Nereti nākas saskarties ar situāciju, kad mums ir nepieciešams zināt deklarēto dzīvesvietas adresi, piemēram, aizpildot kādas iestādes veidlapas vai saņemot labumus, kas pieejami tikai noteiktajā pilsētā deklarētiem iedzīvotājiem u.tml.  Turklāt arī administratīvi teritoriālās reformas rezultātā ir mainīts rajons uz novadu un dažreiz uz jautājumu „kāda ir jūsu deklarētā adrese?”  ir grūti atbildēt. Šajā pamācībā parādīšu pāris veidus kā bez iešanas uz iestādi mēs paši varam atrast, kur esam deklarējuši savu dzīvesvietu.

Vajadzīgs

Lai Tavi dati būtu drošībā un bez Tavas atļaujas tos nevarētu apskatīt citas personas, Tev būs nepieciešams autentificēties ar:

  1. kādu no portālā piedāvātajām internetbankām vai
  2. personas apliecību (eID) vai
  3. viedkartes drošu elektronisko parakstu.

Bezmaksas e-pakalpojums “Mani dati Iedzīvotāju reģistrā”  


Pakalpojums nodrošina iespēju uzzināt, kādas ziņas par personu ir iekļautas Iedzīvotāju reģistrā – personas kods, deklarētā dzīvesvietas adrese, pases dati, laulātais, bērni, vecāki. Pakalpojuma rezultāts ir dokuments (*.pdf), kam ir informatīvs raksturs.

Pakalpojumā ir iespējams veikt pārbaudi, vai persona ar norādīto personas kodu ir deklarējusies norādītajā adresē. Šādā veidā Tu vari pārliecināties ne tikai par savu deklarēto dzīvesvietas adresi, bet arī par trešās personas, piemēram, vecāku, ja vien zini viņu personu kodu.
 

Pakalpojums nodrošina iespēju, ierakstot personas vārdu, uzvārdu un personas kodu, noskaidrot pašvaldību, kurā kārtējā gada sākumā bija norādītās personas dzīvesvieta, šādā dalījumā: Rīga, Liepāja, Ventspils, neviena no šīm trim pašvaldībām.

Deklarētās dzīvesvietas maiņa

Ja iepriekšējos soļos esi secinājis, ka vēlies mainīt savu deklarēto dzīvesvietas adresi, tad arī to vari izdarīt elektroniski. Turklāt tas ir bez maksas un nodeklarēt savu un savu bērnu dzīvesvietu vari 5 minūtēs. Vairāk informācijas pamācībā “Kā elektroniski deklarēt (reģistrēt) savu dzīvesvietu?“.

Lasi arī citas e-pakalpojumu un e-iespēju pamācības, pielieto tās pats un iesaki paziņām, kolēģiem, draugiem un ģimenē!

Savukārt, ja vēlies sekot līdzi aktualitātēm e-pakalpojumu un e-iespēju jomā, pievienojies un seko manam profilam Twitter tīklā un esi informēts par valsts e-iespējām Tavai ērtākai ikdienai!