Iesaku pamēģināt, tas aizrauj. Un nav sarežģīti! Tas ir arī veselīgāk, jo netiek pievienotas dažādas vielas, kas atstāj ne tik labu iespaidu uz ādu un organismu..

Vajadzīgs

soda (2 devas jeb divas attēlā redzamās 25ml glāzītes)
kukurūzas vai kartupeļu ciete (1 deva jeb viena 25ml glāze)
citronskābe (1 deva jeb viena 25 ml glāze)
kosmētikas (bāzes) eļļa (~2,5 ēdamkarotes) (attiecīgi, ja taisa uzreiz vairāk, tad arī eļļu vairāk)
ēteriskā  eļļa pēc smaržas (daži pilieni)

+ traukus, kurā veidot bumbas (ja nevari dabūt apaļu trauciņu, var izmantot mazas plastmasas glāzītes, ledus taisāmo trauku u.c.)
+ jebkas, ko vēlies pievienot klāt, smaržai, krāsai vai iedarbībai
es izmantoju mandeļu eļļu, bet principā var izvēlēties sev piemērotāko. Mandeļu eļļa ir piemērota jebkura tipa ādas kopšanai. Vieglas taukskābes, minerālvielas, aminoskābes un vitamīni regulē šūnu oblatumvielu līdzsvaru, padarot ādu gludāku un elastīgāki.

1.solis

Atsevišķos traukos sajauc 1) soda + ciete 2) citronskābe+ kosmētiskā eļļa + ēteriskā eļļa
Samaisi katru trauku.

2.solis

Pievieno eļļaino masu sodai+ cietei un (velams ar roku) samaisi visu kopā, līdz veidojas daudzmaz viendabīga nedaudz lipīga masa. Ja viss ir pārāk sauss, tad var pievienot vēl nedaudz eļļas vai uzsmidzināt kādu šķirdrumu uz spirta bāzes-piemēram, kumelīšu tinktūru. (Pieļauju, ka var arī parastu šnabi) Es pat pamēģināju savas iemīļotās smaržas un ieguvu lielisku rezultātu.

3.solis

Pievieno papildu sastāvdaļas- krāsvielas, sausos materiālus. Esmu mēģinājusi pievienot maltu kafiju (esot labi pret celulītu) un kaltētas rožlapiņas.
Vaļa fantāzijai! Neatradu veikalā pārtikas krāsvielas, bet arī tas varētu būt interesanti. Galvenais, neko, kur ir ūdens..
Man padomā pievienot arī piena pulveri, bet vēl neesmu izmēģinājusi. Varbūt medu..

4.solis

nedaudz ieeļļo trauciņu, kurā taisīsi šo brīnumu un diezgan kārtīgi saspied iekšā sagatavoto masu. Atstāj, lai masa sacietē. Ja trauks ir noslēgts (piem. bumba), tad pēc pāris stundām izņem jau nedaudz sacietējušo masu laukā, jo tad viņa labāk žūs. Arī no cita veida traukiem var izņemt laukā, lai viss ātrāk izžūst. Ideāli ir ļaut visam žūt pāris dienas.

5.solis

Iesaiņo, dāvini, ej vannā vai galu galā taisi vēl!

Brīdinājumi
  • Masas “mitrināšanai” var izmantot tikai kaut ko stipri alkoholisku, jo ar ūdeni soda+citronskābe sāk savu reakciju un viss notiks vēl pirms pagūsi saliet vannā ūdeni..  (pēdējā bildē rozīgie, bet porainie veidojumi faktiski vairs ūdenī “nemuzierēs” (nenotiks reakcija), jo tas jau notika, kad pievienoju destilēto ūdeni, ko, acīmredzot, nevajadzēja darīt)
  • Šie veidojumi gan ir trauslāki par veikalā nopērkamajiem, tāpēc apejies ar tām uzmanīgi! (attēlos var redzēt, ka man arī viena bumba pārvērtās par divām pusbumbām)
Piezīmes
  • skeptiskajām  lēdijām- palasiet veikalā dabonamo bumbu saturu- viss tas pats + kaut kas ķīmisks..
  • šādu masu var izmantot arī kā skrubi…vismaz es tā darīju, kad pirmā bumba man izjuka 🙂
  • sākotnējā receptē, ko es atradu, bija jāpievieno nedaudz destilēta ūdens, bet tad man viss izreaģējā, otreiz vairs ūdeni nepievienoju un man sanāca daaaudz labāk.
  • Nemaz nerunājot par to, ka tas ir sirsnīgi, ja gatavo burbuļbumbu kā dāvanu – tas nav arī dārgi. Citronskābes mazā paciņa Ls0,14, Kartupeļu ciete Ls0,32 (pietiks daudz bumbām), soda man bija mājās, cenu nepateikšu, bet arī nav dārgi. Lielākais “smagsvars” šeit ir eļļas –  eļļa 100ml Ls 2, 99 un tikpat vēl ēteriskā eļļa, bet to vajag pavisam, pavisam maz.