Reizēm ir situācijas, kad ir nepieciešams zināt, kas ir deklarējis dzīvesvietu Tev piederošā īpašumā. Piemēram, tajās reizēs, kad pastkastītē atrodam citai personai adresētu vēstuli vai arī, pērkot īpašumu, lai slēdzot līgumu ar apsaimniekotāju, nebūtu jāmaksā apsaimniekošanas maksa par vairākām personām, kuras nemaz nepazīstam.

Vajadzīgs

Dators, interneta pieslēgums, kāda no piedāvātajām internetbankām vai personas apliecība (eID) vai LVRTC izsniegta droša e-paraksta viedkarte, vai virtuālais e-paraksts.

 1.solis

Lai bez maksas iegūtu informāciju par sev piederošajiem nekustamajiem īpašumiem un tajā deklarētajām personām, autentificējies portālā www.latvija.lv un izvēlies e-pakalpojumu „Manā īpašumā deklarētas personas”.

Pakalpojums nodrošina iespēju tev iegūt informāciju par saviem Zemesgrāmatā reģistrētajiem nekustamajiem īpašumiem, to sastāvu, kadastra numuriem, adresēm un iedzīvotājiem, kuriem ir spēkā reģistrācija dzīvesvietā (deklarēta vai pēc iestādes iniciatīvas reģistrēta dzīvesvieta) šo īpašumu adresēs.

2.solis

Ja nekustamais īpašums Tev vēl nepieder, bet pirms iegādes vēlies zināt, kas tajā ir deklarējis dzīvesvietu, palūdz šo e-pakalpojumu izpildīt dzīvokļa īpašniekam un parādīt Tev e-pakalpojumā iegūtos rezultātus.

Piezīmes

Lasi arī citas e-pakalpojumu un e-iespēju pamācības, pielieto tās pats un iesaki paziņām, kolēģiem, draugiem un ģimenē!
Savukārt, ja vēlies sekot līdzi aktualitātēm e-pakalpojumu un e-iespēju jomā, pievienojies un seko @epakalpojumi profilam Twitter tīklā un esi informēts par valsts e-iespējām Tavai ērtākai ikdienai!