Kāpēc jādzer daudz ūdens?

 Šis padoms tapis sadarbībā ar www.TavsPadoms.lv

Droši vien daudz ir dzirdēts, ka cilvēkam ikdienā jālieto daudz šķidruma, tomēr neviens tā īsti nav paskaidrojis kādēļ. Domājiet, ka tas ir kādas kompānijas kārtējais reklāmas triks ar mērķi palielināt minerālūdens tirdzniecības apjomus? Varbūt… 🙂 Ja tomēr gribi uzzināt dažus iemeslus, kādēļ Tev patiešam būtu jādzer ūdens un labi daudz, tad lūk tie ir.
Ūdens – ir „eļļa” tavam organismam

Ūdens palīdz orgāniem darboties.
Ūdens vajadzīgs Tavam ķermenim, jo nevienam nav noslēpums, ka ķermeņa sastāvā ir apmēram 65% ūdens, un šūnām tas ir nepieciešams augšanai un pilnvērtīgai funkcionēšanai.

Ūdens nodrošina regularitāti.
Daudzi par to nemēdz runāt (laikam, kautrējas :)), tomēr vairāk lietojot šķidruma Tu varēsi vispār aizmirst par tādu terminu, kā „aizcietējums”. Ūdens attīra organismu no blakus produktiem un veicina iekšējo orgānu un procesu normālu darbību. Ūdens paātrina vielmaiņu. „Dzeriet labi daudz”- iesaka dietologi, un tas nav tukši vārdi.

Ūdens palīdz galvassāpju un paģiru sindroma novēršanai.
Galvas sāpes mēdz būt viens no atūdeņošanas sindromiem, kad tavs organisms nesaņem pietiekošu daudzumu ūdens. Tādēļ liels ūdens malks palīdzes Tev justies ievērojami labāk. Vēl jo vairāk, ja tavā organismā ir alkohols, ūdens aizkavēs tā „ceļošanu” asinīs un stimulēs tā izvadīšanu no organisma, līdz ar to paģiru var arī nebūt vispār.

Ūdens samazina saslimšanas risku ar resnās zarnas vēzi.

Pētījumi liecina, ka risks saslimt ar resnās zarnas vēzi samazinās līdz 40% tai cilvēku kategorijai, kuri lieto labi daudz šķidruma. Un tā ir niecīgā maksa par veselību, vai nē?

Jāpiebilst vien, ka nevis pasaules slavens zīmols ir labas lietas radītājs, Tava veselība nav 100% atkarīga no Tava naudas maka, bet gan no Tavas apņēmības un zināšanām par lietam Tev apkārt. Ūdens – ir dzīvība, izmanto To.

One Reply to “Kāpēc jādzer daudz ūdens?”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.