Kā nopirkt veselīgu orhideju (falenopsi)?

fe5dbbceAr vien vairāk mūsu mājās un dzīvokļos ienāk skaistās orhidejas, kas pie noteikuma,  ka augs ir vesels un tiek attiecigi aprūpets, var priecet jus ar saviem ziediem pat vairākus mēnešus pēc kārtas.  Tāpēc iegādājoties falenopsi, kas ir izpaltītākās un mājas apstākļos vieglāk audzējamā škirne, ir dažas lietas kam vērts pievērst uzmanību.

Vajadzīgs

Naudu, laiku, gaišas acis

Personīgi ieteiktu, doties orhidejas medībās uz kadu no depo veikaliem, jo tur ir loti liels piedāvājums krāsu ziņā un cenas ĻOOTI labas. Piemeram orhideja, kas puķu veikalā, apsieta ar lentīti maksā 25 Ls, depo bez lentīts maksās 12 Ls, bet jūs taču negribat maksāt 13 Ls par lentīti 🙂

1.solis

Veikalā noskatiet jums iepatikušos falenopsi, ejiet viņam klāt un sāciet pētīt.

2.solis

Apskatiet lapas, jo vairāk ir lapu pāru, jo augs ir vecāks. Tas ir svarīgi, jo nereti pie mums atceļo orhideju mazuļi, kam audzetavās mākslīgi stimulē ziedēšanu. Šāds mazulis, bus varīgs, ilgi neziedēs un iepējamība, ka nonāks puķuparadīzē ir lielāka nekā pieaugušam augam.
3.solis

Turpiniet apskatīt lapas, vai uz tā nedzīvo mazie brāļi – kukaiņi – laputis, bruņutis, tīklērces, u.t.t. lapām jābūt zaļām un veselīgām.

4.solis

Uzmanīgi apskatiet podu. Parasti orhidejas pārdod plastamasas caurspīdīgos podos, kas ļaus jums novērtēt sakņu stāvokli. Atcerieties, ka falenopsim ir diva veida saknītes, tas kas rātni aug augsnē un gaisa saknes, kas kā izpūruši mati aug gaisā. Izvairieties no auga, kura saknēm ir melni plankumi un no auga, kuram var redzēt, ka saknes pūst.

Ir svarīgi atcerēties, ka bieži vien veikalos nopērkamās orhidejas tikai izskatās iestādītas priežu mizās jeb mulčā. patiesībā paņemot nost pāris virsējās mizas nereti redzams, ka augs iestādīts dzīvās sūnās – sfangā. Pie manis reiz nonāca augs, kam starp mizām bija palieli porolona gabali. Jā, orhidejas ir tropu augs, taču viņām nepatīk ja saknes visu laiku atrodas patstāvīgā mitrumā, kas izraisa sakņu puvi un noved pie auga bojāejas. Tāpēc labāk neņemiet augu, kura podiņā redzamas sūnas.

Nav tik sarežģīti, kā izklausās 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.