Kā elektroniski noskaidrot kāda informācija par mani ir valsts rīcībā?

Dati par fiziskām personām tiek uzkrāti dažādās valsts informācijas sistēmās, ko valsts iestādes izmanto ikdienas darbā. Šajā materiālā ir aprakstīts, kā elektroniski bezmaksas iepazīties ar to informāciju, ko valsts zina par fizisku personu.

[alert-note] Vajadzīgs [/alert-note]

Lai Tavi dati būtu drošībā un bez Tavas atļaujas tos nevarētu apskatīt citas personas, tad Tev būs nepieciešams autentificēties ar:

  1. iestādes portālā reģistrēto / izsniegto lietotājvārdu un paroli vai
  2. kādu no internetbankām, ar ko sadarbojas iestāde vai
  3. personas apliecību (eID) vai
  4. LVRTC izsniegtu droša e-paraksta viedkarti.

[alert-success] Informācija Latvijas valsts portālā www.latvija.lv.[/alert-success]

Sadaļā E-pakalpojumi iespēja pieprasīt bez maksas informāciju šādos e-pakalpojumos:

Maksas pakalpojuma „Izziņu pieprasīšana no Uzņēmumu reģistra vestajiem reģistriem” ietvaros tu vari saņemt Uzņēmumu reģistrā esošo informāciju arī par sevi kā par juridisko personu, fiziskās personas maksātnespējas procesiem, maksātnespējas administratoru, laulāto mantisko attiecību līgumu, komercķīlas līgumu, publiskās un privātās partnerības līgumu.

[alert-success] Bezmaksas informācija par personas transporta līdzekli https://e.csdd.lv/[/alert-success]
Iespēja saņemt informāciju par personas transporta līdzekli, vadītāja apliecības datiem, pārkāpumu uzskaites punktiem, saņemt vienas dienas braukšanas atļauju u.c.

[alert-success] Bezmaksas informācija par personas nekustamo īpašumu http://www.zemesgramata.lv/
[/alert-success]
Iespēja saņemt informāciju par personas Zemesgrāmatā reģistrētajiem nekustamajiem īpašumiem un īpašuma elektronisku zemesgrāmatu.

[alert-success] Bezmaksas informācija par nekustamā īpašuma nodokli https://www.epakalpojumi.lv/[/alert-success]
Iespēja saņemt informāciju par nekustamā īpašuma nodokli.

[alert-success] Bezmaksas informācija  par personas datiem valsts reģistros http://www.lursoft.lv/ (arī http://www.parbaudi.lv)[/alert-success]
Sadaļā “Mani dati valsts reģistros” iespēja apskatīt par personu uzkrāto informāciju – mani amati, dalības, paraksti, traktortehnika, komercķīlas, ganāmpulki, nederīgie dokumenti, mani dati Uzturlīdzekļu garantiju fondā u.c.

[alert-success]Bezmaksas informācija par Rīgas pašvaldības pakalpojumiem https://www.eriga.lv/[/alert-success]
Sadaļā “E-pakalpojumi privātpersonām” iespēja izmantot tādus e-pakalpojumus kā Bērnudārza rindas, Mani dati pašvaldībā, Nekustamā īpašuma nodoklis u.c.

[alert-success]Bezmaksas informācija Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes mājaslapā par personas dzīvesvietas pašvaldību[/alert-success]

Pakalpojums “Personas dzīvesvietas pašvaldības kārtējā gada sākumā noskaidrošana” nodrošina iespēju, ierakstot personas vārdu, uzvārdu un personas kodu, noskaidrot pašvaldību, kurā kārtējā gada sākumā bija norādītās personas dzīvesvieta, šādā dalījumā: Rīga, Liepāja, Ventspils, neviena no šīm trim pašvaldībām.

[alert-success]Bezmaksas informācija par nodokļu pārskatiem VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS)[/alert-success]

VID EDS sadaļā Sistēmas, izvēloties „NMDS”, var iegūt informāciju par personas (nodokļa maksātāja) darba devēju aprēķinātām Valsts sociālās apdrošināšanas obligātām iemaksām un ieturēto iedzīvotāju ienākuma nodokli, apskatīties deklarācijas par ienākumu no kapitāla taksācijas gada laikā, kā arī nodokļa maksātāja reģistrācijas datus (nodokļu atvieglojumi, apgādnieki, nodokļu maksātāja reģistrācijas pamatdati, pamatdokumenti u.c.).

[alert-announce] Atceries, kad esi pabeidzis apskatīt savus datus vai lietot e-pakalpojumus, Izlogojies, Izej no sistēmas, Beidz darbu, lai nākamais cilvēks, kas lietos datoru, nevarētu piekļūt taviem datiem. [/alert-announce]
[alert-announce]Ja redzi, ka attēlotie dati neatbilst patiesībai vai ir kļūdaini, tad noteikti sazinies ar atbildīgo iestādi un informē par to.[/alert-announce]

Ja esi atradis vēl kādus portālus, kur vari uzzināt informāciju par sevi, kas ir uzkrāta valsts informācijas sistēmās, pievieno tos komentāru daļā.

[divider]

Lasi arī citas e-pakalpojumu un e-iespēju pamācības, pielieto tās pats un iesaki paziņām, kolēģiem, draugiem un ģimenē!

Savukārt, ja vēlies sekot līdzi aktualitātēm e-pakalpojumu un e-iespēju jomā, pievienojies un seko manam profilam Twitter tīklā un esi informēts par valsts e-iespējām Tavai ērtākai ikdienai!

2 Replies to “Kā elektroniski noskaidrot kāda informācija par mani ir valsts rīcībā?”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.