Kur elektroniski apskatīties cilvēkiem paredzēto zāļu cenas un instrukcijas?

Iegādājoties cilvēkiem paredzētās zāles dažreiz gadās izmest zāļu paciņu ar zāļu instrukciju, tomēr laika gaitā var rasties nepieciešamība atkārtoti apskatīties informāciju par zāļu sastāvu, stiprumu/koncentrāciju, blakusparādībām u.c.
Turklāt izmantojot pieejamo informāciju pirms zāļu iegādes iedzīvotājiem ir iespēja izvēlēties medikamentu, atbilstoši savām finansiālajām iespējām, kā arī uzzināt, vai iespējami lētākais līdzvērtīgas efektivitātes medikaments ir pieejams aptiekās.

[alert-success] 1.solis [/alert-success]

Iedzīvotājiem Zāļu valsts aģentūras (ZVA) mājaslapā ir pieejama zāļu cenu pārbaudes forma, kas palīdzēs iegādāties lētākos medikamentus no tirgū esošajiem analogiem.

[alert-success] 2.solis [/alert-success]

Zāļu cenu pārbaudes forma piedāvā cenu meklēt gan pēc zāļu nosaukuma (piemēram, Ibumetin), gan aktīvās vielas (piemēram, Ibuprofenum). Meklētājā ierakstot aktīvās vielas nosaukumu, meklēšanas rezultātos parādīsies Latvijā pieejamie medikamenti ar konkrēto zāļu sastāvā esošo aktīvo vielu un tiem pretī būs norādīta aptiekas maksimāli pieļaujamā cena.

[alert-success] 3.solis [/alert-success]

Uzejot uz izvēlētā medikamenta nosaukuma tiks attēlota tabula ar informāciju par

 • Zāļu reģistrācijas/pārreģistrācijas datumu;
 • Izsniegšanas kārtību (piemēram, bez receptes),
 • Stiprumu /Koncentrāciju;
 • Zāļu formu (piemēram, sūkājamās tabletes);
 • Starptautisko nosaukumu;
 • Reģistrācijas apliecības īpašnieku, valsti;
 • Ražotāju;
 • Lietošanu bērniem (piemēram, ir apstiprināta) u.c.
 • Klāt pieejama Lietošanas instrukcija; Zāļu apraksts; Produkta apraksts un iepakojuma attēls; Maksimāli pieļaujamā aptiekas cena (LVL) ar PVN u.c.

[alert-success] Piezīmes[/alert-success]

 • Latvijā visi zāļu nosaukumi ir latīņu valodā un pēc šādiem nosaukumiem notiek arī meklēšana. Ja persona nezina precīzu zāļu nosaukumu, pietiek ierakstīt pareizu sākuma frāzi un meklēšanas forma piedāvās esošos variantus no Zāļu reģistra.
 • Ja pēc zāļu iegādes konstatējat, ka zāļu cena ir augstāka nekā ZVA mājaslapā norādīts, Jums ir iespēja par to ziņot Zāļu valsts aģentūrai vai Veselības inspekcijai.
 • Meklēšanas formā „Pārbaudi zāļu cenu” pieejama informācija tikai par tām zālēm, kuru cenas ražotājs deklarējis Zāļu valsts aģentūrā un tām zālēm, kas netiek kompensētas no valsts.

[alert-success] 4.solis [/alert-success]

Plaša informācija par medikamentiem, aptiekām, akcijām, slimības simptomiem, medicīnas iestādēm pieejama arī mājaslapā www.visaszales.lv.

[divider]

Lasi arī citas e-pakalpojumu un e-iespēju pamācības, pielieto tās pats un iesaki paziņām, kolēģiem, draugiem un ģimenē!

Savukārt, ja vēlies sekot līdzi aktualitātēm e-pakalpojumu un e-iespēju jomā, pievienojies un seko manam profilam Twitter tīklā un esi informēts par valsts e-iespējām Tavai ērtākai ikdienai!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.