Kur elektroniski paziņot, ka dodos ārpus Latvijas?

Ikviens cilvēks savā dzīvē ir braucis kādā ceļojumā ārpus Latvijas – tuvākā vai tālākā, garākā vai īsāka. Tomēr pasaulē gadās dažādas stihijas, kas mēdz apgrūtināt atgriešanos mājās, piemēram, plūdi, ugunsgrēki u.tml. Bet vai tu zināji, ka Latvijā ir izveidots vienots reģistrs, lai valsts zinātu kas un kur ir aizbraucis, lai varētu nodrošināt šīm personām konsulārās palīdzības sniegšanu ekstremālās situācijās.

[alert-success] 1.solis [/alert-success]

Reģistrāciju, ievadot informāciju par sevi, kā arī personu, kurai paziņot nelaimes gadījumā, var veikt Ārlietu ministrijas mājas lapā Konsulārajā reģistrā, reģistrācija ir brīvprātīga un bez maksas.

[alert-success] 2.solis [/alert-success]

Ja reģistrācija ir notikusi veiksmīga, tad parole tiek nosūtīta uz tavu norādīto e-pastu. Lai pabeigtu reģistrāciju, būs nepieciešams aktivizēt e-pastā norādīto autorizācijas vietni.

[alert-success] 3.solis [/alert-success]

Turpmāk Konsulārajam reģistram varēsi pieslēgties ar savu norādīto e-pastu un Ārlietu ministrijas nosūtīto paroli. Pēc tam var veikt ceļojumu reģistrēšanu.

[alert-success] 4.solis [/alert-success]

Sadaļā Rediģēt personas datus ir iespējams nomainīt piekļuves paroli. Ja profils netiek lietots divus gadus, tas tiek dzēsts no Konsulārā reģistra. Tā pat šajā sadaļā ir iespējams mainīt informāciju par sevi un personu, kurai paziņot nelaimes gadījumos.

[alert-success] 5.solis [/alert-success]

Sadaļā Pievienot nākamo valsti Jums jānorāda valsts, uz kuru plānojat ceļot, kā arī uzturēšanās adrese un plānotais uzturēšanās laiks ārvalstī. Ja ceļojuma ietvaros uzturēsieties vairākās ārvalstīs, pievienojiet katru nākamo valsti atsevišķi.

[alert-success] 6.solis [/alert-success]

Sadaļā Ceļojumu saraksts Jūs varat aplūkot ceļojumus, kurus esat reģistrējis Konsulārajā reģistrā. Ja ceļojumā nedodaties viens, šajā sadaļā ir iespējams pievienot informāciju par personām, ar kurām ceļosiet kopā.

[alert-success] Piezīmes[/alert-success]
  • Trīs mēnešus pēc Jūsu norādītā ceļojuma beigu datuma, informācija par attiecīgo ceļojumu tiks dzēsta no Konsulārā reģistra.
  • Informāciju ir jānorāda precīzu, lai gadījumā, ja ir nepieciešama konsulārā palīdzība, tevi vai tavu norādīto personu varētu atrast.

[divider]

Lasi arī citas e-pakalpojumu un e-iespēju pamācības, pielieto tās pats un iesaki paziņām, kolēģiem, draugiem un ģimenē!

Savukārt, ja vēlies sekot līdzi aktualitātēm e-pakalpojumu un e-iespēju jomā, pievienojies un seko manam profilam Twitter tīklā un esi informēts par valsts e-iespējām Tavai ērtākai ikdienai!

4 Replies to “Kur elektroniski paziņot, ka dodos ārpus Latvijas?”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.