Kā lēti aizlidot uz Parīzi (arī Krētu, Maltu, Maljorku u.c. Eiropas pērlēm)?

Visur Tu esi jau bijis, bet aizvien Tavu sirdi naktīs grauž nepiepildītais sapnis, Vakareiropas skaistule, kura flirtē tikai ar dižciltīgajiem – Parīze. Tu jau domāji, ka nekad mūžā nebūs lemts Elizejas laukos plūkt Bodlēra ļaunuma puķes vai ar Parīzes mazo ganiņu Eifeli sadzīt autobusu ganāmos pulkus Apolinēra “Zonā”. Mosties, draugs – lēto lidojumu sabiedrība Ryanair jau labu laiku pārvadā pasažierus no 4 stundu brauciena attālumā esošajām Kauņas, Viļnas un Tallinas lidostām uz Paris Beauvais lidostu vai citiem pievilcīgiem galamērķiem.

Šeit uzskaitīti tikai galamērķi, uz kuriem var tiešā lidojumā nonākt no Kauņas, Viļņas un Tallinas (bet ne Rīgas):

No Kauņas: Paphos (Krēta), Kos (Grieķijas sala Turcijas piekrastē), Rhodes (Grieķijas sala pie Turcijas piekrastē), Malta (Luq), Palma Mallorca (Baleāru salas), Alicante (Spānija), Tampere (Somija), Edinburgh (Skotijas galvaspilsēta) , Bristol (DR-Anglija), London-Luton (uz ZZR no Londonas, pie M1 šosejas),

No Viļņas: Paris Beauvais (90km uz Z no Parīzes), Barcelona (El Prat jeb galvenā lidosta), Rome, Cork (DR-Īrija), London-Luton (uz ZZR no Londonas, pie M1 šosejas)

No Tallinas: Girona (Barcelona), London-Luton (uz ZZR no Londonas, pie M1 šosejas)Aktuālāku informāciju varat atrast Ryanair maršrutu kartē.

1.solis

Autobusa faniem biļete vienā virzienā izmaksās 2.10 līdz 14 latus:

2.solis
Stopotājiem jāsagatavo plakātiņš “Kaunas”, “Vilnius” “vai “Tallinn” (un atpakaļceļam – “Rīga”). Lietuvas virziena stopētājiem jāiesēžas 10.tramvajā, 23. vai 26.autobusā un jādodas līdz Ziepniekkalna ielai, jānolūko vieta, kur viegli un droši apstāties var arī kravas mašīna, jāpaceļ roka un jāgaida. Igaunijas virziena stopētājiem – 6.tramvajā līdz Juglas tramvaja galapunktam.
3.solis

Ar automašīnu ceļu Rīga-Kauņas lidosta var pieveikt pat nieka 186 minūtēs (izmaksas par degvielu ~14 lati katrā virzienā, kas tomēr sanāk samērā lēti, ja brauc barā, nevis viens). Ieteicamais maršruts: Rīga-Bauska-Panevėžys-Ukmergė-Karmėlava (kur arī atrodas Kauņas lidosta)Lidostas autonovietne maksā 15 LTL jeb 3 LVL dienā. Tie, kuri nebaidās no autozagļiem, var novietot savu automašīnu blakus esošās Karmėlavas ieliņās (ne man, ne paziņām līdz šim automašīnas Lietuvā nav aiztiktas).

4.solis.
No autoostas jānokļūst līdz lidostai:

5.solis

Ja neesi iegrožots konkrētos datumos, tad vari ik pa brīdim pārbaudīt šo Skyscanner.net saiti, kas uzrāda, kad lidojumiem maršrutā Kaunas – Paris Beauvais ir vislētākās cenas (15 LVL uz pasažieri turp-atpakaļ ir ļoti lēti, 30 LVL – viduvēja cena). Par maksājumu kartes apstrādi, būs jāmaksā 3.60 LVL katrā virzienā par katru pasažieri, ja vien neizmantosiet brīnumaino MasterCard Prepaid karti. Salīzinajumam AirBaltic tiešie un netiešie reisi no Rīgas lidostas maksā 110-150 LVL.

6.solis

Autobuss no Beauvais lidostas līdz Porte Maillot pieturai Parīzes centrā vasarā maksā 15 EUR, pārējos gadalaikos – 10 EUR. Atiešanas saraksts ļauj izvēlēties arī konkrēto ielidošanas-izlidošanas reisu. Brauciena ilgums 1 stunda 15 minūtes.

Piezīmes

Var arī lidot ar pārsēšanos (Glasgow Prestwick, Dublin, Milano Bergamo, Oslo Rygge lidostās), ko visērtāk sakombinēt, sekojot šai Skyscanner.net portāla saitei. Augustā lētākā kombinācija maksāja 55 LVL, septembrī – 40 Turklāt 90% piedāvāto variantu nekur nav jāpaliek pa nakti, lai gan lidmašīnā būs jāpavada 8-10 stundas – no rīta izlido no Rīgas, pusdienlaikā pārsēžas, piemēram, Oslo Rygge lidostā, bet vakarā beidzot esam Parīzē. Nakšņošana pārsēšanās lidostās parasti nav sevišķi interesanta (reti kurai lidostai tuvākajā apkārtnē ir kas apskates vērts), nedz arī lēta, ja izmanto viesnīcas pakalpojumus, jo lidostu tuvumā viesnīcas mēdz būt ļoti dārgas.

Atgādinu vēlreiz, ka Ryanair par katru jaunu lidojumu un katru pasažieri iekasē 3.60 LVL kartes apstrādes, maksu, ja nepērkat biļetes ar MasterCard Prepaid. Bet 4 pasažieriem (jo tikai 2 cilvēku romantika izejot no modes) kartes apstrādes maksa vien (neskaitot pašu biļetes cenu) 3.60 LVL x 2 papildus lidojumi x 4 pasažieri = 28.80 LVL, kas ir aptuveni tikpat, cik izmaksās degviela līdz Kauņai un atpakaļ. Izvēlieties paši – vai nu 3 stundas automašīnā līdz Kauņas lidostai (28 LVL par degvielu visai ekipāžai kopā), vai par 5-7 stundām pagarināt lidmašīnās un lidostās pavadīto laiku (papildus 40-50 LVL katram pasažierim par biļetēm, ja nepaliek viesnīcās).
Un pēc Parīzes – šīs Tavas dzīves kulminācijas – Tu vari mierīgu sirdi mirt uz ešafota Luija XVI lomā. Bet pagaidi – man vēl padomā 1000 vietu uz zemes, kuras vēl jāredz pirms miršanas – seko līdzi Ceļojumu blogam http://reinisberzins.blogspot.com arī pēc Parīzes!

8 Replies to “Kā lēti aizlidot uz Parīzi (arī Krētu, Maltu, Maljorku u.c. Eiropas pērlēm)?”

 1. Hmm, mums bija vienkāršāka shēma 😉
  rynair
  Riga-Stockholm (skvanksta)-Paris Beuvais
  Diviem cilvēkiem šurputurpu – 8Ls + 60eur parīzes buss + 80eur 1 nakts quick sleep pie Stokholmas lidostas.
  Kopā 180EUR… Tikai protams laicīgi biļetes jārezervē un tad vēl nebija visa electron nodevas.
  Viesnīcu vajadzēja ņemt, jo nokavējām lētās biļetes atpakaļ uz Rīgu vajadzīgajā datumā.

  1. Paldies par komentāru! Izpētīju Tavu variantu – diemžēl pēc šā brīža lidojumu grafika maršrutā Rīga-Skavsta-Parīze abos virzienos jāpārnakšņo, kas sadārdzina "lēto lidojumu". Toties ir virkne citu pārsēšanās lidostu, kur nav jāpārnakšņo – skatīt sadaļu "Piezīmes", ko pievienoju. Pārsēšanās variants gan vienmēr sanāks ilgāks un dārgāks.

 2. Toreiz sanāca 3h turpceļā pagaidīt Stokholmā, atpakaļceļā nācās to nakti pavadīt viesnīcā, kurā starp citu ir arī Rīgas gaitenis 😀
  Kloons

  1. Ja izmanto Skyscanner.net portālu, tad par lidojumiem nekas daudz pat nav jāpēta, jo tas visu vajadzīgo informāciju parāda pats.

   Cita lieta – izpētīt pašu vietu uz kuru dodies, tad gan var ieraudzīt pat 10 reižu vairāk nekā bez iepriekšējas izpētes (tiek palaistas garām mazpazīstamas vai netradicionālas apskates vietas, notikumi, bezmaksas gidi, nokavēts atvēršanas laiks utt.). Un arī tur "Lonely Planet" ceļvedis un Google Maps aiztaupa daudz pūļu.

 3. Sveiki !
  Meklēju 2 brīvas vietas automašīnā maršrutā Kauņas lidosta – Rīga.
  Datums 10/10/2011. Laiks uz pl 22. Maksāju par degvielu. Tel. 20309009

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.