Kā pagatavot 100% dabīgu šampūnu?

Vajadzīgs

ziepju riekstučaumalas (ja kādam ir, var izmantot arī LV augošo ziepenītes sakni)

+kāds no pulveriem pēc izvēles:

rhassoul (Marokas) māli vai shikakai pulveris
+ ēteriskās eļļas
(nav obligāti)

1. Iemērcam ziepju riekstus

ieberam glāzē čaumalas, aplejam ar dzeramo ūdeni, apsedzam ar vāciņu un ievietojam ledusskapī

2. Filtrējam ziepju riekstu novilkumu

pēc 24 h novilkums gatavs (ūdens ir brūnā krāsā), izfiltrējam to caur kafijas filtru pudelītē, kurā turpmāk uzglabāsim (ledusskapī), iegūtā novilkuma pietiks aptuveni 3 reizēm

3. Sajaucam daļu novilkuma ar kādu pulveri

lai pagatavotu šampūnu, nepieciešams ziepju riekstu novilkumu sajaukt ar kādu no pulveriem, šoreiz izmantoju rhassoul (Marokas) mālus, bet ļoti labs ir arī shikakai pulveris, var izmantot arī citus mālus un pulverus, kas der matu mazgāšanai (amlas, nīma pulveri, sinepju pulveris u.c.)

– uz rhassoul bāzes pagatavoto šampūnu var izmantot arī sejas mazgāšanai, tas ir gana maigs un nekrāso

Brīdinājumi

– katru matu mazgāšanas reizi tiek sajaukta jauna porcija

Piezīmes

– var pievienot ēteriskās eļļas pēc pašu izvēles, šoreiz izmantoti greipfrūts, muskatsalvija, gerānija un ciedrs, un beigās vēl pile tējaskoka pievienota 🙂 (patīk matiem izmantot arī īlangu, rozmarīnu, kumelīti un bergamoti)

–  ziepju riekstus var izmantot arī atkārtoti, bet nākamais novilkums būs vājāks


12 Replies to “Kā pagatavot 100% dabīgu šampūnu?”

 1. Kād proporcija riekstiem un ūdenim? Uz glāzi ūdens cik vajag riekstus, piemēram?
  Kur Tu pērc tos mālus/shikakai pulveri?

 2. Proporcijas teorētiski var variēt, tā kā mani mati ātri taukojas, tad taisu iespējami koncentrētāku, t.i., ieberu gandrīz pilnu glāzi riekstu (kādi 15 gb), apleju ar ūdeni, tā, lai nosedz riekstus, un tā, lai var vēl vāciņu virsū uzlikt.
  Ja mati sausi, un liekas, ka par stipru, tad var vēlāk pašķaidīt, bet vispār saponīni mazgā ļoti maigi, tāpēc diez vai, ka to vajadzēs.

  Pulverus pērku Francijas internetveikalā, jo iekš LV ir ļoti dārgi. Riekstus pirku Vācijā, bet iekš šī veikala arī atrodami, pat vēl lētāk:)

  Rhassoul māli un ziepju rieksti http://www.aroma-zone.com/aroma/soins_ailleurs.asp?sta=461

  Shikakai pulveris http://www.aroma-zone.com/aroma/extraits_plantes2.asp

  Parasti metamies ar kādu kopā, jo piegāde virs 59 eur ir par brīvu;)

 3. Par matu mazgāšanu ar aprakstīto šampūnu.

  Mazgāšana ir mazliet savādāka nekā ar parasto šampūnu, jo vajag tā rūpīgāk (bet maigi) iemasēt galvas ādā un matos un kādas 5-10 min paturēt, tad vēl rūpīgāk izskalot:D
  Ļoti labi veikt skalošanu arī ar paskābinātu ūdeni (ar citrona/laima sulu vai etiķi), bet es bieži noslikoju un tāpat ir ok, kondicionieri nelietoju, jo gan shikakai, gan rhassoul māliem ir kondicionējošs efekts, mati paliek patīkami zīdaini:)

 4. Rhassoul jau taapat arii puto bez jebkaaddaam piedevaam, prieks kam nepiecieshams pievienot ziepju riekstu novilkumu?

 5. čaumalas pārdod eko veikalos ar nosaukumu Indijas Ziepju rieksti ( ieraksti googlē redzēsu kuros tieši). Nebrīnies,ka viņus pārdod veļas mazgāšanai

 6. sakiet lūdzu, vai šo šampūnu var ilgstoši uzglabāt. Varbūt ir iespējams pievienot konservantus, lai tas ilgāk stāv?

  1. zinu, ka portāla calis.lv forumā meitenes organizējas kopīgiem pirkumiem no ārzemju internetveikaliem. bet sīkāk nemācēšu teikt, pati neesmu piedalījusies

 7. Rhassoul mālus var iegādāties bbfactory.lv 50 g 2.00 euro – veikals savukārt ir Lāčplēša ielā 61.;] Riekstus uz Barona ielas, tajā bioveikalā (pa kāpnītēm lejā, pagrabiņā blakus Krišnu namam) Viena paciņa 2,50 euro. Paciņā kādi ~20 riekstiņi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.