Kā elektroniski pārbaudīt, vai notariāli apstiprināta pilnvara nav atsaukta?

Pilnvaras derīgumam ir liela nozīme tiesiskajās attiecībās, tajā skaitā darījumos ar nekustamo īpašumu, mantojuma lietās, tiesu lietās, jo pilnvarotā persona nav tiesīga rīkoties pilnvaras devēja vārdā, ja pilnvaras devējs ir atsaucis izdoto pilnvaru. Līdz šim par notariāli apstiprinātas pilnvaras atsaukumu varēja uzzināt no oficiālā laikraksta Latvijas Vēstnesis vai vēršoties pie zvērināta notāra. Tagad lietotāju ērtībai šis pakalpojums ir pieejams arī elektroniski. Pakalpojuma būtiska priekšrocība – par pilnvarojuma atsaukuma faktu var pārliecināties on-line režīmā, tādējādi uzzinot pilnvaras devēja gribu vēl pirms parādījusies oficiālā publikācija.

[alert-note] Vajadzīgs [/alert-note]

Dators, interneta pieslēgums, kāda no piedāvātajām internetbankām vai personas apliecība (eID), vai LVRTC izsniegta droša e-paraksta viedkarte.

[alert-success] 1.solis [/alert-success]

Lai Jūs varētu pārbaudīt, vai pilnvara nav reģistrēta Atsaukto pilnvaru reģistrā, ir jāautentificējas portālā www.latvija.lv un jāizvēlas Latvijas Zvērinātu notāru padomes e-pakalpojums „Pilnvaras pārbaude Atsaukto pilnvaru reģistrā”.

[alert-success] 2.solis [/alert-success]
Maksa par reģistra lietošanu, t.i. par pilnvaras derīguma pārbaudi Atsaukto pilnvaru reģistrā ir Ls 3,66 (ieskaitot PVN). Maksa tiek iekasēta saskaņā ar Latvijas Zvērinātu notāru padomes sniegto maksas pakalpojumu cenrādi.

[divider]
Piezīme Kārtība, kādā Latvijas Zvērinātu notāru padome ved to personu reģistru, kurām atsauktas pilnvaras.

[divider]

Ja vēlies sekot līdzi aktualitātēm e-pakalpojumu un e-iespēju jomā, pievienojies un seko manam profilam Twitter tīklā un esi informēts par valsts e-iespējām Tavai ērtākai ikdienai!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.