mazāk ir vairāk

Šogad mūsu biedrība sadarbojās ar Latvijas Platformu attīstības sadarbībai (LAPAS), rakstījām kopīgi vienu projektu. Bet ne par to ir stāsts. Kopš tā laika Dace un (vienreiz arī Artis un Ernests) apmeklē dažādus LAPAS pasākumus un līdz ar to šo to uzzina par pasauli. Tomēr ir kaut kas, ko zinām mēs, bet, iespējams, ka nezināt jūs. Veids, kādā katrs individuāli varam iesaistīties attīstības sadarbībā, turklāt ļoti vienkāršā veidā. (Par visiem citiem attīstības sadarbības veidiem un ceļiem, var vērsties pie LAPAS) Tas ir arī vēl viens lielisks piemērs interneta laikmeta bonusiem!

Proti, pastāv tāda organizācija kā KIVA, kas nodarbojas ar mikroaizdevumiem. Un, nē, tas nav nekāds esemes-kredīts, kas rada vieglas dzīves ilūziju tiem, kam to varbūt vajadzētu vismazāk.. Tā ir bezpeļņas organizācija, kas izmantojot internetu, palīdz sastapties cilvēkiem dažādās valstīs un atbalstīt noderīgus projektus nabadzības mazināšanā. Tie ir cilvēki dažādās valstīs, kuriem nepieciešamas zināmas investīcijaskāda jautājuma risināšanai – lai uzsāktu uzņēmējdarbīu, mācītos, arī, lai uzlabotu dzīves apstākļus (es arī atradu vienu, kas meklē finansējumu kāzu organizēšanai, precīzāk, guļamistabas iekārtai..). Katrs aizdevējs aizdot 25$ un, ja tādi visā pasaulē atrodas pietiekami daudzi, tad nepieciešamā summa tiek savākta. Bet tas nav ziedojums! Tas ir aizdevums, kas nozīmē, ka nauda tiek atgriezta aizdevēja kontā pēc zināma laika. Tālāk naudu var aizdot citā projektā, ziedot KIVA vai izņemt personīgai lietošanai.

Šeit video angļu valodā par to, kā tas darbojas.

Jāsaka, ka es pati neesmu šajā iesaistījusies, tomēr mans draugs Miķelis (@mikzalais) jau vairākus gadus “apgroza” savus 25$ dažādos projektos. Nauda vienmēr esot atgriezusies,  kas liek domāt, ka projektu mērķi ir izpildīti un aizdevuma ņēmējam viss kārtībā.

Piemēram, šī sieviete vārdā Maria Eugenia, kurai nepieciešams iegādāties govi. Informācija šeit. Šī raksta tapšanas laikā viņai pietrūkst vairs vien 75$.

tante

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.