Kur es elektroniski varu noskaidrot ar veselību saistītu informāciju?

Saņemot medicīnisko aprūpi, par pacientiem tiek uzkrāta dažāda informācija, piemēram, par ārsta apmeklējumiem, diagnozēm, diabēta datiem, jaundzimušā datiem u.c. Ir dažādi veidi, kā noskaidrot, kādi dati par personu ir uzkrāti dažādos reģistros.

[alert-note] Vajadzīgs [/alert-note]

Lai uzsāktu e-pakalpojumu, portālā www.latvija.lv ir jāautentificējas ar kādu no piedāvātajām internetbankām vai personas apliecību (eID), vai LVRTC izsniegtu droša e-paraksta viedkarti.

[alert-success] 1.solis [/alert-success]

Sadaļā E-pakalpojumi – Ģimene, bērni, veselība, sociālie pakalpojumi  bez maksas ir pieejami šādi e-pakalpojumi:

  • Mani valsts apmaksātie veselības aprūpes pakalpojumi” – iespēja saņemt informāciju (par ambulatori sniegtajiem pakalpojumiem no 2005.gada, par stacionāri saņemtajiem pakalpojumiem no 2004.gada) par saviem vai savu nepilngadīgo bērnu ārsta apmeklējumiem, diagnozēm un manipulācijām no Nacionālā veselības dienesta datu bāzes. Dati tiek saņemti par valsts apmaksātiem veselības aprūpes pakalpojumiem.
  • Mani dati cukura diabēta pacientu reģistrā” – tiek sniegta informācija, kas ir elektroniski uzkrāta Nacionālā veselības dienesta reģistrā par pacientiem ar cukura diabētu.
  • Manu jaundzimušo bērnu dati” – tiek sniegta informācija, kas elektroniski uzkrāta Nacionālā veselības dienesta jaundzimušo reģistra informācijas sistēmā.
  • Mans ģimenes ārsts” – tiek sniegta informācija par savu vai savu nepilngadīgo bērnu ģimenes ārstu. Lasīt vairāk.
  • Mani dati VDEĀVK” – šis pakalpojums pieejams personām, kurām ir spēkā esoši invaliditātes ekspertīzes lēmumi, atzinumi vai ieteikumi vai kuras ir iesniegušas iesniegumu Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijā (VDEĀVK) invaliditātes ekspertīzes veikšanai, vai iesniegumu invaliditātes ekspertīzes lēmuma apstrīdēšanai, par sevi VDEĀVK Invaliditātes informatīvajā sistēmā (dati par personu invaliditātes statusu uzkrāti sākot ar 1998.gadu) uzkrātās informācijas noskaidrošanai.

Piezīmes

Ja datu apskates laikā Jūs konstatējat, ka attēlotie dati neatbilst patiesībai vai ir kļūdaini, tad noteikti ir jāsazinās un jāinformē par to atbildīgā iestāde vai arī variet rakstīt uz portāla www.latvija.lv E-pakalpojumu atbalsta dienesta e-pastu portals@vraa.gov.lv.

[alert-success] 2.solis [/alert-success]

E.Gulbja laboratorijas mājaslapā ir pieejams tiešsaistes pakalpojums „Mana analīžu vēsture”, kur ar Mobilā ID vai Swedbank internetbankas autentifikāciju, personai iespējams apskatīt visus savus analīžu rezultātus, kas veikti šajā laboratorijā. Tiem ārstiem, kuriem ar E.Gulbja laboratoriju ir līgumattiecības, var redzēt arī savu pacientu rezultātus izmantojot reģistrētā lietotāja režīmu.

[divider]

Lasi arī citas e-pakalpojumu un e-iespēju pamācības, pielieto tās pats un iesaki paziņām, kolēģiem, draugiem un ģimenē!

Savukārt, ja vēlies sekot līdzi aktualitātēm e-pakalpojumu un e-iespēju jomā, pievienojies un seko manam profilam Twitter tīklā un esi informēts par valsts e-iespējām Tavai ērtākai ikdienai!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.