Kur elektroniski iegūt informāciju par manu nekustamo īpašumu?

Arvien aktuālāka ir tēma par nekustamajiem īpašumiem un to kadastrālajām vērtībām. Šajā pamācībā parādīšu trīs veidus kā uzzināt informāciju par savu nekustamo īpašumu.

[alert-note] Vajadzīgs [/alert-note]

Atkarībā no portāla specifikas tev būs nepieciešams autentificēties ar:

  1. iestādes portālā reģistrēto / izsniegto lietotājvārdu un paroli;
  2. kādu no internetbankām, ar ko sadarbojas iestāde vai
  3. personas apliecību (eID) vai
  4. viedkartes drošu elektronisko parakstu.

[alert-success] Bezmaksas e-pakalpojums “Mani dati kadastrā” portālā www.latvija.lv   [/alert-success]

  1. Atver www.latvija.lv, izvēlies sadaļu “E-pakalpojumi” un labajā pusē “piesakies savai darba vietai” ar kādu no portālā piedāvātajām internetbankām, ID karti.
  2. Izvēlies saiti “Dzīvesvieta, nekustamais īpašums, būvniecība, ģeodēzija, kartogrāfija” un e-pakalpojumu “Mani dati kadastrā“.
  3. Izlasi noteikumus un instrukciju, uzsāc e-pakalpojumu, piekrīti lietošanas noteikumiem un saņem informāciju.

Pakalpojuma izpildes laikā informācija tiek pārbaudīta Valsts zemes dienesta pārziņā esošajā Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmā un Tev tiek attēlots informatīvs dokuments (*.pdf fails) ar informāciju par Tev piederošiem nekustamajiem īpašumiem un/vai būvēm.

Informatīvajā dokumentā atradīsi gan nekustamā īpašuma sastāvu, gan pamatdatus par īpašumu, gan īpašuma un nomas tiesības, gan pašas būves pamatdatus, gan kadastrātās vērtības u.c.

[alert-success] Bezmaksas informācija portālā www.zemesgramata.lv[/alert-success]

  1. Atver www.zemesgramata.lv, labajā pusē pelēkajā joslā izvēlies pogu “Mani dati” un reģistrējies ar viedkartes drošu elektronisko parakstu.
  2. Piekrīti lietošanas noteikumiem un saņem informāciju.

Pakalpojuma rezultātā Tu iegūsi informāciju par Taviem Zemesgrāmatā reģistrētajiem nekustamajiem īpašumiem un īpašuma elektronisku zemesgrāmatu.

[alert-success] Bezmaksas informācija portālā www.kadastrs.lv [/alert-success]

Gana daudz informāciju Tu vari iegūt portāla publiskajā daļā (ikvienam un bez maksas) – šeit Tu atradīsi informāciju par nekustamajiem īpašumiem (kadastra numurs, nosaukums, kadastrālā vērtība u.c.),  to sastāvu (būve, zeme, telpa) un telpiskajiem datiem.

[alert-announce] Ja tu redzi, ka attēlotie dati neatbilst patiesībai vai ir kļūdaini, tad noteikti sazinies ar atbildīgo iestādi un informē par to. Svarīgi, lai Tavi dati būtu pareizi, jo no tā ir atkarīgs, cik liels tiks aprēķināts nodoklis par Tavu nekustamo īpašumu.[/alert-announce]

Lasi arī “Kas dzīvo manā mājiņā jeb kā elektroniski uzzināt, kas ir deklarējis dzīvesvietu manā īpašumā?

[divider]

Ja vēlies sekot līdzi aktualitātēm e-pakalpojumu un e-iespēju jomā, pievienojies un seko manam profilam Twitter tīklā un esi informēts par valsts e-iespējām Tavai ērtākai ikdienai!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.