Dažas idejas Lieldienu olām

Man bērnībā Opaps zīmēja katru gadu īpašās olas, uz kurām bija īstas ilustrācijas – vienmēr bija redzams zaķis, mūsu melnais pūdelis un, šķiet, ka arī viņš pats.  Precīzi neatceros, bet man liekas, ka olas tika katram mazbērnam. Man pat šķiet, ka, ja būtu iespējams, viņas savākt vienkopus, tur veidotos kaut kāds stāsts par viņa dzīvi. Bet Lieldienu olas mūžs ir īss. Pat ja to neapēda, ātrāk vai vēlāk tā beidza pastāvēt.
Varbūt tāpēc man vienmēr gribās līdzās tradicionālajām un nenoliedzami ļoti smukajām brūnajām sīpolu mizu olām, kaut ko arī neparastu. (gribēšana gan ne vienmēr pārvēršas darīšanā)

Esam jau rakstījuši par Lieldienu olu krāsošanu ar dabas materiāliem – kā iegūt zilganas olas no sarkanā kāposta vai brūnas olas no kafijas. Šogad arī visi žurnāli pilni ar līdzīgām pamācībām. Vēl var izmantot kurkumu, bietes, mellenes (man gan žēl saldētās mellenes šādam mērķim), u.c.

Tomēr šoreiz pazvejojām internetā citas idejas, kā varētu noformēt Lieldienu olas.

1. Dažādu mākslīgo krāsvielu miksēšana, iemērcot krāsā tikai daļu olas.  (No ohjoy.blogs.com)

maksligasi

2. Melnbaltas olas ar flomasteriemno obviouslysweet.com Šeit gan izmantotas izpūstas olas, bet domāju, ka nekas nekaitēs arī olai, kas paredzēta ēšanai.

BW

3. Īpašs ziņojums, vēlējums īpašiem cilvēkiem izpūstā olā no poppytalk.blogspot.com

pusta

4. Dekupāža uz olām no dizzymaiden.tumblr.com

dekupāža

5. Es nezinu, vai tādas var ēst, bet izskatās diezgan neparasti. Nokrāso ar vaska krītiņiem un tad ar krāsu, kuru vēlāk vietām pakasa nost, atklātjot krītiņu kārtu.

mellas

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.