kā Lieldienās nokrāsot olas zilā krāsā ar dabiskiem materiāliem?

Nepatīk veikalos nopērkamās krāsu tabletes, jo pēc tam negribas īsti tās olas vairs ēst? Apnikušas rudi brūnās olas, krāsojot ar sīpolu mizām? Aizmirsi pirms mēneša sākt kolekcionēt sīpolu mizas un nezini,ko iesākt?

Vajadzīgs

olas (labāk jau baltas, tad efekts būs labāks, bet tad jāmeklē pie zemniekiem, bet var nokrāsot arī brūnās olas)
sarkanais kāposts (patiesībā viņš ir tumši lillā)
galda etiķis
vēlams to darīt iepriekšējā dienā pirms olu kaujas, jo krāsai ir jāpieķeras pie olas.

1.solis

Novāra olas. Jā, vienkārši tāpat.

2.solis
Sagriež diezgan smalki to kāpostu. Bet pārcensties nav vērts. Un liek pieteikami lielā bļodā, lai tur varētu vēlāk “aprakt”  arī nepieciešamo olu skaitu.
3.solis

Kāpostiem pielej glāzi ūdens un 6 ēdamkarotes etiķa. Es izmantoju 2/3 no diezgan pamazas kāpostgalviņas, bet man bija tikai divas olas, tāpēc ūdens un etiķa daudzumu vajadzētu skatīties proporcionāli kāpostu daudzumam, bet gan jau būs labi!
Ļauj tam visam ievilkties kādas 2 stundas. Šķidrums kļūs zilgans/tumši lillā.

4.solis
Aprok krāsvielā olas. Es ieliku divas nekur neietītas, nekādiem diegiem neaptīts olas turpat starp kāpostiem. Droši vien, var nokāst tikai to šķidrumu (bet tad jāļauj tam ilgāk ievilkties), tad nebūs raibuma efekts. (Droši vien var arī visu ko aptīt līdzīgi kā tajās mizās, bet tad gan varbūt nedaudz jāpavāra, lai kārtītāk savelkas tā krāsa.)
Atstāj uz vairākām stundām krāsoties. Ja iespējams, vēlams uz visu nakti!

Man sanāca ļoti interesanti (pēdējā attēlā pa vidu)- viena ola bija viegli zilgana, bet otrai bija izveidojusies tāda kā tumši zila kārtiņa, kas sākumā kasījās nost, bet, kad ola nožuva, vairs nē. Mans vienīgais izskaidrojums, ka es nepacietībā rušinājos pa to trauku, lai redzētu, kāda ola, un tā, ko es skatījos sanākusi gaišāka, tāpēc iesaku būt pacietīgiem un likt olas mierā uz to laiku, kamēr viņas krāsojas 🙂

Par to, kā iegūt labāku efektu, krāsojot olas dabiskā veidā, lasi šeit – Kā panākt labāku rezultātu, krāsojot Lieldienu olas?

p.s.Tas kāposts diezgan krāso rokas, kamēr viņu sagriež 🙂

14 Replies to “kā Lieldienās nokrāsot olas zilā krāsā ar dabiskiem materiāliem?”

  1. izskatās vienkārši, baigi labi, citādi tā arī ir, ka nav sīpolu mizu un tik ātri arī nebūs pietiekamā daudzumā :S

  2. ak, jā.vēl aizmirsu pieminēt, ka attēlā redzamās olas sākotnēji bija brūnas, bet galarezultātā izskatās, ka tās bijušas baltas.

  3. Nekas tamlīdzīgs nesanāca, olas divas dienas tureju un nekas nesanāca, beigas nacas olas izmest pa logu.

  4. ar šādi pagatvotām olām ir mazāk cerību uzvarēt kaujā un pie tā vainojams etiķis, ja esam mācījušies ķīmiju tad zināsim arī kāpēc… 🙂

  5. jā, tā arī ir. Bet faktiski visām krāsošanas metodēm izmanto etiķi. arī sipolu mizām, arī mākslīgajām krāsām. nu nevajag daudz.
    kāpēc nesanāca, nezinu, varbūt nepacietībā rakņājies pa bļodu ik pa mirklim? vajag likt mierā. Man sanāca, kā nobildēts, goda vārds!

  6. sanāca! paldies, LieldienuZaki, par padomu!!! ideāli. pamaza kāpostgalva uz 5 olām un raksti tādi, ka nenobrīnīties. visi radu radi priecājās, kā zilas olas var dabūt bez mākslīgajām krāsām! Priecīgas Lieldienas!

  7. man arī tā īsti nesanāca, šķiet, ka etiķa bija pa daudz un pārāk ilgi noturēju tajā šķidrumā. nākamgad jāmēģina vēlreiz – mazāk etiķa un visu nakti neturēšu 🙂

  8. Šogad izmēģināju krāsošanu ar zilo kāpostu. Olas tiešām sanāca gaiši zilā, smukā krāsā. Neviens neticēja, ka ar dabīgiem līdzekļiem esmu tādu rezultātu dabujusi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.