Kā komersantam elektroniski iesniegt vides aizsardzības valsts statistikas pārskatus par atkritumu apsaimniekošanu, ūdens resursu lietošanu un gaisa aizsardzību?

Lai komersantiem atvieglotu kārtību, kādā veicama ikgadējā ziņošana par darbībām ar atkritumiem, ūdens resursu lietošanu un gaisa aizsardzību, turpmāk vides aizsardzības valsts statistikas pārskatu veidlapas jāiesniedz elektroniski, datus ievadot Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) tīmekļa vietnē. Reģistrācija un datu ievade – bez maksas.

[alert-success] Reģistrējies [/alert-success]

Lai varētu ievadīt datus, reģistrējies LVĢMC tīmekļa vietnē un saņem lietotājvārdu un paroli.

Konsultācijas par reģistrācijas un datu ievades kārtību vari saņemt, rakstot uz e-pasta adresi atbalsts@lvgmc.lv.

 Kad lietotājvārds un parole piešķirti, autorizējies LVĢMC tīmekļa vietnē un nospied saiti „PĀRSKATI”.

[alert-success] Aizpildi līgumu [/alert-success]

Pārskatu datu iesniegšana būs iespējama tikai pēc līguma parakstīšanas Valsts Vides dienestā (VVD), tāpēc aizpildi* pieteikumu („Pieteikuma izveide”), saglabā to un apstiprini, lai pieteikums tiktu elektroniski iesniegts un uz Tavu e-pastu tiktu nosūtīta līguma sagatave.

* Pieteikumu kā Fiziska persona sagatavo tikai fiziskas personas, kas vēlas iesniegt pārskatu par ūdens resursu lietošanu („2-Ūdens”) par objektu, kas ir fiziskas personas īpašums. Juridiskām personām izvēlnē „Līguma parakstītājs” jāizvēlas Juridiska persona un obligāti jāaizpilda visi aizpildīšanai piedāvātie lauki.

Līguma sastādīšanas kārtības apraksts pieejams LVĢMC tīmekļa vietnes sadaļas „Pakalpojumi” apakšsadaļā „Statistikas veidlapas”.

[alert-success] Par katru juridisko personu jāiesniedz viens pieteikums[/alert-success]

Ja juridiskai personai ir vairāki objekti, tad pārskatus būs iespējams iesniegt pamatojoties uz vienu pieteikumu (līgumu).

[alert-success] Pārbaudi līguma datus [/alert-success]

Kad būsi saņēmis līguma sagatavi, lejupielādē to un pārbaudi* līguma datus.

* Līguma teksts ir labojams, izmantojot MS Word teksta redaktoru. Ja ir jālabo kontaktpersonas e-pasta adrese vai organizācijas reģistrācijas numurs, ir jāiesniedz jauns pieteikums!

[alert-success] Līgumu paraksta[/alert-success]

Līgumu paraksta organizācijas paraksttiesīga persona un tad līgumu nodod parakstīšanai VVD reģionālajai vides pārvaldei. Ērtāk ir parakstīt līgumu ar drošu elektronisko parakstu un nosūtīt to attiecīgajai VVD reģionālajai vides pārvaldei uz tās oficiālo e-pasta adresi (kontaktinformāciju meklē VVD tīmekļa vietnē).

Kad līgums parakstīts no VVD puses, tiek aktivizēts lietotāja konts un var iesniegt pārskatu(s).

[alert-success] Pārskati jāsagatavo[/alert-success]

Pārskati par atkritumu apsaimniekošanu, ūdens resursu lietošanu un gaisa aizsardzību jāsagatavo līdz attiecīgā gada 1. martam. Minēto vides aizsardzības valsts statistikas pārskatu veidlapas aizpilda un iesniedz atbilstoši Ministru kabineta 2008. gada 22. decembra noteikumiem Nr. 1075 „Noteikumi par vides aizsardzības valsts statistikas pārskatu veidlapām”.

Lai iegūtu informāciju par citu statistikas pārskatu iesniegšanas iespējām, skaties pamācību „Kur komersantam elektroniski iesniegt statistikas pārskatus?” un „Kā elektroniski meža īpašniekam iesniegt pārskatus Valsts meža dienestā par mežsaimniecisko darbību?”.

[divider]

Lasi arī citas e-pakalpojumu un e-iespēju pamācības, pielieto tās pats un iesaki paziņām, kolēģiem, draugiem un ģimenē!

Savukārt, ja vēlies sekot līdzi aktualitātēm e-pakalpojumu un e-iespēju jomā, pievienojies un seko manam profilam Twitter tīklā un esi informēts par valsts e-iespējām Tavai ērtākai ikdienai!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.