Kā iegādāties lētākas Ryanair aviobiļetes, izmantojot MasterCard Prepaid karti?

Kādam pazīstamam doktoram radās nepieciešamība kādā Vācijas universitātē nolasīt lekciju, cik nacisms ir ļauns. Viņš jau bija atradis lētu turp-atpakaļ reisu Rīga-Weeze-Rīga, bet, piķis un zēvele, katrā virzienā Ryanair iekasē vēl €6 / £6 par norēķinu kartes apstrādi. Savukārt, ja diriģentam būtu jāved trīsdesmitgalvains koris uz Maroku maršrutā Rīga-Brisele-Maroka-Brisele-Rīga, tad korim kopā nāktos piemaksāt pat 31 x 4 x 6 €  = 744 € !

1.solis

No šādām norēķinu kartes apstrādes maksām Ryanair atbrīvojis tikai MasterCard Prepaid karti, ko Latvijā neviena banka pagaidām neizsniedz. Bet, kā man izdevās to iegūt, tas jau ir pavisam cits stāsts (lasīt šo citu stāstu).

2.solis

Lai doktoram pasūtītu biļeti, sākumā ielogojos Moneybookers.com (Skrill) portālā un papildināju kontu ar nepieciešamajiem 35.18 latiem: Upload funds > Credit Card > Ievadīju savas Latvijas bankas kartes CVV numuru (atrodams kartes otrā pusē) un derīguma termiņu (Latvijas bankas kartei jābūt jau iepriekš piesaistītai Moneybookers.com kontam un drīkst izmantot tikai uz sava vārda esošo karti) > Ievadīju nepieciešamo summu, pārvērstu eiro pēc SEB bankas valūtas kursa (Moneybookers.com pats automātiski aprēķina 1.90% maksu un gala summu, kas tiks atskaitīta no tava Latvijas bankas konta) > Next > Tālāk, ja kartei ir noteikti tiešsaistes drošības uzstādījumi, tad Jūs tiksiet pāradresēts uz savu internetbanku, lai maksājumu apstiprinātu.

Moneybookers.com no Latvijas interneta bankas atvilks summu eiro valūtā – šīs summas apjoms parādīsies “Upload funds” loga apakšā. Ja tavs Moneybookers konts ir latos, tad 35.18 + 0.67 = 35.85 lati tiks pārvērsti par 50.72 eiro un pēc tam otrreiz tiks piemērots SEB valūtas konvertēšanas kurss, tāpēc izdevīgāk Moneybookers kontu turēt EUR valūtā. Praksē gan Moneybookers.com no mana ibankas konta atskaitīja tikai 50.68 eiro jeb 35.62 latus.

Brīdinājumi

Moneybookers piemēro ne visai izdevīgu valūtas maiņas kursu (+1.99% jeb 0.72798 LVL/EUR), ja Tavā Latvijas bankās kontā esošā valūa (LVL) nesakrīt ar Moneybookers konta valūtu (EUR), vai arī, ja pērkot ar Moneybookers MasterCard Prepaid kādu preci tu maksā citā valūtā (USD, GBP, LVL) nekā tava Moneybookers konta valūta (LVL). Tādēļ izdevīgāk izmantot MULTIVALŪTU kontu, kādu Latvijā piedāvā Swedbank, PrivatBank u.c..

3.solis

Tikai pēc tam, kad sekmīgi veikts 2.solis (Moneybookers.com konta papildināšana), var ķerties pie 3.soļa – biļetes iegādes Ryanair.com portālā, jo Ryanair pārbauda bankas konta esošo stāvokli (ja uz konta tieši šobrīd nav pietiekami daudz naudas, tad biļetes iegāde tiek atteikta).

Ryanair.com portālā izvēlieties lidojuma maršrutu un laiku un pasažieru vārdus (lai būtu lētāk, ieteicams izvēlēties “No travel insurance” un “0 baggage items”, ja ņemsiet tikai rokas jeb salonā vedamo bagāžu)! Starp citu, bagāžu varēsiet piepirkt arī citudien, kamēr vēl neesat izpirintējuši “Boarding pass” – caur “Manage my booking”, turklāt arī ar parasto bankas karti bez nekādas piemaksas.

Pēc tam maksāšanas brīdī izvēlieties MasterCard Prepaid (tūlīt labās malas kolonnā pazudīs “Administration Fee” 3.60 lati katrā virzienā) un ievadiet Moneybookers.com izsniegtās kartes īpašnieka vārdu, numuru, CVV numuru (kartes otrā pusē) un derīguma termiņu.

Bet te piepeži virs MasterCard Prepaid datiem, blakus cenai (skatīt attēlu pielikumā) parādīsies biļetes cena eiro – kas pārvērsta no latiem ar “superizdevīgo” Ryanair kursu. Ja negribi šo “superizdevīgo” kursu un vēlies ietaupīt – tad uzklikšķini uz “More Information”, nākošajā uznirstošajā “lodziņā” izņem laukā ķeksīti un nospied “Close” (skatīt attēlu pielikumā).

Brīdinājumi

Pēc “Purchase Now” nospiešanas Ryanair mēdz izmest paziņojumu “Payment error” – ja jums neatnāk ne e-pasts, ne atrodat savu biļeti pie “Manage my booking”, nedz arī no kartes kas novilkts – tad šis paziņojums ir Ryanair triks, ko viņi slepus izspēlē, ja esi nesenā laikā iepircis biļetes summā virs 1200 EUR (aptuveni) vai arī pārāk lielā skaitā. Tas, protams, nav likumīgi no Ryanair puses. Tad nāksies biļeti pirkt ar parasto maksājumu karti, kas būs dārgāk, tomēr strādās 100%.

Brīdinājumi

Ryanair mājaslapā gan rakstīts, ka Lielbritānijas, Itālijas, Vācijas, Īrijas un Spānijas MasterCard Prepaid karšu īpašniekiem nekāda atlaide nepienākas. Bet praksē tas tā nestrādā: piemēram, Ryanair mājaslapā ailītēCardholder Details: Please select your Billing Country es vienmēr norādu Latviju, kur dzīvoju, nevis Lielbritāniju, no kuras atsūtītas manas Moneybookers un Neteller kartes. Jebkurā gadījumā ieliec šajā ailītē vienu, otru, trešo valsti – Administration fee no tā nemainīsies. Toties līdzko pamainīsi nākamo ailīti Payment Type, tā uzreiz pieskaitīsies/nodzēsīsies Administration fee atkarībā no izvēlētā maksājumu kartes tipa.

Tātad patiesībā Administration fee tiek iekasēta arī ar MasterCard Prepaid (vienalga, kurā valstī tā izdota), ja biļeti pasūta NO 
Lielbritānijas, Itālijas, Vācijas, Īrijas un Spānijas lidostām. Bet neiekasē, ja biļeti pasūta NO jebkuras citas valsts lidostas (vienalga, vienvirziena vai turp-atpakaļ biļeti). Tātad izdevīgāk uzreiz pirkt turp-atpakaļ biļeti Rīga-Londona-Rīga (Administration fee netiek iekasēta no MasterCard Prepaid maksātājiem vispār), nevis atsevišķi Rīga-Londona (Administration fee netiek iekasēta) un pēc tam Londona-Rīga (Administration fee tiek iekasēta pat no MasterCard Prepaid maksātājiem).

Piezīmes

Izvēlieties paši – 35.18 latu turp-atpakaļ biļeti pirkt par 35.62 latiem (+0.44 Ls) vai par 42.38 (+7.20 Ls) (tagad starpība būs vēl lielāka). Vieglāk būs izvēlēties, ja brauksiet lielā barā, ja būs vairākas pārsēšanās un ja vispār dzīvē bieži ceļosiet pa Eiropu un Ziemeļāfriku.

Saistītais raksts: Kā iegūt MasterCard Prepaid karti lētāku Ryanair biļešu iegādei?

Publicēts sadarbībā ar Ceļojumu blogu http://reinisberzins.blogspot.com.

7 Replies to “Kā iegādāties lētākas Ryanair aviobiļetes, izmantojot MasterCard Prepaid karti?”

 1. Tā kā EUR valūtas MasterCard Prepaid pēkšņi kļuvusi ļoti populāra, tad to izgatavošana kavējas, bet man atnāca 1 mēneša laikā. Taču tādā gadījumā, izveidojot savu kontu – norādi valūtu EUR (nevis LVL), lai par katru transakciju netiktu piemērots neizdevīgs valūtas konvertēšanas kurss! Savukārt, ja dzīvo Lielbritānijā, saņem algu un pērc biļetes mārciņās (GBP), tad izvēlies GBP karti!

 2. Reini, saki, vai ar šo karti MasterCard Prepaid es iegūstu vēl kadas priekšrocības (atlaides), izņemot to, ka varu rezervēr Ryainer biļetes bez papildus samaksas par karti???

  1. Bez piemaksu nemaksāšanas nekādas citas priekšrocības Ryanair nedod. Turklāt nesen, pērkot biļetes, kuru kopsumma pārsniedz 1200 eiro, Ryanair pat slēpti nobloķēja karti, ka vismaz pie Ryanair ar to vairs nevaru nopirkt citas biļetes.

   Vēl viena maksājumu karte gan vienmēr ir kā rezerves variants, ja parastā karte nozūd vai tiek nozagta.

   Turklāt Moneyookers interneta maksājumu sistēma ir plaši izplatīta tīmeklī, atpaliekot tikai no sava līdzinieka PayPal – piemēram var norēķināties iekš eBay vai saņemt algu no ārzemēm, utt.

  1. Ryanair.com mājaslapā izvēlies MANAGE MY BOOKING > Add Bags. Izmēģināju, ka darbojas arī pēc reģistrācijas (Check-In) veikšanas konkrētajam pasažierim, tikai nenospiedu vēl pēdējo pogu "Add Selected Bags", tāpēc par visiem 100% nevaru apgalvot, ka tas nostrādās.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.