Idejas ziemīgām izklaidēm ar bērnu

Kamēr vēl nav lielais, lielais aukstums, man personīgi ziema tīri labi patīk, jo, kad bija rudens peļķes, bija grūtāk iet armazo laukā dēļ peļķu vilinājuma un dubļiem. Tomēr man liekas, ka mazajam tas sniegs, lai arī šķiet interesants, nav līdz galam saprotams un nepārāk vēl saista, jo nav īsti skaidrs, ko ar viņu darīt. Ka var iebrist, pamēģināja, ka var parušināt, pamēģināja. Ka var uztaisīt piku, parādīju. Sniegavīram pagaidīsim nedaudz lipīgāku sniegu. Nolēmu pameklēt vēl idejas internetā. Dažas aktivitātes ir jau lielākiem bērniem, tomēr par dažām man liekas priecātos arī mans teju divgadnieks.

Sniega grafiti.
Šī jau ir klasika un aktīvākie interneta lietotāji būs redzējuši. Sagatavot pudelēs krāsainu ūdeni, ar kuru var zīmēt sniegā.

Sniega gaismeklis no pikām.
Sagatavo padaudzāk pikas un izveido”mājiņu” svecītei vai kādai uz lampiņai, kas darbojas ar bateriju.

 

Krāsainās ledus bumbas.
Šis prasa pamatīgāku iepriekšēju sagatavošanos. Ņem mazos balonus un piepilda ar krāsainu ūdeni. Liek saldētavā līdz tie sasalst ledus bumbā.  Tad jāuzvelk drēbes, ko mazāk žēl, un jānoloba balona kārtiņa un jāiet laukā taisīt luksoforu, varavīksni, rotājumus un visu citu sniegā ar krāsainajām ledus bumbām.
Šo var arī izvērst par meklēšanas spēli lielākiem bērniem, tikai krāsainās ledus bumbas jāpaslēpj sniegā, kamēr bērni nemana. Tad var rīkot meklēšanas sacensības.ledus

Sniega saldumi.
Šo droši vien vēl nemēģināsim. Un vispār tas jādara laukos, jo tur tīrāks sniegs un arīdzan tas ir turpat aiz lieveņa, nevis trīs stāvus zemāk un vēl pāri ielai. Sagatavo karameles vai kādu citu sīrupu un lej to dzesēties sniegā. Mīkstā karamelē ieliek kociņu/karotīti un, kad vēlas, ķeksē  laukā un mielojas ar sniegainu saldumu.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.