Kā kredītiestādei pārliecināties par personas ienākumiem?

Noformējot kredītu vai līzingu, kredītiestāde gandrīz vienmēr lūdz kredītņēmējam uzrādīt Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) izziņu par kredītņēmēja darba algu. Tas kredītņēmējam vispirms liek doties uz VSAA, pieprasīt izziņu, tad doties uz kredītiestādi un beidzot noformēt kredīta pieprasījumu. Šo procesu VSAA klientam ir iespējams paveikt daudz ātrāk, lētāk un vienkāršāk, bez tam, kredītiestāde var sniegt savam klientam atbalstu izziņas saņemšanā.

[alert-note] Vajadzīgs [/alert-note]

Dators, interneta pieslēgums, kāda no piedāvātajām internetbankām vai personas apliecība (eID), vai LVRTC izsniegta droša e-paraksta viedkarte.

Lai kredītiestādē, personas klātienes apmeklējuma laikā, būtu iespēja saņemt ziņas par personas darba algu (algas lielumu, darba devējiem), piemēram, lai kredītiestādei sniegtu nepieciešamo informāciju lēmumam par kredīta vai līzinga piešķiršanu, kredītiestādei jānodrošina iespēju klientam piekļūt pie datora un autentificēties portālā www.latvija.lv ar tur pieejamajiem autentifikācijas līdzekļiem. Klientam portālā jāizvēlas VSAA e-pakalpojums „Informācija par sociālās apdrošināšanas iemaksām un apdrošināšanas periodiem” (dati pieejami sākot no 1996.gada)., Pēc pieprasītās izziņas sagatavošanas (tā tiek sagatavota uzreiz portālā), turpat kredītiestādē klients var iepazīstināt kredītiestādes pārstāvi ar pakalpojuma ietvaros iegūto informāciju, kā arī, ja nepieciešams, izziņu izdrukāt.

[divider]

Ja vēlies sekot līdzi aktualitātēm e-pakalpojumu un e-iespēju jomā, pievienojies un seko manam profilam Twitter tīklā un esi informēts par valsts e-iespējām Tavai ērtākai ikdienai!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.