Kā iegūt MasterCard Prepaid karti lētāku Ryanair biļešu iegādei?

Lai aviokompānija Ryanair varētu “likumīgi” savās reklāmās un lidojumu meklētājportālos (kā Skyscanner.net) uzrādīt par 5 EUR vai 3.60 LVL lētākas cenas nekā pircējs faktiski maksā, tā ieviesusi viltību – katrs pasažieris par katru lidojumu turpmāk piemaksās 5 EUR, ja vien viņš nenorēķināsies ar reti sastopamo un sarkanā grāmatā ierakstīto MasterCard Prepaid karti. Savai ziemeļnieciskajai SEB bankai jau nosūtīju vēstulīti ar lūgumu atvest šo reto karti uz Latviju, bet laikam jau viņai šis Eiropas nostūris būs par aukstu.

Tādēļ savu MasterCard Prepaid karti pasūtīju britu interneta maksājumu Moneybookers.com portālā (kas ir plaši izmantots interneta maksājumu līdzeklis arī iepirkumu portālos, bet ne tik populārs kā PayPal) :

Brīdinājumi

Reģistrācijas sākumlapā izvēlieties eiro (EUR) valūtu, nevis latus (LVL), jo MasterCard Prepaid darbojas tikai ar EUR vai GBP, tādēļ visas transakcijas ar EUR karti (tajā skaitā konta papildināšanu ar karti un biļešu iegādi) nāksies konvertēt ar neizdevīgu valūtas kursu! Savukārt, ja dzīvo Lielbritānijā, saņem algu un pērc biļetes mārciņās (GBP), tad, reģistrējoties Moneybookers.com, izvēlies GBP konta valūtu un arī attiecīgi GBP karti!

1.solis

Lai piereģistrētos, jāaugšuplādē ieskenēts pases un dzīvesvietas pierādījuma (manā gadījumā izziņa par dzīvesvietu) attēls.

2.solis

Lai piesaistītu savu esošo bankas karti, no kuras ieskaitīsiet naudu Moneybookers un līdz ar to MasterCard Prepaid kontā, no tavas kartes tiks noskaitīta kontrolsumma (manā gadījumā 2.13 EUR), kas būs jāieraksta aktivizācijas ailītē. Par laimi šie 2.13EUR nekur nepazūd, bet gan paliek manā Moneybookers kontā).

3.solis

Pēc tam var pieteikties MasterCard Prepaid kartei par 10EUR gadā. Karti var izvēlēties vienā no šādām valūtām: USD, PLZ, GBP vai EUR. Diemžēl eiro kartes saņemšana, pateicoties tās popularitātei, var aizkavēties par mēnesi.

4.solis

Pēc kartes pienākšanas pa pastu, atrodiet Ryanair.com portālā lētas biļetes, ieskaitiet Moneybookers.com kontā attiecīgu biļetes cenu (izvēlieties maksāt ar bankas karti, kas notiek acumirklī, bet maksā 1,90%, nevis pārskaitījumu, kas ilgst 2-5 dienas, un, lai gan uzrādās kā bezmaksas, Latvijas bankas par to iekasēs 4 latus), un, atgriežoties Ryanair.com portālā, nopērciet biļetes, uzrādot MasterCard Prepaid kartes datus. Sīkāka pamācība šeit – Kā iegādāties lētākas Ryanair aviobiļetes, izmantojot Moneybookers MasterCard Prepaid karti?

Brīdinājumi

Moneybookers piemēro ne visai izdevīgu valūtas maiņas kursu (+1.99% jeb 0.72798 LVL/EUR), ja Tavā Latvijas bankās kontā esošā valūa (LVL) nesakrīt ar Moneybookers konta valūtu (EUR), vai arī, ja pērkot ar Moneybookers MasterCard Prepaid kādu preci tu maksā citā valūtā (USD, GBP, LVL) nekā tava Moneybookers konta valūta (LVL). Tādēļ izdevīgāk izmantot MULTIVALŪTU kontu, kādu Latvijā piedāvā Swedbank, PrivatBank u.c..

Brīdinājumi

Lemjot, par to, vai jums šāda karte nepieciešama, ņemiet vērā arī dažas problēmas: Ryanair pēdējā laikā slēpti bloķē kartes izmantošanu, ja nopirkto biļešu summa pārsniedz 1200 EUR (aptuveni). Un otrs apsvērums, vai 5-10 minūšu čakarēšanās ar naudas pārskaitīšanu ir tā vērta, lai ietaupītu Ls 7,20 līdz Ls 14,40 uz katru cilvēku (atkarībā no tā, cik jūs stundā nopelnat savā pamatdarbā).

Brīdinājumi

Ryanair mājaslapā gan rakstīts, ka Lielbritānijas, Itālijas, Vācijas, Īrijas un Spānijas MasterCard Prepaid karšu īpašniekiem nekāda atlaide nepienākas. Bet praksē tas tā nestrādā: piemēram, Ryanair mājaslapā ailītē Cardholder Details: Please select your Billing Country es vienmēr norādu Latviju, kur dzīvoju, nevis Lielbritāniju, no kuras atsūtītas manas Moneybookers un Neteller kartes. Jebkurā gadījumā ieliec šajā ailītē vienu, otru, trešo valsti – Administration fee no tā nemainīsies. Toties līdzko pamainīsi nākamo ailīti Payment Type, tā uzreiz pieskaitīsies/nodzēsīsies Administration fee atkarībā no izvēlētā maksājumu kartes tipa.

Tātad patiesībā Administration fee tiek iekasēta arī ar MasterCard Prepaid (vienalga, kurā valstī tā izdota), ja biļeti pasūta NO 
Lielbritānijas, Itālijas, Vācijas, Īrijas un Spānijas lidostām. Bet neiekasē, ja biļeti pasūta NO jebkuras citas valsts lidostas (vienalga, vienvirziena vai turp-atpakaļ biļeti). Tātad izdevīgāk uzreiz pirkt turp-atpakaļ biļeti Rīga-Londona-Rīga (Administration fee netiek iekasēta no MasterCard Prepaid maksātājiem vispār), nevis atsevišķi Rīga-Londona (Administration fee netiek iekasēta) un pēc tam Londona-Rīga (Administration fee tiek iekasēta pat no MasterCard Prepaid maksātājiem).

Piezīmes

Alternatīva Moneybookers ir Neteller MasterCard Prepaid karte, kuras iegūšanas procedūra ir līdzīga (jānosūta kāda bankas kvīts, kur parādās tavs vārds un dzīvesvieta), taču naudas ieskaitīšana no debitkartes izmaksā mazliet dārgāk – 1,75% par naudas ieskaitīšanu + 2,95% par valūtu konvertēšanu (tātad kurss neizdevīgāks nekā Moneybookers).

Vēl daži latvieši (tajā skaitā arī nelatvieši, lai gan viņi nemaz nav tajā skaitā) izmanto EntroPay, kur izmaksas ir mazliet dārgākas – 4.95% par naudas ieskaitīšanu un 2% par valūtas konvertēšanu. Vēl varat izmēģināt komentāros aprakstīto PriorityCard.lv vai PayZoneMoney.ie.

28 Replies to “Kā iegūt MasterCard Prepaid karti lētāku Ryanair biļešu iegādei?”

 1. hmm..ja sanāk braukāt šad tad, tad šitas var izrādīties diezgan izdevīgi! gan jau ar laiku ryanair izdomās vēl kau tko, kad daudzi sāks šito izmantot..

 2. Paldies par pamācību! Man ir viens, varbūt, nedaudz stulbs jautājums, tā izziņa par deklarēto dzīvesvietu ir taču latviešu valodā… Vai tā ir jātulko pirms sūtīt uz Moneybookers?

  1. Jā – ar latviešu valodā rakstītu dokumentu pietiks. Nekas nav jātulko – jo kāpēc gan būtu, jātulko, ja rakstīts skaidrā valsts valodā? 🙂

 3. Vai dzīvesvietas pierādījums var būt arī zīmogs pasē par deklarēto dzīvesvietu?

  1. Neesmu pats mēģinājis zīmogu pasē, bet par 90% sliecos domāt, ka Moneybookers to pieņems kā dzīvesvietas apliecinājumu.

 4. es piereģistrējos un tagad mēģinu aizpildīt visus jautājumus Uplodā utt
  tur ir norādīts ka ieskaitīt naudu tad arī to 1 EUR uzskaitīju uz viņu norādīto kontu vai tas ir OK

  1. Tas ir normāli. Laikam visas līdzīgas interneta maksājumu sistēmas (arī PayPal) ieskaitīt NELIELU summu, lai pārliecinātos, ka viss strādā, bet šī nauda nekur nepazūd – tā paliek Tavā PayPal, Moneybookers, Neteller u.tml. kontā un noderēs brīdī, kad kaut ko pirksi (piemēram, biļetes).

   Ja tas 1 EUR jāieskaita ar Latvijas bankas karti, tad Tu neko nezaudē. Bet ja ar internetbankas pārskaitījumu, tad gan slikti, jo Latvijas banka par to iekasē vairāku latu lietu komisijas maksu.

 5. par kartes transakciju Moneybookers iekasē 1.90% no summas, kamēr par eiro pārskaitīšanu no konta uz kontu Moneybookers neiekasētu neko, toties SEB banka iekasēs 4LVL. Turklāt kartes transakcija noris acumirklī, kamēr pārskaitīšana no konta un kontu – tikai 2-5 dienu laikā. nesaprotu kas domāts ar kartes transakciju. kā vēl, izņemot naudas pārskaitīšanu no kontu (un Ls 4 maksāšanu ik reizi) naudu var dabūt uz prepaid karti?

  1. Sadaļā "Upload" (jeb "Ielādēt naudu") ir vairāki naudas ielādēšanas Moneybookers kontā varianti:
   1) Pārskaitīt no savā vārdā esoša Latvijas bankas konta uz Moneybookers norādīto IBAN numuru (jāgaida 2-5 dienas, jāmaksā 4 lati Latvijas bankai, lai gan Moneybookers uzrāda, ka bezmaksas)
   2) Pārskaitīt no savas BANKAS MAKSĀJUMU KARTES – ierakstot kartes numuru, CVV numuru, kartes derīguma termiņu (Moneybookers iekasē 1,90%, bet tā noris acumirklī).
   Pēdējā arī ir tā KARTES TRANSAKCIJA.

  1. Vērsies savā pašvaldībā (Iedzīvotāju dzīves vietas reģistrācijas nodaļā) vai arī PMLP Iedzīvotāju reģistrā (jebkurā nodaļā).

 6. Nesen noformēju sev MasterCard Priority Card un tagad gribu padalīties ar savu pieredzi. Izvēlējos tieši šo karti, jo:
  1. Uzņēmuma atrašanas vieta un komunikācija. Tā kā dzīvoju Latvijā, man bija svarīgi, lai arī pakalpojuma sniedzējs būtu man pieejams, ja rodas kādas neskaidrības. Pirms kaut ko darīt, piezvanīju, uzdevu papildus jautājumus (bija patīkami uzreiz saņemt atbildi un ieteikumus)
  2. Noformēšanas process. Vienojāmies, ka visas nepieciešamās formas man atsūtīs uz e-pastu un es tās aizpildīšu sev izdevīgā laikā, nenākot uz filiāli. Tad, tādā pašā veidā, iesniedzu dokumentus (pieteikumu, klienta anketu , pases kopiju) un veicu pārskaitījumu par kartes izdošanu. Uzreiz vienojāmies, pie kādas valūtas būs piesaistīta karte (pastāv iespēja izvēlēties no LVL, EUR un USD) lai atrisinātu problēmas ar konvertācijas uzcenojumiem un to, kā es saņemšu karti – to var izsniegt uzņēmuma birojā (kas ir bezmaksas), bet pastāv arī iespēja to saņemt pa pastu, kas izmaksātu 1 LVL ( jeb 1.5 EUR vai 2 USD pie attiecīgas kartes valūtas). Jau nākamā dienā man piezvanīja un piedāvāja atnākt pēc izgatavotās kartes.
  3. Lētas biļetes un iespēja norēķināties jebkurā vietā bez ierobežojumiem. Pirmo reizi piezvanot, saņemu apstiprinājumu, ka varu iegādāties Ryanair biļetes bez komisijas maksas no tirgotāja puses, kas man arī bija nepieciešams + uz to pašu karti varu pārskaitīt naudu arī citiem ceļošanas izdevumiem 🙂

  Luk tā man tas viss notika.

  1. nesaprotu īsti, kas ir tajā ryanair lapā domāts. Kāds labums no tā ir LV ceļotājiem?

  2. Jā, kopš 2011.gada 1.decembra visām Apvienotajā Karalistē izdotajām MasterCard Prepaid kartēm (t.sk. Moneybookers un Neteller) vairs nav nekādu atlaižu. Bet tā vietā var mēģināt izmantot PriorityCard.lv vai PayZoneMoney.ie vai vēl kādas citas ne-britu izdotās MasterCard Prepaid. Pierakstiet arī savus ieteikumus!

   Pieliku raksta pašā augšā arī attiecīgu brīdinājumu. Jā, Ryanair piedāvā lētus lidojumus, bet ne vienmēr tas ir līdz galam godīgs pret savu klientu.

  3. Tikko nopirku biļeti Bergamo -> Rīga ar Latvijā izdoto PriorityCard un Ryanair paņēma 6 EUR.

  4. Ja iespējams, jāpērk turp-atpakaļ biļete Rīga -> Bergamo -> Rīga (vispār bez Administration fee 6 EUR), nevis atsevišķi Rīga -> Bergamo (bez Administration fee) un Bergamo -> Rīga (ar Administration fee, pat ja izmantosi MasterCard Prepaid).

   Ryanair iekasē Administration fee no visiem lidojumiem, kur ailītē From: ierakstīta kāda Lielbritānijas, Itālijas, Vācijas, Īrijas vai Spānijas lidosta (pat ja izmantosi MasterCard Prepaid). Tupretim, ja ailīte From: būs citas valsts lidosta (gan vienvirziena, gan turp-atpakaļ biļetēm), tad Administration fee netiks piemērota MasterCard Prepaid maksātājiem.

  5. Atsaucu savu ieteikumu (3 komentārus augstāk) izvēlēties tieši Latvijas PriorityCard.lv vai Īrijas PayZoneMoney.ie izdotās MasterCard Prepaid. Ryanair atlaide nav atkarīga no kartes izdošanas valsts, bet gan no From: lauciņā norādītās lidostas. Tātad vienkārši izvēlieties sev ērtāko un lētāko MasterCard Prepaid karti.

 7. vai iegādājoties mastercard prepaid sadaļā"pieslēdziet manu kredītkarti" ir jāraksta mana Latvijā izdotā kredītkarte? nevarēju atrast 2.solī aprakstīto aktivizācijas ailīti.

 8. vai iegādājoties mastercard prepaid sadaļā"pieslēdziet manu kredītkarti" ir jāraksta mana Latvijā izdotā kredītkarte? nevarēju atrast 2.solī aprakstīto aktivizācijas ailīti.

  1. Jā, Latvijā izdotā kredīt-/debit-karte, no kuras Tu plāno papildināt Moneybookers kontu (var pieslēgt arī vairākas vai pat pašu konta numuru (IBAN)).

 9. vai iegādājoties mastercard prepaid sadaļā"pieslēdziet manu kredītkarti" ir jāraksta mana Latvijā izdotā kredītkarte? nevarēju atrast 2.solī aprakstīto aktivizācijas ailīti.

 10. klaji meli par neteller – veljoprojam perku ryanair biletes bez komisijas, ka dzinkst vien. esmu dzirdejusi, ka komisija tiek pielikta no uk un it IZEJOSAJIEM reisiem, bet es tadus neperku:P

  1. Vismaz ar Moneybookers karti atlaide uz/no Itālijas nostrādāja, droši vien tāpat jābūt ar Neteller karti (abas izdotas Apvienotajā Karalistē). Problēmas bija radušās 2011.gada decembrī, bet jau 2012.gada janvārī atkal viss nostrādāja (saskaņā ar oficiālo Ryanair informāciju vismaz Apvienotās Karalistes reisiem tā nederot).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.