Kā iesaiņot dāvanu, izmantojot dabiskus materiālus?

Mūsu draugi www.radipats.lv uzsāk jaunu rakstu sēriju par dāvanu saiņošanu un piedāvā ideju!

Vajadzīgs
papīrs, kurā iesaiņot dāvanu
lentītes (lina vai papīra)
odziņas
kaltēti augi

1.solis

Vispirms iesaiņojiet dāvanu papīrā. Mana pārliecība ir tāda, ka saiņot var ne tikai dārgajos dāvanu papīros, bet arī krietni vien vienkāršākos materiālos – tapetēs. Arī šoreiz dāvanu esmu iesaiņojusi tapetē. Priekšmetu lieciet ar “seju” uz leju, nomēriet un nogrieziet papīru, ar līmes pistoli (skočs visdrīzāk neturēs tapeti) salīmējiet papīru, galus uzlokiet uz augšu.

2.solis

Pēc tam dāvanu pagrieziet pret sevi ar fasādes pusi uz augšu. Kreisajā malā sienam rafiju vai papīra (var arī lina) auklu vairākās kārtās. Ja dāvana mēdz vienā galā būt augstāka un otrā zemāka (piemēram albumi), tad kompozīciju veido zemākajā punktā, lai panāktu līdzsvaru. Ja vēlas uzsvērt dāvanas asimetriskumu, tad kompozīciju veido augstākajā punktā.

Piezīmes

Kad šoruden vācu nost gladiolu sīpolus, pamanīju, ka to sīpoliem ir ļoti skaistas mizas. Īpaši, ja nogriež (izlauž) pie kātiņa, veidojas tāda kā puķe (skati attēlu). Saprotams, ka gladiolu mizas tā vienkārši uzreiz nedabūsiet, tāpēc varat paeksperimentēt ar sīpolu mizām un ķiploku mizām. Šādas “puķes” ar līmes pistoli līmējam uz dāvanas.

3.solis

Ideāli, ja mājā ir aukliņa, kurai vidū ir metāla stieplīte (tā labi padodas veidošanai). ‘Vislabāk izvēlēties krāsu, kas ir pieskaņota kopējai kompozīcijas gammai, bet nedaudz kontrastē. Man diemžēl bija tikai brūna aukliņa, tāpēc izmantoju to pašu, kaut citos apstākļos izmantotu dabīgi baltu aukliņu.
Aukliņu izlokam lapiņu formā, nostiprinot izveidoto formu pie pamatnes. Skati attēlu!
Izveidojam divas šādas lapiņas un pielīmējam ar līmes pistoli dāvanai.

4.solis

Kad tas izdarīts, akcentam pievienojam sarkanas koka pērlītes vai odziņas (manā gadījumā es izmantoju kādu sen atpakaļ pirktu sveces dekoru, kas sastāvēja no putuplasta odziņām, kas nolakotas sarkanas). Galvenais izvēlieties ko tādu, kas kliedzoši neatšķiras no dabīgo materiālu kopuma, ko izmantojat dāvanas saiņošanai. T.i. neko ar gliteriem, pārmērīgiem spīguļiem, zelta lentītes u.c. Pieturieties pie stila.

5.solis

Un visbeidzot piešķiriet tai Ziemassvētku noskaņu. Dekorējiet ar krustnagliņām, smalkām papīra sniegpārsliņām vai koka zvaigznītēm, kā to esmu izdarījusi es. Un neaizmirstiet norādīt saņēmēju!
Lai izdodas!

Inuta no www.radipats.lv

0 Replies to “Kā iesaiņot dāvanu, izmantojot dabiskus materiālus?”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.