Kā ietaupīt iepērkoties (jeb domā līdzi!)?

0ade7c2ckrīze vai nekrīze, bet veikalā jādomā līdzi. Iedvesmojoties no raksta Tribīnē un tiem pievienotajiem komentāriem, piedāvāju šādu pamācību, ko ievērojot veikalā varēsi iepirkties gudrāk:

1.solis

Pirms došanās uz veikalu apdomā, ko pirksi. Sagatavo sarakstu ar nepieciešamajām lietām. Un pie tā arī pieturies! Paskaties mājās, vai vēl ir maize, krējums, citas lietas, ko bieži lieto, bet kas salīdzinoši ātri arī bojājas.Nebrauc/neej uz veikalu ikreiz, kad vajag kādu sīkumu, bet gan iespēju robežās iepērcies uz ilgāku laiku.

2.solis

Vēlams doties uz veikalu paēdušam. Izsalkumā sagrābsi lietas, ko nevajag un notiesāsi bulciņu vēl rindā stāvot..

3.solis

Salīdzinot dažādu produktu cenas, vienmēr skaties, cik prece maksā kilogramā (tagad tiek ražots krējums 360 grami, rīsi 800 grami un vēl nez cik variācijas, it kā pērkot par dažiem santīmiem lētāk, tu nopērc dārgāku preci)

4.solis

Vienmēr apskaties svītru kodu, vismaz pēdējos 3 ciparus, vai produkta svītru kods atbilst cenas svītru kodam. (Lielveikali parasti saliek dārgās preces pie lētājām ar līdzīgiem nosaukumiem, lai cilvēki iegrābtos)

5.solis

Lielie iepakojumi gandrīz vienmēr ir izdevīgāki par mazajiem, tomēr izvērtē- vai Tev to vajag, jo relatīvi viņi ir lētāki, bet “absolūtā” cena tomēr ir lielāka. Īpaši produktiem, kas ātrāk maitājas vai ir diezgan specifiski..Piemēram, ja taisi suši, padomā, vai vajag lielo iepakojumu ar marinēto ingveru, kas tev nemaz tā īsti negaršo..(un beigās būs jāmet ārā, jo sazin kad nākamreiz vēl saņemsies uz to)
Vēl piemērs- es apzināti pērku mazo piena iepakojumu (turklāt Lāses pienu), lai arī tas it kā ir neizdevīgāk, ja skatās litra cenu, bet zinu, ka nav nekāda jēga nopirkt litru piena un pusi pēc tam izliet laukā, jo man ļoti reti sagribas pienu pie tējas vakaros.

6.solis

Tev ir no galvas jāzina, cik vakar maksāja maize, piens un biežāk pirktākie produkti tavā veikalā. Ideāli aptuveni zināt visas cenas. (Lielveikali blēdās izliekot akcijas preces, sākumā paaugstinot cenu, tad nolaižot līdz iepriekšējam līmenim, vai pat paceļot to, it īpaši tagad, iztaustot, kā pircēji reaģēs uz sadārdzinājumu)
Jāatzīst, ka šo es pati nespēju pārāk iegaumēt. Un veidot kaut kādus pierakstus arī nav man pa spēkam..

7.solis

Ja tu redzi, ka akcijas preces ir pat uz 50% lētākas nekā parasti, neesi skops, nopērc 10 pakas ar makaroniem pa 20 santīmiem, 5 pudeles eļļas un 30 ruļļus ar tualetes papīru. Tas nekas, ka tev pat šonedēļ to nevajadzēs, kad vajadzēs, nebūs jāpērk pa dārgo. BET nepērc lietas, kuras tu citādi nepirktu, tikai tāpēc, ka tās ar atlaidi. Šokolādes, čipsus, kaut kādus ananāsu konservus- kas nu kuram ir tās lietas, kuras īpaši neiet. Nevajag pirkt pirkšanas pēc. Akciju izmanto tikai tiem produktiem, kas a) nemaitājas un b)pilnīgi noteikti būs vajadzīgi, nevis “gan jau kādreiz..”

8.solis

Neuzķeries uz dīvainiem tirgotāja sagatavotiem komplektiem- kad pērc kafiju, līdzi nāk krūzīte bez maksas! Ja tā nav kafija, ko esi iecienījis, ja tas tiešām nesanāk krietni lētāk- tad padomā objektīvi – priekš kam tev tāda, iespējams, savdabīgas formas krūzīte, visticamāk ar kafijas nosaukumu uz sāniem.. Tas pats attiecas uz kaut kādiem piena putotājiem, cukuru, kuru tu nemaz nelieto utml..
Tāpat ar visādiem tīrīšanas līdzekļu komplektiem-novērtē kritiski, vai tā “bez maksas” līdzi nākošā lieta tev ir nepieciešama. Tu tak zini teicienu par to, kas ir bez maksas..

9.solis

Ja tev ir bērni un ja vien tas ir iespējams, nestaipi viņu līdzi uz veikalu.. vinš gribēs saldumus, viņš gribēs to un šito. Būs kašķis, būs saldumi, kas bojā zobus, būs čīkstēšana..

10.solis

Nevajag atteikties no saviem prieciņiem un grēciņiem, bet vajag objektīvi izvērtēt, vai Tu tiešām to visu, ko pērc, arī lieto, vai kaut kas tomēr ir tikai tāpēc, ka “it kā tā vajag”.
Piemēram, es zinu, ka man nepārāk patīk jogurti, ka nav vajadzīgs prikt visādas interesantas mērces, jo manam dzīvesbiedram tikuntā vislabāk patīk kečups, ka tad, kad negribas tīru ūdeni, itin labi var jaukt ūdeni ar sīrupu, nevis pirkt limonādes/sulas.

Novēlējums vēl no augstākminētā raksta komentāra autora – pēc iespējas biežāk iepērcies tirgū, tā tu atbalstīsi gan vietējos tirgotājus, lauksaimniekus UN sagādāsi milzīgas galvassāpes lielveikaliem 🙂

Un vēl-  ja nu tiešām tik ļoti interesē citu cilvēku dzīve, tad pāršķirsti dzelteno presi stāvot rindā un nopērc tikai tad, ja nu tiešām tiešām..Zinu, ka īsti godīgi tas nav, bet ja lielveikals taupa uz pārdevēju rēķina, tad kāpēc, lai es neietaupītu uz tiem žurnāliem, kuri tāpāt ātri vien nevienam nevajadzīgi iegulst sazin kur.. (tie, kas man patiešām interesē, man nāk uz māju)

0 Replies to “Kā ietaupīt iepērkoties (jeb domā līdzi!)?”

  1. Iepērkoties tirgū ne vienmēr iznāk atbalstīt vietējos tirgotājus. Tikpat labi tie var būt arī poļu kartupeļi, ko nopērc…

  2. Iepirkties tirgū ne vienmēr sanāk izdevīgāk. Pārdevējas ļoti bieži iesver vairāk nekā tev vajag, un ir neērti pateikt, ka 370 gramu maltās gaļas vietā vēlējies precīzi 300. Turklāt pēdējā laikā daudzas preces turpat Maximā vai Rimi ir lētākas kā tirgū.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.