Vajadzīgs
20% aukstā emulgatora Gélisucre (Cold emulsifier)

80% eļļas (lieliski der kauliņu/sēklu eļļas – sezama, mandeļu, aprikožu, lazdu, labas arī jojoba, kamēlijas u.c.)
antioksidants eļļas stabilizēšanai – pāris piles uz 100ml eļļas (Evit vai Rozmarīna Co2 ekstrakts), precīzāk 0.05%

Neobligāti ingredienti:

0-2% ēteriskās eļļas (pamācībai izmantotas Austrālijas zilās cipreses un greipfrūta ē/e, mmm…)
0-10% kāds no šķidrajiem polisorbātiem (daļu no eļļas vai Gelisucre ar to var aizvietot, ja vēlas stiprāku mazgājošu efektu), labāk izmantot 60-to vai 80-to polisorbātu, man atradās tikai 20-tais, tāpēc izmantoju to.

1. Izvēlamies eļļu, nomērām vajadzīgo daudzumu, iejaucam tajā antioksidantu un, ja ir, tad ēteriskās eļļas.

Ja izdomāts pievienot arī polisorbātu, tad, iespējams, vajadzēs eļļu mazliet uzsildīt ūdens peldē (vienkārši ielikt eļļas trauku bļodā ar karstu ūdeni), lai tas labāk sajaucas.
Iepildām eļļu traukā/pudelē/spricē, jebkur, no kurienes to varēs ērti dozēt.

2. Lielākā traukā ielejam vajadzīgo Gélisucre daudzumu (traukam jābūt gana lielam, lai ietilpinātu arī eļļu maisījumu.
Precīzs Gélisucre sastāvs pēc INCI: Glycerin, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Sucrose laurate, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Fruit Water, tas Ecocert sertificēts emulgators.

3. Pa bišķiņam (2-5ml) pievienojam eļļu maisījumu emulgatoram un uzmanīgi samaisām, kamēr eļļa ir pilnībā pārveidojusies gēlā. Tad pielejam vēl, atkal maisām… Un tā, kamēr visa eļļa ir iemaisīta želejā 🙂
Tad pārliekam burciņā uzglabāšanai.

Kā šo lietot un kas tur tik labs?

 Vislabākais želejas pielietojums ir kosmētikas nomazgāšanai no acīm. (Tikko iemēģināju uz acs, kuras plakstiņš bija kārtīgi noklāts ar ēnām un skropstas ar 2 kārtām tušas – ar 1 reizi viss nomazgājās.)

Ja ir vēlme pēc gana maiga, bet efektīva līdzekļa, un ir nepatika pret parasto taukainuma sajūtu pēc attīrīšanas ar eļļu un nepatīk ņemties ar daudzajām vates pikām, tad šis ir lielisks risinājums!
Vienīgi, ja paredzēts lietot acu zonā, tad jāuzmanās ar ēteriskajām eļļām, tās acu zonai ne visai patīk, tāpēc jāliek minimāli un iespējami maigākas.
Želeja, protams, der arī visas sejas mazgāšanai.
Lietošana: pamasēt ar želeju ādu, tad noskalot ar siltu ūdeni.>
Pats galvenais – saskaroties ar siltu ūdeni, želeja pārvēršas pieniņā, viegli noskalojas (kopā ar ūdenī šķīstošo un nešķīstošo kosmētiku), āda paliek ļoti maiga, bet bez taukainuma sajūtas 🙂
Veiksmi gatavošanā!