Kā lēti tikt uz Vīnes valsts operu?

Apmeklēt vienu no slavenākajiem operas namiem Eiropā, kura pirmsākumi meklējumi 18. gs sākumā un kura solisti ir sava aroda zvaigznes no visas pasaules ir iespējams arī ja makā nav vairāk kā pieci eiro. Vīnes operas kopējais stāvvietu skaits tuvojas 600 simtiem.
Vajadzīgs

3 vai 4 eiro ( skaidrā naudā, ar karti norēķināties nav iespējams), brīvs laiks 2 ha pirms izrādes sākuma, lakats, šalle, liela salvete – vai cits priekšmets „vietas aizņemšanai” .

[alert-announce] Viens cilvēks var iegādāties vienu stāavietas biļeti  jebšu  ieejas karti[/alert-announce]

1.solis

Iegūstiet informāciju par operas repertuāru vai nu operas mājas lapā vai arī klātienē apmeklējot operas kases. Stāvvietu kases tiek atvērtas aptuveni 90 min pirms izrādes sākuma. Un ir labi būt pie kasēm uz to atvēršanas brīdi, jo arī te darbojas princips „kas pirmais brauc”.

2.solis

Dodieties uz stāvvietu kasēm, kas atrodas blakus dienesta ieejai, un sanāk ēkas pretējā pusē raugoties no sēdvietu kasēm.

3.solis

Apbruņoties ar pacietību un ieņemt rindu. ( es biju pie kasēm minūtes 20-30 pirms atvēršanas un man jau priekšā bija vismaz cilvēki 20)

Piezīmes

Biļetes stāvēšanai piedāvā iegādāties 3 vietās parterī  (4 Eur), balkonā un galerijā( 3 Eur). Parteris ir zāles aizmugurē, aiz, sēdvietām, tieši pretī skatuvei atvēlēta vieta, gribētāji baudīt operu no šis vietas ir daudz un visiem vietas var nepietikt. Vēl stāvvietas ir izvietotas balkona malās ( jo tālāk no centra, jo sliktāka redzamība).

4.solis

Kad esat izstāvējis rindu un laimīgi ticis pie savas ieejas biļetes Jums jādodas tālāk pa operas gaiteņiem (nesadomājies, ka varat stundu līdz izrādes sākuma iedzert kafiju, tagad tikai sākas īstā cīņa par vietu “ar skatu”)

5.solis

Sekojiet operas darbinieku noradījumiem un/vai citiem stāvvietu biļešu īpašniekiem un dodieties uz savām vietām. ( parteris pirmais stāvs, balkons augša pa trepēm

6.solis

Visdrīzāk  pie zāles durvīm jūs atkal sagaida rinda. Ieņemiet rindu un gaidiet!

7.solis

Zāles durvis tiek atvērtas aptuveni 45.min pirms izrādes sākuma. Un līdz ko durvis atveras katrs cenšas, jo ātrāk iekļūt zālē uz ieņemt labākās stāvvietas. 

[alert-announce] Esiet pieklājīgi, bet veikli, jo, piemēram, balkonā no stāvvietas, kas atrodas tālāk no zālēs centra, skatuvi redzēt nevar.  [/alert-announce]

8.solis

Stāvvietas rindas atdalītas vien no otras ar sava veida metāla norobežojumiem, uz kuriem var atbalstīties skatoties izrādi. Kad esat ticis līdz stāvvietai, kurā gribat stāvēt, jums ar šalli, lakatu, kaklasaiti vai salveti “jāatzīmē” sava vieta, nepārprotami norādot citiem, ka  šī vieta ir aizņemta.

9.solis

Kad vieta iezīmēta, jums ir aptuveni 30 -40 minūtes laika līdz izrādes sākuma, esat godam nopelnījis kādu dzērienu operas kafejnīcā 🙂

Piezīmes

Novērojums liecina, ka vis labāk iezīmēt savu stāvvietu tik platā gabalā cik izmatosiet. Savādāk kāds, kamēr būsiet prom var ‘”atzīmēties” jums tiešu blakus un tad skatīsieties operu cieši viens otram blakus.
Ja operas laikā pārāk sagurst ir pilnīgi normāli uz mirklīti piesēst tur pat uz zemes, tā dara visi no studentiem līdz sirmām kundzēm. 

0 Replies to “Kā lēti tikt uz Vīnes valsts operu?”

  1. Es ar piedalījos šajā pasākumā, sākumā likās pilnīgs bardaks, bet beigās izrādījās, ka šajā pasākumā ir pat ļoti dzelžaina kārtība un gadu gaitā ieviesušās tradīcijas stāvvietu aizņemšanas procesā..
    Jāatzīst, ka šis ir ļoti labs veids, kā lietderīgi iztērēt 3 eur, jo dažkārt pat kafija var maksāt vairāk!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.