Lai aviokompānija Ryanair varētu “likumīgi” savās reklāmās un lidojumu meklētājportālos (kā Skyscanner.net) uzrādīt par 5 EUR vai 3.60 LVL lētākas cenas nekā pircējs faktiski maksā, tā ieviesusi viltību – katrs pasažieris par katru lidojumu turpmāk piemaksās 5 EUR, ja vien viņš nenorēķināsies ar reti sastopamo un sarkanā grāmatā ierakstīto MasterCard Prepaid karti. Savai ziemeļnieciskajai SEB bankai jau nosūtīju vēstulīti ar lūgumu atvest šo reto karti uz Latviju, bet laikam jau viņai šis Eiropas nostūris būs par aukstu.

Tādēļ savu MasterCard Prepaid karti pasūtīju britu interneta maksājumu Moneybookers.com portālā (kas ir plaši izmantots interneta maksājumu līdzeklis arī iepirkumu portālos, bet ne tik populārs kā PayPal) :

Brīdinājumi

Reģistrācijas sākumlapā izvēlieties eiro (EUR) valūtu, nevis latus (LVL), jo MasterCard Prepaid darbojas tikai ar EUR vai GBP, tādēļ visas transakcijas ar EUR karti (tajā skaitā konta papildināšanu ar karti un biļešu iegādi) nāksies konvertēt ar neizdevīgu valūtas kursu! Savukārt, ja dzīvo Lielbritānijā, saņem algu un pērc biļetes mārciņās (GBP), tad, reģistrējoties Moneybookers.com, izvēlies GBP konta valūtu un arī attiecīgi GBP karti!

1.solis

Lai piereģistrētos, jāaugšuplādē ieskenēts pases un dzīvesvietas pierādījuma (manā gadījumā izziņa par dzīvesvietu) attēls.

2.solis

Lai piesaistītu savu esošo bankas karti, no kuras ieskaitīsiet naudu Moneybookers un līdz ar to MasterCard Prepaid kontā, no tavas kartes tiks noskaitīta kontrolsumma (manā gadījumā 2.13 EUR), kas būs jāieraksta aktivizācijas ailītē. Par laimi šie 2.13EUR nekur nepazūd, bet gan paliek manā Moneybookers kontā).

3.solis

Pēc tam var pieteikties MasterCard Prepaid kartei par 10EUR gadā. Karti var izvēlēties vienā no šādām valūtām: USD, PLZ, GBP vai EUR. Diemžēl eiro kartes saņemšana, pateicoties tās popularitātei, var aizkavēties par mēnesi.

4.solis

Pēc kartes pienākšanas pa pastu, atrodiet Ryanair.com portālā lētas biļetes, ieskaitiet Moneybookers.com kontā attiecīgu biļetes cenu (izvēlieties maksāt ar bankas karti, kas notiek acumirklī, bet maksā 1,90%, nevis pārskaitījumu, kas ilgst 2-5 dienas, un, lai gan uzrādās kā bezmaksas, Latvijas bankas par to iekasēs 4 latus), un, atgriežoties Ryanair.com portālā, nopērciet biļetes, uzrādot MasterCard Prepaid kartes datus. Sīkāka pamācība šeit – Kā iegādāties lētākas Ryanair aviobiļetes, izmantojot Moneybookers MasterCard Prepaid karti?

Brīdinājumi

Moneybookers piemēro ne visai izdevīgu valūtas maiņas kursu (+1.99% jeb 0.72798 LVL/EUR), ja Tavā Latvijas bankās kontā esošā valūa (LVL) nesakrīt ar Moneybookers konta valūtu (EUR), vai arī, ja pērkot ar Moneybookers MasterCard Prepaid kādu preci tu maksā citā valūtā (USD, GBP, LVL) nekā tava Moneybookers konta valūta (LVL). Tādēļ izdevīgāk izmantot MULTIVALŪTU kontu, kādu Latvijā piedāvā Swedbank, PrivatBank u.c..

Brīdinājumi

Lemjot, par to, vai jums šāda karte nepieciešama, ņemiet vērā arī dažas problēmas: Ryanair pēdējā laikā slēpti bloķē kartes izmantošanu, ja nopirkto biļešu summa pārsniedz 1200 EUR (aptuveni). Un otrs apsvērums, vai 5-10 minūšu čakarēšanās ar naudas pārskaitīšanu ir tā vērta, lai ietaupītu Ls 7,20 līdz Ls 14,40 uz katru cilvēku (atkarībā no tā, cik jūs stundā nopelnat savā pamatdarbā).

Brīdinājumi

Ryanair mājaslapā gan rakstīts, ka Lielbritānijas, Itālijas, Vācijas, Īrijas un Spānijas MasterCard Prepaid karšu īpašniekiem nekāda atlaide nepienākas. Bet praksē tas tā nestrādā: piemēram, Ryanair mājaslapā ailītē Cardholder Details: Please select your Billing Country es vienmēr norādu Latviju, kur dzīvoju, nevis Lielbritāniju, no kuras atsūtītas manas Moneybookers un Neteller kartes. Jebkurā gadījumā ieliec šajā ailītē vienu, otru, trešo valsti – Administration fee no tā nemainīsies. Toties līdzko pamainīsi nākamo ailīti Payment Type, tā uzreiz pieskaitīsies/nodzēsīsies Administration fee atkarībā no izvēlētā maksājumu kartes tipa.

Tātad patiesībā Administration fee tiek iekasēta arī ar MasterCard Prepaid (vienalga, kurā valstī tā izdota), ja biļeti pasūta NO 
Lielbritānijas, Itālijas, Vācijas, Īrijas un Spānijas lidostām. Bet neiekasē, ja biļeti pasūta NO jebkuras citas valsts lidostas (vienalga, vienvirziena vai turp-atpakaļ biļeti). Tātad izdevīgāk uzreiz pirkt turp-atpakaļ biļeti Rīga-Londona-Rīga (Administration fee netiek iekasēta no MasterCard Prepaid maksātājiem vispār), nevis atsevišķi Rīga-Londona (Administration fee netiek iekasēta) un pēc tam Londona-Rīga (Administration fee tiek iekasēta pat no MasterCard Prepaid maksātājiem).

Piezīmes

Alternatīva Moneybookers ir Neteller MasterCard Prepaid karte, kuras iegūšanas procedūra ir līdzīga (jānosūta kāda bankas kvīts, kur parādās tavs vārds un dzīvesvieta), taču naudas ieskaitīšana no debitkartes izmaksā mazliet dārgāk – 1,75% par naudas ieskaitīšanu + 2,95% par valūtu konvertēšanu (tātad kurss neizdevīgāks nekā Moneybookers).

Vēl daži latvieši (tajā skaitā arī nelatvieši, lai gan viņi nemaz nav tajā skaitā) izmanto EntroPay, kur izmaksas ir mazliet dārgākas – 4.95% par naudas ieskaitīšanu un 2% par valūtas konvertēšanu. Vēl varat izmēģināt komentāros aprakstīto PriorityCard.lv vai PayZoneMoney.ie.