Ātrā revīzija

Man šad tad patīk lasīt blogus par downshifting un decluttering. (Apzināti palēnināts dzīvesveids, atbrīvošanās no krāmiem (vai vienkārši liekā), dzīvošana ar mazāk, iegūstot vairāk..) Nu lūk, un atradu rakstu ar 3 padomiem, ko vari savā dzīvē izrevidēt jau šodien pat, bez lielas piepūles un gatavošanās. Raksts sola, ka tas neprasīs vairāk ar 20 minūtēm. Proti, īsumā šī raksta atziņas un mani komentāri:

  1. Pieliekamais (ledusskapis vai cits skapītis, kur turi  krājumus).Protams, var mulst par to, ka pārtika nav nekāds krāms, bet tomēr gan jau ikvienam atradīsies kāds nebaltai dienai iegādāts konservs, kam jau beidzies derīguma termiņš, krāsaini makaroni, iegādāti kādai ballītei vai kaut kāda specifiska garšviela, kas bija vajadzīga vienreiz īpašā receptē, bet vairs nekad netiek izmantota. Izmet to visu laukā! ar laiku tas viss tikai sasūcas ar to, ko es saucu par “skapīša smaku” un nav lietojams tikuntā.
  2. Medikamentu plauktiņš/skapītis/kaste
    Visiem medikamentiem iztek derīguma termiņš, un lai nu ko, bet zāles gan nevajadzētu lietot pēc šī termiņa. Ar 20 minūtēm pietiks, lai atlasītu visus medikamentus, kas vairs nav izmantojami. Kā arī tos, kas ir lietoti, bet nav izrādījusies efektīvi. (Vecos medikamentus var nodot aptiekās).
  3. Maks/somiņa/čemodāns
    Mēs visi nēsajam kaut kādas mantas apkārt. Un ar laiku maki, somiņas un čemodāniņi piekraujas ar visādiem krāmiem. Arī tur noteikti kaut ko var izmest. Zīmodziņu krāšanas kupons no solārija, kurā nekad vairs neatgriezīsies, karstumā izkusušas kakla končas, pērnais telefona rēķins, čeki, knupji, rotaļlietu mašīnītes…kas nu kuram tur atrodas..

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.