Kaķis no patversmes

Dažādu iemeslu dēļ daudzi jauki un mīļi dzīvnieki nonāk patversmēs. Tomēr ir arī dažādi iemesli, kas liek cilvēkiem tos no turienes paņemt. Tad nu aprakstīšu savā pieredzē balstītus ieteikumus – kā mēs tikām pie sava kaķīša! Varbūt ir kāds, kas nevar saņemties drosmes..  Tas ir pavisam vienkārši!

Meklējiet  informāciju par patversmi, kurā sākt meklējumus!  Mēs vērsāmies pie www.slokaspatversme.lv. Vēl var meklēt informāciju www.patversme.lv, www.dzivniekusos.lv, www.dzd.lv, http://www.petnet.lv/shelters/. Šajās lapās parasti ir arī dažādi padomi, kā risināt dažādas problēmas, kā pieradināt dzīvnieku pie jaunās mājvietas u.c.
Minētajās lapās ir arī dažādu patversmē dzīvojošo dzīvnieku attēli, tā kā var aptuveni redzēt, kādi dzīvnieki tur mīt. Neņemos galvot, ka visa info vienmēr ir pavisam aktuāla. Jebkurā gadījumā uz patversmi būs pašam jādodas.

Sazinieties ar patversmes saimniekiem! Gan, lai saskaņotu savu ierašanos, gan varbūt pajautātu kaut ko konkrētu par kādu no dzīvniekiem. Protams, nevaru apgalvot par visām patversmēm un visiem cilvēkiem, bet mūsu pieredze bija ļoti laba – darbinieki ir atsaucīgi un pretimnākoši! Mēs, piemēram, tur bijām astoņos vakarā.

Dodieties uz patversmi iepazīties ar tās iemītniekiem! Uzziniet par dzīvnieciņa veselības stāvokli, veiktajām pārbaudēm, potēm. Pajautājiet par uzvedības paradumiem. Izvērtējiet savu ikdienu un kaķa/suņa potenciālās sajūtas tajā. Izlemiet, vai tas būs istabas dzīvnieks, vai tiks laists arī pa lauku.

Piezīmes

Mēs braucām pēc sava kaķa piektdienā, lai būtu 2 dienas, kad viņam ar mums sarast un iejusties jaunajā mājā. Mūsu jaunais draugs ir ļoti mierīgs, mīļš un rāms, ātri saprata, ka jānokārtojas kastītē 🙂

Jaunais ģimenes loceklis! Patversmē mums iedeva vakcinācijas apliecību, kur ir informācija par saņemtajām potēm un arī to, kad veicamas nākamās. Bija jāpasaka arī kaķēna jaunās dzīves vietas adrese. Tā kā nedzīvojam Slokā, patversmē mums laipni aizdeva arī kaķa transportēšanas kasti, tāpēc mums nebija jāraizējas par to.
Ja patversmes darbinieki iesaka, vai gribas pašam visu pārbaudīt, tad var vest dzīvnieciņu pie veterinārārsta. Mēs uzticējāmies teiktajam un to nedarījām. Mēs viņu tikai izmazgājām 🙂

Vai par to jāmaksā? Šīs patversmes gandrīz pilnībā ir atkarīgas no ziedojumiem. Formālu un obligātu maksājumu par adopciju nav. Tomēr, lai arī ir labi paņemt dzīvnieciņu savā aprūpē un tādējādi atslogot patversmi, tomēr visticamāk drīz vien tajā nonāks kāds cits vietnuļnieks, kam būs nepieciešama pārtika, veterinārā apskate, potes, tāpēc iespēju robežās būtu “smuki” veikt patversmei ziedojumu. To var darīt ar pārskaitījumu, ja naudas lietas mulsina.

Piezīmes

Vairākās mājas lapās publicētas jauno saimnieku vēstules par dzīvnieciņu gaitām. Neviens jau neliek, bet varbūt ir vērts uzrakstīt- varbūt tieši tava vēstule iedrošina kādu citu!

 

0 Replies to “Kaķis no patversmes”

    1. mēs devām paši, jo kaķītis pusgadu vecs un patversmē bija nonācis nesen. Tiem, kam bildes mājas lapās, parasti it kā ir arī vārdi. Bet tas, cik katrs dzīvnieks ar to saradis jau droši vien atkarīgs no konkrētās personības.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.