Kur elektroniski apskatīties informāciju par transportlīdzekli?

Lai pasargātu sevi no negaidītiem pārsteigumiem iegādājoties vai pārdodot transporta līdzekli, ir vēlams pārliecināties, ka tas neatrodas meklēšanā, tam nav reģistrēti liegumi, nesamaksāti sodi par Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem u.c. Bez tam autovadītājiem, transporta līdzekļu turētājiem un īpašniekiem var noderēt iespēja pārliecināties, ka ar transportlīdzekļa un vadītāja datiem viss ir kārtībā.

[alert-success]PAR SEVI[/alert-success]

Ceļu satiksmes drošības direkcijas e-pakalpojumu sistēmā iedzīvotājam un juridiskai personai bez maksas ir iespējams apskatīties informāciju par sevi – valdījumā esošā transportlīdzekļa datus, vadītāja apliecības datus, pārkāpumu uzskaites punktus, apmaksāt Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu sodus u.c.

Portālā www.latvija.lv e-pakalpojumāAdministratīvo sodu pārbaude un nomaksa ir iespēja bez maksas uzzināt informāciju par saviem, saviem nepilngadīgajiem bērniem, aizbildnībā un/vai aizgādnībā esošajām personām piemērotajiem administratīvajiem sodiem un veikt to apmaksu, tai skaitā arī sodiem par ātruma pārsniegšanu u.c.

 Lursoft mājas lapā sadaļā „Mani dati valsts reģistros” bez maksas ir pieejama informācija par personai:

 • piederošajiem transportlīdzekļiem, kas reģistrēti Ceļu satiksmes drošības direkcijas Transportlīdzekļu datu bāzē;
 • reģistrētajām autovadītāja apliecībām;
 • uzliktajiem neapmaksātajiem sodiem un piešķirtajiem soda punktiem CSDD datu bāzē;
 • piederošo traktortehniku, kas reģistrēta Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras Traktortehnikas reģistrā.

[alert-success]PAR JEBKURU[/alert-success]

Iekšlietu ministrijas Informācijas centra mājas lapā ir nodrošināta publiski pieejama iespēja bez maksas pārbaudīt (pēc valsts numura vai šasijas numura), vai sauszemes, ūdens vai gaisa transportlīdzeklis ir izsludināts meklēšanā.

Informācija ir pieejama par šādām transportlīdzekļu grupām:

 • automašīnas;
 • piekabes;
 • moto / velo tehnika (motocikli, tricikli, kvadricikli, mopēdi, velosipēdi utt.);
 • ūdens transportlīdzekļi (laivas, ūdens motocikli utt.);
 • lauksaimniecības, celtniecības, dārzkopības tehnika (traktori, ekskavatori utt.);
 • citi transportlīdzekļi.

 

Ceļu satiksmes drošības direkcija piedāvā maksas pakalpojumu – izmantojot telefonu un/vai īsziņu vai mobilo aplikāciju noskaidrot informāciju par:

 • vadītāju – vai ir derīga vadītāja apliecība, medicīniskā izziņa, kādas kategorijas transportlīdzekļus drīkst vadīt, vai ir pārkāpumu uzskaites punkti, neapmaksāts sods par Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu u.c.
 • transportlīdzekli – marku, izlaiduma (1.reģistrācijas) gadu, krāsu, degvielas tipu, nobraukumu, valsti no kuras ievests Latvijā, īpašnieku skaitu Latvijā, ikgadējās nodevas nomaksas datus, reģistrētos liegumus, neapmaksātos sodus par Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu u.c.

[divider]

Lasi arī citas e-pakalpojumu un e-iespēju pamācības, pielieto tās pats un iesaki paziņām, kolēģiem, draugiem un ģimenē!

Savukārt, ja vēlies sekot līdzi aktualitātēm e-pakalpojumu un e-iespēju jomā, pievienojies un seko manam profilam Twitter tīklā un esi informēts par valsts e-iespējām Tavai ērtākai ikdienai!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.