Kā elektroniski pieprasīt atkārtotas dzimšanas, miršanas un laulības apliecības?

Ja ir gadījies pazaudēt dzimšanas, miršanas vai laulības apliecību, tad to ir iespējams elektroniskā veidā pieprasīt atkārtoti neatkarīgi no fakta reģistrācijas vietas. Kā arī saņemt ar dzimšanu, miršanu un laulībām saistītas izziņas no Civilstāvokļa aktu reģistra.

[alert-success] Pieprasīt apliecības un izziņas elektroniski [/alert-success]

Portālā www.latvija.lv iedzīvotājs jebkurā Latvijas pašvaldības dzimtsarakstu nodaļā vai Tieslietu ministrijas Dzimtsarakstu departamentā neatkarīgi no dzimšanas, miršanas vai laulības fakta reģistrācijas vietas var elektroniski pieprasīt šādus e-pakalpojums:

 • Atkārtotas dzimšanas apliecības vai izziņas no reģistra pieprasīšana – iespēja pieprasīt dzimšanas apliecības vai izziņas par dzimšanas reģistrāciju atkārtotu izsniegšanu. Atkārtotu apliecību ir tiesīga pieprasīt pilngadīga persona, par kuras dzimšanu ir sastādīts civilstāvokļa akta reģistrs, vai viņas pilnvarota persona. Nepilngadīgas personas atkārtotu dzimšanas apliecību ir tiesīgi pieprasīt vecāki, aizbildņi, adoptētāji vai tās iestādes administrācija, kurā nepilngadīgā persona atrodas audzināšanā. Citām personām ir tiesības pieprasīt dzimšanas fakta reģistrāciju apstiprinošu izziņu, ja tās pierāda dokumenta saņemšanas tiesisko ieinteresētību.
 • Atkārtotas miršanas apliecības vai izziņas no miršanas reģistra pieprasīšana – iespēja pieprasīt miršanas apliecības vai izziņas par miršanas fakta reģistrāciju atkārtotu izsniegšanu. Atkārtotu miršanas apliecību vai izziņu par miršanas fakta reģistrāciju ir tiesīgi pieprasīt mirušā radinieki.
 • Atkārtotas laulības apliecības vai izziņas no laulības reģistra pieprasīšana – iespēja pieprasīt laulības apliecības vai izziņas par laulības reģistrāciju atkārtotu izsniegšanu. Atkārtotu laulības apliecību ir tiesīga pieprasīt persona, par kuras laulību ir izdarīts ieraksts laulības reģistrā, vai viņas pilnvarota persona. Ja laulība ir šķirta, bijušajiem laulātajiem izsniedz izziņu no laulības reģistra par laulības reģistrāciju un laulības šķiršanu.

[alert-success] Pakalpojumi ir pieejami, ja ir zināmi dati[/alert-success]

Pakalpojumi ir pieejami, ja ir zināmi dati par personas, kuras dzimšanas, miršanas, laulības fakta reģistrāciju apliecinošu dokumentu (apliecību vai izziņu) vēlās saņemt, dzimšanas, miršanas, laulības reģistrācijas gadu un reģistrācijas vietu.

 [alert-success] Atkārtota apliecības vai izziņas no reģistra pieprasīšana ir maksas pakalpojums: [/alert-success]

Maksājuma rekvizīti un summa tiek nosūtīta uz e-pakalpojuma pieprasītāja e-pasta adresi, kas norādīta portālā www.latvija.lv.

No maksājuma ir atbrīvoti pirmās un otrās grupas invalīdi, kā arī personas, kuras normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā ir atzītas par trūcīgām.

 [alert-success] Atkārtoto apliecību vai izziņu no reģistra var saņemt [/alert-success]

Atkārtoto apliecību vai izziņu no reģistra var saņemt tikai klātienē sev vēlamā Latvijas pašvaldības dzimtsarakstu nodaļā vai Tieslietu ministrijas Dzimtsarakstu departamentā, vai Latvijas Republikas diplomātiskajā un konsulārajā pārstāvniecībā ārvalstīs, uzrādot personu apliecinošu dokumentu (pasi vai personas apliecību).

[divider]

Lasi arī citas e-pakalpojumu un e-iespēju pamācības, pielieto tās pats un iesaki paziņām, kolēģiem, draugiem un ģimenē!

Savukārt, ja vēlies sekot līdzi aktualitātēm e-pakalpojumu un e-iespēju jomā, pievienojies un seko manam profilam Twitter tīklā un esi informēts par valsts e-iespējām Tavai ērtākai ikdienai!

5 Replies to “Kā elektroniski pieprasīt atkārtotas dzimšanas, miršanas un laulības apliecības?”

 1. Labdien. Man ir jautājums- kā es varētu dabūt savu dzimšanas apliecību, ja viss ir tā pārmainījies…esmu dzimusi…Naukšēnos, jeb Rūjienas novadā 1952.gada 13. aprīlī.Mans reģistrētais vārds bija Astrīda Kalniņa, kura, drīz pēc dzimšanas pārtapa par Ausmani, jo vecāki nebija laulājušies uz manu dzimšanas brīdi.
  Tad- ar ko man sākt? Kristīta nebiju…, baznīca jau gan nodega un ziņu tur varētu pat nebūt…
  Pašlaik dzīvoju un strādāju rīgā un mans vārds- Astrīda Litauniece.

  1. Labdien, Astrīda!

   Jūsu gadījumā Jums var palīdzēt Tieslietu ministrijas Dzimtsarakstu departaments. Jūs varat aizsūtīt e-pasta vēstuli uz dzimts.dep@tm.gov.lv vai doties uz Dzimtsarakstu departamentu Rīgā, A.Čaka ielā 38a un klātienē izrunāt neskaidros jautājumus, vai varat sazināties ar Dzimtsarakstu departamenta Arhīva nodaļas vadītāju Līgu Stabulnieci pa tel.nr. 67830682 un prasīt nepieciešamo konsultāciju.

 2. Labdien. Kur es varu dabūt tēva dzimšanas apliecību?. Mans tēvs ir miris jau 27 gadus atpakaļ. Bet man darbā ir jāpierāda ka mana vecāmāte ir bijusi tādā pašā uzvārdā kā manam tētim.

 3. Labdien. Sakiet lūdzu kā es varu pasūtīt savu dzimšanas apliecības kopiju, jo oriģināls ir nozudis, pststāvīgi atrodos Krievijas federācijā. Vai var visu nokārtot elektroniski?
  Paldies.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.