Kā sameklēt kvalitatīvu informāciju mācībām (bez maksas)?

Referātie, kursa darbiem, diplomdarbiem un visiem citiem darbiem augstskolā parasti ir jāizmanto akadēmiskā literatūra, publikācijas speciālos žurnālos, pētījumi u.c. kas NAV atrodami Nedēļā, Rīgas laikā, Klubā vai citur. Protams, ja uzdevums ir analizēt Nedēļas karikatūru politisko ievirzi, tad ir jāskatās arī pati Nedēļa 🙂 Tāpēc arī atsauces ir būtiskas, jo tādējādi ne tikai godprātīgi attiecies pret ideju autoriem, bet arī pēc izmantotās literatūras var faktiski lielā mērā spriest arī par Tava darba kvalitāti.

Brīdinu, ka šāda informācija lielākoties nav latviešu valoda (IR izņēmumi), tāpēc vajadzēs zināt vismaz angleni.

1.solis

Lielā mērā atkarībā no iepriekšējām zināšanām par tēmu, bet tomēr ir jāsāk ar vienkāršu meklēšanu, lai saprastu atslēgas vārdus, to nianses.  Wikipedia gan arī neskaitās akadēmisks avots, tomēr man tā bieži palīdz tieši pašā sākumā, lai saprastu, ko un kā labāk  meklēt. Un tad jau var meklēt rakstus un pētījumus, kur attiecīgā tēma izklāstīta.

2.solis

Problēma ir tā, ka minētā informācija parasti ir maksas (pat ļoti dārgi.) Tāpēc piedāvāju dažus soļus, ko var pamēģināt info ieguvē.

3.solis

Bibiliotēkas! Lielākajās augstskolās ir pieeja dažādu publikāciju datu bāzēm un nereti tās var izmantot arī citu skolu studenti. Vajag pārkāpt pāri kautrīgumam un doties uz attiecīgās skolas vai fakultātes bibliotēku un painteresēties.

4.solis

Kad kāds raksts atrasts maksas avotā, var mēģināt ierakstīt precīzu tā nosaukumu meklētājā un meklēt atsevišķi. Tas darbojas reti, bet dažkārt ļoti nozīmīgos brīžos!

5.solis

Ielūkojies raksta bibliogrāfijā. Gan rakstam, ko lasi, jo tas Tevi var novest pie papildu resursiem, gan arī tādam rakstam, ko gribi lasīt – nereti bibliogrāfija ir pieejama arī, ja par rakstu ir jāmaksā. Skaties, kas var būt noderīgs un pieejams no tā.

6.solis

Ja nekādi nesanāk atrast oriģinālu, bet Tavā rīcībā ir raksts, kurā citēts vai pārstāstīts Tevi interesējošais, atsaucies uz to! Tas nav īpaši labs stils, bet to principā drīkst darīt, tikai atceries ievietot atsauci, atbilstoši skolas norādījumiem.

[alert-announce] un atceries – ATSAUCES!! :)[/alert-announce]

0 Replies to “Kā sameklēt kvalitatīvu informāciju mācībām (bez maksas)?”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.