Kā elektroniski reģistrēt komersantu?

Ikviena persona savu komersantu (uzņēmumu) var reģistrēt elektroniski portālā www.latvija.lv. Elektroniski var iesniegt pieteikumu Uzņēmumu reģistrā par jauna uzņēmuma reģistrāciju, kā arī pieteikt izmaiņas, maksātnespēju, likvidāciju u.c.

[alert-success] Reģistrācija Uzņēmumu reģistra vestajos reģistros[/alert-success]

Portālā www.latvija.lv izmantojot e-pakalpojumu „Reģistrācija Uzņēmumu reģistra vestajos reģistros” ikviena persona var elektroniski iesniegt pieteikumu* Uzņēmumu reģistrā par jauna subjekta vai juridiskā fakta (līguma) reģistrāciju, kā arī pieteikt reģistrācijai izmaiņas, reorganizāciju, maksātnespēju, likvidāciju un līguma izbeigšanu.

E-pakalpojums attiecas uz zemāk uzskaitītajiem subjektiem un juridiskajiem faktiem (līgumiem):

 • Komersanti, uzņēmumi – Individuālais komersants, Sabiedrība ar ierobežotu atbildību,   Pilnsabiedrība, Komandītsabiedrība, Akciju sabiedrība, Kooperatīvā sabiedrība,  Individuālais uzņēmums, Zemnieka saimniecība, Zvejnieka saimniecība, to filiāles;
 • Organizācijas – Biedrība, Nodibinājums, Politiskā partija un politisko partiju apvienība, Masu informācijas līdzeklis, Arodbiedrība, Šķīrējtiesa, Reliģiskā organizācija un reliģiskās organizācijas iestāde;
 • Līgumi – Laulāto mantisko attiecību līgums, Publiskās un privātās partnerības līgums,   Koncerna līgums.

Prezentācijas materiāls par e-pakalpojuma lietošanu soli pa solim pieejams šeit.

* Pieteikumu var iesniegt elektroniski arī nosūtot dokumentus, kas parakstīti ar drošu elektronisko parakstu, uz Uzņēmumu reģistra oficiālo e-pasta adresi info@ur.gov.lv.

[alert-announce] Brīdinājums [/alert-announce]

Izmantojot e-pakalpojumu portālā www.latvija.lv, pieteikumu nav iespējams parakstīt ar virtuālo e-parakstu vai ārvalsts sertificēta pakalpojuma sniedzēja izdotu e-parakstu, tikai ar Latvijā izsniegtu drošo elektronisko parakstu (personas apliecību (eID) vai LVRTC izsniegtu drošo e-paraksta viedkarti).

Šis brīdinājums neattiecas uz pieteikumu, kas tiek nosūtīts uz Uzņēmumu reģistra oficiālo e-pasta adresi.

[alert-success] PVN reģistrs un mikrouzņēmumu nodokļa maksātājs [/alert-success]
Personai vienlaikus ar pieteikumu par komersanta ierakstīšanu komercreģistrā ir tiesības iesniegt iesniegumu reģistrācijai ar pievienotās vērtības nodokli apliekamo personu reģistrā un pieteikumā norādīt, ka vēlas iegūt mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja statusu  – tos izskata Valsts ieņēmumu dienests.

[alert-success] Nepieciešamie maksājumi [/alert-success]
E-pakalpojuma gaitā būs nepieciešams veikt maksājumu par Valsts nodevu un maksu par publikāciju laikrakstā „Latvijas Vēstnesis”. Valsts nodevas un maksas par publikāciju laikrakstā „Latvijas Vēstnesis” apmērs atkarīgs no veicamās reģistrācijas darbības un subjekta/juridiskā fakta veida atbilstoši spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem.

[divider]

[alert-success]Piezīme [/alert-success]

AS „SEB banka” piedāvā jaundibinātajiem uzņēmumiem iespēju attālināti atvērt pagaidu norēķinu kontu, veikt pamatkapitāla iemaksu un saņemt no bankas ar e-parakstu apstiprinātu izziņu par pamatkapitāla iemaksu kontā, ko uzreiz var iesniegt kopā ar dibināšanas dokumentiem. Lai atvērtu pagaidu norēķinu kontu, uzņēmējam jāparaksta konta atvēršanas pieteikums ar drošu elektronisko parakstu un elektroniski jāiesniedz nosūtot uz bankas e-pasta adresi. Vairāk informācijas lasi AS „SEB banka” tīmekļa vietnē šeit.

[divider]

Lasi arī citas e-pakalpojumu un e-iespēju pamācības, pielieto tās pats un iesaki paziņām, kolēģiem, draugiem un ģimenē!

Savukārt, ja vēlies sekot līdzi aktualitātēm e-pakalpojumu un e-iespēju jomā, pievienojies un seko manam profilam Twitter tīklā un esi informēts par valsts e-iespējām Tavai ērtākai ikdienai!

15 Replies to “Kā elektroniski reģistrēt komersantu?”

 1. Atbilde no Uzņēmumu reģistra:
  Arī biedrības un nodibinājumi var reģistrēties elektroniski. Tikai šajā gadījumā dokumentus var iesūtīt un saņemt, izmantojot elektronisko pastu, atšķirībā no komersantiem, kuri tam var izmantot arī tiešsaistes kanālu. Sīkāka informācija par elektronisko dokumentu apriti pieejama Uzņēmumu reģistra mājas lapā: http://www.ur.gov.lv/?a=1031&v=lv

  1. t.i. vajag elektronisko parakstu..visiem biedrības dibinātājiem turklāt vēl… nu labi, vienkāršāk laikam aizsūtīt kādu, kas aiznes papīrus 😀

  2. Atbilde no Uzņēmumu reģistra:
   Saskaņā ar Biedrību un nodibinājumu likumu dibināšanas pieteikums jāparaksta visiem dibinātājiem vai vismaz diviem viņu pilnvarotiem pārstāvjiem. Dibināšanas lēmums jāparaksta visiem biedrības dibinātājiem vai dibinātāja pilnvarotai personai, kas piedalījusies lēmuma pieņemšanā (šajā gadījumā lēmumam jāpievieno dibinātāja izdotā pilvara). Līdz ar to, ja dokumentus jaunas biedrības reģistrēšanai Uzņēmumu reģistrā vēlas iesniegt e-dokumentu formā, visiem dibinātājiem (to pilnvarotajiem pārstāvjiem) ir jābūt e-parakstam.

 2. no http://www.ur.gov.lv/registri.html – "Parakstu uz pieteikuma apliecina zvērināts notārs. 1dibinātāja SIA parakstu uz pieteikuma var apliecināt arī Uzņēmumu reģistrā (rekvizīti). Tāpat jābūt apliecinātai šo personu rīcībspējai."
  Cik saprotu, iesniedzot dokumentus elektroniski, šis solis atkrīt, pareizi!?
  Paldies jau iepriekš!

  1. Atbilde no Uzņēmumu reģistra:
   Pamatojoties uz Komerclikuma 10.panta 2.daļu, ja pieteikums ierakstīšanai komercreģistrā tiek iesniegts elektroniskā formā un parakstīts ar drošu elektronisko parakstu, notariālais apliecinājums nav nepieciešams.

 3. no http://www.ur.gov.lv/registri.html – "Parakstu uz pieteikuma apliecina zvērināts notārs. 1dibinātāja SIA parakstu uz pieteikuma var apliecināt arī Uzņēmumu reģistrā (rekvizīti). Tāpat jābūt apliecinātai šo personu rīcībspējai."
  Cik saprotu, iesniedzot dokumentus elektroniski, šis solis atkrīt, pareizi!?
  Paldies jau iepriekš!

  1. Dārgais, viesi! Atkārtoti atbildu uz Jūsu jautājumu… Ja dokumentus iesniedzat papīra formā, tad tas noteikums, kas minēts Uzņēmumu reģistra mājas lapā, un kuru citējāt, ir jāņem vērā! Esmu konsultējies ar Uzņēmuma reģistra pārstāvi, lai sniegtu Jums atbildi attiecībā uz dokumentu iesniegšanu elektroniski. Uzņēmuma reģistra pārstāvis apliecina un iedrošina, ka dokumentus var iesniegt elektroniska dokumenta formā un, pamatojoties uz Komerclikuma 10.panta 2.daļu: "ja pieteikums ierakstīšanai komercreģistrā tiek iesniegts elektroniskā formā un parakstīts ar drošu elektronisko parakstu, notariālais apliecinājums nav nepieciešams.".

 4. man TAS izdevās – noreģistrāju jaunu SIA izmantojot eParakstu 😉 Dažos vārdos par to cik raiti un kā tas notika…
  – sākotnēji saņemt skaidru apstiprinājumu, ka SIA var pilnībā noreģistrēt eVidē man nespēja dot nedz eParaksts pārstāvji nedz UR pārstāvji 🙁
  – saņemt e-parakstu, ja neskaita eParaksts mājaslapas dažas nepilnības, kas man bik lieki nozaga laiku, bija vienkārši un ātri.
  – sagatavotos dokumentus UR parakstīt ar eParakstu bija vienkārši un ērti
  – tālāk nepieciešams Bankā atvērt pagaidu kontu un iemaksāt pamatkapitālu…ŠEIT NU IR ROBS…jo neviena LV banka to nepiedāvāja izdarīt ar eParakstu…visām bija visdažādākie iemesli kādēļ nācās iet klātienē…ROBS 🙁
  – ar eParakstu parakstītos dokumentus uzlādēt UR mājaslapā paredzētajā vietā bija ērti…BET…diemžēl 'uplouds' korekti nedarbojās un sazvanot UR noskaidroju, ka jāsūta vien viņiem uz e-pastu visi dokumenti
  – aizsūtot visus dokumentus eParakstītus uz UR e-pastu viss notika korekti…atbildes e-pasts…atbildes dokumenti (lēmumi utt.) elektroniski parakstīti
  – un galvenais…šodien elektroniski arī tika saņemta Reģistrācijas apliecība 🙂

  tagad laiks pārbaudīt VID 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.