Kā es varu elektroniski uzzināt, kādi ir mani ikmēneša rēķini?

Katru mēnesi mēs veicam dažādus ikmēneša maksājumus, piemēram, par elektrību, gāzi, telefonu u.c. Daudzi uzņēmumi ir padarījušas mūsu ikdienas dzīvi ērtāku piedāvājot rēķinus saņemt un apmaksāt arī elektroniski. Mums vairs nav nepieciešams personīgi iet uz uzņēmumu, kas ietaupa gan mūsu laiku, gan naudu, piemēram, biļeti par sabiedrisko transportu.

Piezīmes

Pamācībā par pamatu ņemšu savus ikmēneša maksājumus, ja sarakstā trūkst kāds uzņēmums, tad noteikti to pieraksti komentāru sadaļā. Neaizmirsti norādīt mājas lapu, kādā veidā varu piekļūt un kādu informāciju tur varu atrast.

[alert-note] Vajadzīgs [/alert-note]

  1. uzņēmuma mājas lapā reģistrēts lietotājvārds un parole vai
  2. kāda no internetbankām, ar ko sadarbojas uzņēmums vai
  3. Mobilais ID vai
  4. Personas apliecība (e-ID)
[alert-success]  Kur es varu atrast rēķinu par elektrību? [/alert-success]

Atveru mājas lapu https://www.e-latvenergo.lv
Reģistrēju lietotāju un turpmāk pieslēdzos ar lietotājvārdu un paroli vai arī, lai pieslēgtos izmantoju kādu no piedāvātajām internetbankām.
Ja nevēlos pieslēgties, tad Zaļajā zonā varu apskatīt savu pēdējo elektrības rādījumu, samaksāt par elektroenerģiju u.c.
Tagad varu sekot līdzi savam elektrības patēriņam un maksājumu vēsturei, saņemt paziņojumus vai nosūtīt savus jautājumus.

[alert-success]Kur es varu atrast rēķinu par gāzi? [/alert-success]

Atveru mājas lapu https://e-pakalpojumi.dabasgaze.lv
Reģistrēju lietotāju un turpmāk pieslēdzos ar lietotājvārdu un paroli vai arī, lai pieslēgtos izmantoju kādu no piedāvātajām internetbankām.
Tagad man ir iespēja apskatīt skaitītāja rādījumus, patēriņa pārskatu, rēķinus un aktuālo bilanci. Reizi gadā, kad nepieciešams nodot rādījumus, varu izdarīt to elektroniski un veikt apmaksu.

[alert-success] Kur es varu atrast rēķinu par televīziju, telefonu un  internetu?[/alert-success]

1. Atveru mājas lapu https://mans.lattelecom.lv
Reģistrēju lietotāju un turpmāk pieslēdzos ar lietotājvārdu un paroli vai arī, lai pieslēgtos izmantoju kādu no piedāvātajām internetbankām vai Mobilo ID.
Tagad varu sekot līdzi saviem rēķiniem, samaksāt par tiem, pasūtī jaunus, uzlabot vai mainīt sev pieejamos Lattelecom pakalpojumus.

2. Atveru mājas lapu https://manslmt.lv 
Reģistrēju lietotāju un turpmāk pieslēdzos ar tālruņa numuru un paroli vai arī, lai pieslēgtos izmantoju kādu no piedāvātajām internetbankām.
Tagad varu var apskatīt visu pieslēguma numura īpašniekam pieejamo informāciju, uzreiz samaksāt rēķinu, mainīt pieslēguma veidu, saņemt sarunu izrakstu.

3. Līdzīgi ar lietotājvārdu un paroli vari pieslēgties arī https://mans.triatel.lv/,  ar tālruņa numuru un paroli https://www.manabite.lv un Mans Tele2.

4.  Atveru mājas lapu http://www.baltkom.lv
Ikvienam Baltkom klientam ir iespēja izmantot e-rēķinu. Lai turpmāk saņemtu e-rēķinu, tam var pieteikties Balticom mājas lapā vai arī jebkurā no Baltkom Klientu apkalpošanas centriem.

[alert-success] Un kā ar rēķinu par komunālajiem pakalpojumiem? [/alert-success]

Kas attiecas uz šo punktu, tad visbiežāk tas ir atkarīgs no tā, kurā vietā tu dzīvo un no tā, ko tavs apsaimniekotājs tev piedāvā.

Lūk daži piemēri:

[alert-success] Kur es varu atrast rēķinu par apsardzes un drošības pakalpojumiem? [/alert-success]
G4S var sanjemt rekinu e-pasta aizpildot mājas lapā ievietoto formu.
[alert-success]  Ja Jums patīk ērtības, tad universāls rēķinu portāls ir  https://www.rekini.lv. Reģistrējoties portālā, tu vari pieteikties un saņemt e-rēķinus no uzņēmumiem, kas ir pievienojušies rekini.lv sistēmai.[/alert-success]

[divider]

Lasi arī citas e-pakalpojumu un e-iespēju pamācības, pielieto tās pats un iesaki paziņām, kolēģiem, draugiem un ģimenē!

Savukārt, ja vēlies sekot līdzi aktualitātēm e-pakalpojumu un e-iespēju jomā, pievienojies un seko manam profilam Twitter tīklā un esi informēts par valsts e-iespējām Tavai ērtākai ikdienai!

6 Replies to “Kā es varu elektroniski uzzināt, kādi ir mani ikmēneša rēķini?”

  1. jāgaida vēl, kad arī pašvaldībās sarosīsies… citādi man ar neizdibināmu regularitāti atkritumu apsaimniekotājs sūta ar adatu printeri drukātas lapiņas 🙂

  2. Nu parasti piedāvājums rodas no pieprasījuma. Iesaku iedzīvotājiem biežāk vērsties pret pakalpojumu piegādātājiem, lai tie redzētu, ka e-vide arī viņiem ir izdevīga (tiek ieekonomēts papīrs, tinte, pasta izdevumi u.c.)

  3. Ideja jau ir laba, bet izpildījums ne tik labs, Igauņi mums E-rēķinu un valsts papīru kārtošanā ir krietni priekšā!

  4. Dīvaini, ka rakstam ir pieci gadi, bet komentāri parādās tikai 2015. gadā, un, proatms, kā tad tajos neiztikt bez ātro kredītu reklamētājiem jeb parazītiem, kas piemēslo citu interneta lapas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.