O saldējums, O saldējums!

Vasaras vidū pie durvīm atskanēja zvans un mūsu saldētava piepildījās ar dažnedažādiem saldējumiem (Food Union/Rīgas piena kombināts), ko bijām apņēmušies nogedugstēt. Bet, ak vai! Mūs tieši šovasar piemeklējis nejauks vīruss, kas negrib atkāpties un dara mūsu kaklus ļoooti jūtīgus. It kā jau tāpat nebūtu cūcīgi slimot šādā laikā, vēl jāslimo, zinot, ka ledusskapī gaida gardumi.. Bet nu pamazām esam tikuši skaidrībā, kas mums no tā visa garšoja vislabāk.
Atruna jau pašā sākumā- mums kopumā vairāk patīk klasiski, vienkārši saldējumi, mazāk saldi – cigoriņu, šokolādes (ideāli, ja ar šoko gabaliņiem), man pašai arī Pols parastais. Godīgi sakot, nemaz nebiju pievērsusi uzmanību, ka POLS savairojies tik daudz dažādās (īpaši Gotiņu) variācijās/iepakojumos. Tas, ka man garšo Pols parastais, klasiskais un nepārāk garšo gotiņkonfektes, laikam jau uzreiz  ļauj noprast, ko es domāju par šiem visiem gotiņ-pol-saldējumiem 🙂

saldejums

1. Ekselence pistāciju-halvas. Iepakojumā 240 ml/130 gr. 100gramos saldējuma 279 kcal.
Patika riekstu gabaliņi augšpusē. Halvas saldējums gan rada tādu kā taukainuma sajūtu. Pa vidu atrodamā karamele varēja arī nebūt. It kā nav ne vainas, bet, ja viņš mērķē uz dārgo galu, tad man laikam neliktos dārgākas cenas vērts.

Ekselence
Pistāciju-halvas

Iespējams lietot – pēc darba mājās nākot, kad noslēdzies liels projekts.

2. Glamūrīgais Ekselence kartona kārbiņā ar dubulto aveņu-granātābolu pildījumu. Iepakojumā 110ml/95 gr, 100 gramos 338 kcal.
Šis bija garšīgs. Man parasti nepatīk visādi ogu pildījumi, jo tie ir nenormāli saldi, bet šis tiešām gaumīgi skābens un mērenā daudzumā. Ārpusē biezāka šoko glazūra, pa vidu ogu pildījums, tad vēl viena plāniņa šoko kārtiņa. Tikko no saldējuma ogu pildījums ir vēl nedaudz ledains – tas pēc gaumes var patikt un nē, ka kraukšķ gar zobiem. Vīra kungam būtu paticis, ja ogas būtu iekšā baltajā saldējumā. Iepakojums arī smuks, bet daudz – kartona kārbiņa, kurā iekšē vēl ir “plēvītē”. Toties sastāvam izmantots mazākais fonta izmērs, kādu esmu redzējusi pārtikas produktiem 🙂

Dubultais aveņu-granātābolu

Iespējams lietot – kad vajag atvainoties meitenei/sievai pēc nelāga strīda. Tomēr nevajag ēst ar baltām biksēm kājās, jo šoko glazūra kožot var iekrist klēpī.

3. Pols vafeļu glāzītē ar šokolādes glazūru divās variācijās – gotiņa un melleņu/kazeņu. Iepakojumā 200 ml/110 gr, 100 gramos 327 kcal 273kcal.
Man radies iespaids, ka šie saldējumi šogad tiek reklamēti uz katra stūra, jo kad kaut kur ejam, bērns vienmēr kaut kur pamanās ieraudzīt šī saldējuma reklāmu un vienmēr dikti dīc 🙂 Diemžēl jāsaka, ka vienam pirmsskolas vecuma bērnam šis iepakojums var izrādīties par lielu un beigās ir liela šmuce. Vēl par šiem saldējumiem jau manīju sociālajos tīklos sašutumu, ka iepakojums sola daudz vairāk. Tā laikam ir, jo pildījums ir iepildīts vidū.

Gotiņa
Melleņu-kazeņu

Mūsu gaumei, šie abi ir pārāk saldi, turklāt porcija liela.
Iespējams lietot – lieliem saldummīļiem.

4.Pols plombīrs kastītē.  Iepakojumā 500ml/250g. 100 gramos 203 kcal.
Iepakojums uzsver, ka esot 12%, bet, godīgi sakot, nezinu, tie ir tauki vai kas? un vai 12 ir daudz vai maz? Zinu tikai, ka plombīrs vispār skaitās trekns saldējums.  (un redzu,ka salīdzinājumā ar citiem laikam nav pārāk trekns)Vīra kungs bija pārsteigts, kad atvērām kastīti, jo domājis, ka tur būs kāds parastais saldējums uz kociņa. Kopumā – balts, krēmīgs saldējums, nekā lieka, riekstus, sīrupus, liķierus var pievienot pats. Man arī patīk nelielais iepakojums, var divatā, trijatā ar mazu bērnu vakarā apēst un nav jāpērk liela kaste (lasīt – vairāk nekā patiesībā gribas)

Plombīrs 12%
Plombīrs 12%

Iespējams lietot – pēcpusdienas kafijā, uzberot nedaudz kanēļa…mm..

5. TIO Krējuma šokolādes ar šokolādes gabaliņiem. Iepakojums 130 ml/80gr, 100 gramos 222 kcal.
Kā jau pēc ievada varēja nojaust, šis, lai arī viens no vienkāršākajiem, mums ļoti garšoja.  Šokolādes gabaliņi- vislabākie! Samērā neliels iepakojums, kas, manuprāt, jauki.

TIO krējuma šokolādes ar šokolādes gabaliņiem

Iespējams lietot – kad gribās kaut ko “ar garantiju” garšīgu un prāts nenesas uz eksperimentiem.

  6. Žāvētu augļu un riekstu POLS vafeļu konusā. Iepakojumā 200ml/100gr. 100 gramos 253 kcal.
Šis saldējums laikam “na ļubiķeļa”. Pirmajā brīdī likās, ka nav garšīgs. Bet bija, kam garšoja. Bija, kam garšoja ar otro piegājienu. Žāvētu aprokožu/plūmju garšu tiešām var just. It kā pārāk salds, bet varbūt arī nē.

Žāvētu augļu un riekstu POLS
Žāvētu augļu un riekstu POLS

Iespējams lietot – sestdienas brokastu vietā.

7. NÜ Smoothie. Aveņu un mango. Iepakojumā 90ml/75gr. 100 gramos 126-128 kcal.
Biju palaidusi garām, ka šis NAV sasaldētas sulas saldējums, kas forši. Samērā neliela porcija saldēta smūtija. Mums mango garšoja labāk par avenēm. Nezinu, kāpēc šis saldējums tiek pozicionēts tā, kā tas tiek pozicionēts, jo man liekas, ka mērķauditorija nav tik popsīga, kā iepakojums – savādi dialogi starp dzīvniekiem un šo saldējumu, daudzi fonti un neparasts (aplams?) valodas lietojums – “Ar kailām ogām un nekā mākslīga”.

NÜ aveņu
NÜ mango

Iespējams lietot – kad palicis tik karsti, kad piena/krējuma saldējums šķiet pārāk grūti apēdams.

 

 8. Pols gotiņa un plombīrs. Iepakojumš 800ml/450gr. 100 gramos 247 kcal.
POLS gotiņa, kas nav tāds, kā iepriekšējais POLS gotiņa vafelē. Brūnajā saldējumā samanāmi karameles gabaliņi. Pasalds, bet viducī pieejams arī plombīrs. Sadalīšanai vienkārši trauciņos pārāk garlaicīgi – droši vien jāpievieno kādas ogas/rieksti.

POLS gotiņa&plombīrs

Iespējams lietot – kā ciemakukuli (bet jāpaņem arī ogas).

9. POLS gotiņa papīra glāzītē. Iepakojumā 160ml/80gr. 100 gramos 196 kcal (salīdzinoši liess!)
Man jau sāk likties dīvaini, kāpēc dažādi saldējumi ir jāsauc vienādi.. šis atšķirībā no iepriekšējiem, bija garšīgs, biezs, ne tik salds, bez karameles gabaliem, līdzīgs cigoriņu es pat teiktu. Nav grūti paredzēt, ka bonuss no mums arī par mazo iepakojumu.  Līdzi nāk koka “lāpstiņa”ar ko saldējumu ēst, bet bērnam (trīsgadniekam) vieglāk tomēr ar karoti. Izmēģināju arī ielikt kafijā – ļoti labi.

Gotiņa
Gotiņa

Iespējams lietot – garākā pārbraucienā, kad nevar sagaidīt galamērķi, kur būs vakariņas.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.