Kur komersantam elektroniski iesniegt statistikas pārskatus?

Lai atvieglotu komersanta ikdienas dzīvi, iestādes piedāvā komersantam statistikas pārskatus iesniegt arī elektroniski, piemēram, izmantojot Centrālās statistikas pārvaldes sistēmu e-Pārskats, Latvijas Bankas piedāvāto Nebanku statistikas informācijas sistēmu u.c.

[alert-success] Centrālās statistikas pārvaldes E-pārskats [/alert-success]

Visiem respondentiem, kas ir iekļauti Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apsekojumos, tiek izsūtīta informatīva vēstule par to, kādi pārskati, kādos termiņos un kur ir jāiesniedz.

Lai uzņēmējs pārskatus varētu iesniegt elektroniski, tam ir jākļūst par sistēmas e-Pārskats lietotāju. Lai to izdarītu, uzņēmējam uz CSP e-pasta adresi e-parskats@csb.gov.lv jānosūta pieteikums, norādot uzņēmuma rekvizītus: nosaukumu, nodokļu maksātāja reģistrācijas numuru, kontaktpersonas vārdu, uzvārdu un tālruni.

Pēc pieteikuma saņemšanas CSP Jums nosūtīs lietotājvārdu un paroli, ar kuru turpmāk varēsiet pieslēgties e-Pārskats sistēmai.

Pēc pieslēgšanās e-Pārskats sistēmai Jums tiks attēlots saraksts ar visiem pārskatiem, kas Jums kā respondentam ir jāiesniedz. Pārskati ir sagrupēti pēc iesniegšanas periodiskuma un vizuāli neatšķiras no papīra veidlapām.

Elektroniskā veidlapā uzņēmuma rekvizīta lauki katrā pārskatā tiek aizpildīti automātiski ar iespēju nepieciešamības gadījumā tos labot.

Sistēma e-Pārskats piedāvā arī iespēju importēt sistēmā iepriekš sagatavotu xml datni, kā arī kopēt pārskata datus no iepriekšējā perioda.

Kad pārskats ir sagatavots, to ir iespējams uzreiz nosūtīt uz CSP vai, ja nav pilnībā aizpildīts, saglabāt tālākai apstrādei.

Pirms datu nosūtīšanas tiek veikta automātiskā datu pārbaude, visas kļūdas tiek attēlotas paziņojumā.

 CSP tīmekļa vietnē skaties video par statistikas pārskatu aizpildīšanu elektroniski.

[alert-success]Elektroniski statistikas pārskatus var iesniegt arī: [/alert-success]

  • Latvijas Bankas tīmekļa vietnē– finanšu un valsts maksājumu bilances sagatavošanai nepieciešamos statistikas datus;
  • izmantojot Nebanku statistikas informācijas sistēmu – uzņēmumiem tiek piedāvāta iespēja elektroniski sagatavot un iesniegt Latvijas Bankas Statistikas pārvaldei šādus statistikas pārskatus: Paziņojums par ienākošajiem ārējiem maksājumiem; Paziņojums par ārvalstu bankās veiktajiem ārējiem maksājumiem; Ārējo ieguldījumu ceturkšņa pārskats; Transporta un starpniecības pakalpojumu ceturkšņa pārskats; Pakalpojumu ceturkšņa pārskats; Pārskats par privātpersonu noslēgtajiem līgumiem darbam ārvalstīs;
  • Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centram nepieciešamos datus ikgadējiem statistikas pārskatiem.
  • Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnē – valsts statistikas pārskatus veselības aprūpes jomā.

[divider]

Lasi arī citas e-pakalpojumu un e-iespēju pamācības, pielieto tās pats un iesaki paziņām, kolēģiem, draugiem un ģimenē!

Savukārt, ja vēlies sekot līdzi aktualitātēm e-pakalpojumu un e-iespēju jomā, pievienojies un seko manam profilam Twitter tīklā un esi informēts par valsts e-iespējām Tavai ērtākai ikdienai!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.