Kā nenogulēt izdevīgākās aviobiļešu cenas?

Ir cilvēki, kuri visas dzīves lielās iespējas mūždien noguļ (piemēram, Romeo, kurš nesaņēma ziņneša vēsti par Džuljetas plānu un noindējās), bet ir arī cilvēki, kuri vienmēr ir īstajā laikā un īstajā vietā (piemēram, Valdis, kurš vis nenogulēja Zooloģiskajā dārzā notiekošo prezidentu atlases konkursu). Kā viņiem tas izdodas? Ļoti vienkārši – viņi saņem paziņojumus par sev interesējošajām jomām RSS lasītājā vai e-pastā. Arī Tu beidzot vari apgūt šo militāri slepeno prasmi un nepalaist garām savu dzīves lielo iespēju aizlidot uz Dienvidamerikas džungļiem un ieiet vēsturē kā pēdējam baltajam cilvēkam, kuru notiesājuši kanibāli.


1.solis
Kā regulārs lidotājs, jau sen biju pierakstījies uz e-pasta vēstkopām, ko piedāvā tādas aviokompānijas kā Ryanair. Pārpratuma dēļ viņi man sūta paziņojumus par Krakovas, nevis Rīgas akcijām. Turklāt bieži vien akciju laikā biļetes maksā vairāk nekā parējās dienās. Citām aviokompānijām nebija nedz e-pasta vēstkopu, nedz arī RSS ziņu plūsmas. Tādēļ, izmantojot feed43.com, izgatavoju pats savas RSS plūsmas, kas ik pēc 6 stundām ziņo par lētakajiem avioreisiem no Rīgas, Kauņas un citām Eiropas lidostām, uz kurām ved tiešie Reisi no Rīgas. Ja šobrīd neuzturaties Latvijā, bet, piemēram Grieķijā – izveidojiet paši savas RSS plūsmas no sev izdevīgākajām lidostām, izmantojot feed43.com un skyscanner.net portālus.

2.solis
Lai Latvijā dzīvojošajiem nevajadzētu atkārtoti veikt 1.soli, esmu padarījis savas RSS plūsmas visiem pieejamas šajā lapā, kur labajā sānmalā tiek piedāvātas 2 iespējas:  Atom feed vai OPML file:

  •  Atom feed  – visus paziņojumus rādīs vienā kopējā RSS plūsmā (neiesaku, jo diez vai spēsiet noorientēties tik lielā haosā) – jāpievieno savam RSS lasītājam šī RSS saite (piemēram, Google Reader to pievieno ar “+Add a subscription” pogu augšējā kreisajā stūrī);
  • OPML file – paziņojumus iedalīs 20 atsevišķās RSS plūsmās (iesaku, jo varēsiet pārbaudīt tikai sevi interesējošās sadaļas, pārējās izdzēšot vai vienkārši ignorējot) – jāimportē savā RSS lasītājā šis XML/OPML fails (saglabāt ar labo peles taustiņu un “Save link as”, un, piemēram, iekš Google Reader importē, izvēloties Settings > Reader Settings > Import/Export)

3.solis

Ja RSS lasītāju regulāri neizmantojat, tad tāpat palaidīsiet visas iespējas garām – šādā gadījumā labāk tomēr izmantot veco labo e-pastu. RSS plūsmas saņemt e-pastā var, izmantojot vai nu rss2email.ru, vai reblinks.therssweblog.com, iekopējot tajos savu e-pastu un zemāk norādītās RSS saites (nokopējiet vēlamo saiti ar peles labo tausiņu un “Copy link address”):


Piezīmes

Rīgas un Kauņas lidostu cenās der ieskatīties biežāk, jo caur tām būs jālido jebkurā gadījumā. Bet, ja vēlaties aizlidot kaut kur tālāk, tad ieteicams ieskatīties citu lidostu (sevišķi Lielbritānijas) piedāvājumos. Ļoti bieži lētas cenas ir lidojumiem uz Dominikanas Republiku, Gambiju, Maroku, retāk arī uz Keniju, Venecuēlu, Indiju un Malaiziju (caur šo pat var sakombinēt ceļojumu uz Austrāliju, kas nemaksā tūkstošus).

Ceļojumu blogs: reinisberzins.blogspot.com

3 Replies to “Kā nenogulēt izdevīgākās aviobiļešu cenas?”

  1. vot man vienmēr bail, ka kādā autobusā/lidmašīnā aizmigšu, kāds mani nobildēs un ieliks internetos 😀

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.