrese. Ja Jums joprojām neizdodas, tad risinājumam ērtāk būs sazināties ar Latvija.lv atbalsta dienestu: tālr.: 67502757, e-pasts: portals@vraa.gov.lv

 34. Viss ir lieliski, ka ātri var deklerēties, bet tad jau sanāk, ka var izvēlēties jebkuru dzīves vietu, kā jūs to pārbaudāt? Nevēlētos, lai pie manā privātīpašumā kāds deklerējas

  1. Ir vērts interesēties pašvaldībā, jo mēs esam sabiedriska organizācija, un varētu būt kaut kādi papildu apsvērumi, bet, mūsuprāt, tas ir iespējams.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.