Nemet balsi miskastē!


Izdomājām vēlreiz apkopot un izcelt svarīgākās lietas, kas jāsaprot par vēlēšanu sistēmu Latvijā, lai, iespējams, palīdzētu pieņemt lēmumu vai nesapītos sīkumos, ja lēmums jau sen pieņemts! Aicinām nepaslinkot un doties uz vēlēšanām! Demokrātija nav ideāla, bet nekas labāks nav izgudrots 🙂

Spied šeit, lai lejupielādētu attēlu

 

Vairāk par vēlēšanu sistēmu un Saeimas vēlēšanām var lasīt te vai cvk.lv

p.s.
Kampaņas “Nemet balsi miskastē!” ietvaros Neformālās izglītības attīstības biedrība “Soli pa solim” aicina visus doties 4.oktobrī uz gaidāmajām vēlēšanām un iepazīstina ar Latvijas vēlēšanu sistēmas niansēm, kas pārskatāmā veidā apkopotas biedrības veidotajā materiālā “Kas jāzina, lai balsotu, ja nav par ko balsot, un lai nenobalsotu pretēji savām vēlmēm?”.
Ņemot vērā citos vēlēšanu gados medijos izskanējušās aizdomas par iedzīvotāju neprasmi pareizi aizpildīt vēlēšanu zīmes, dažādiem pārpratumiem un šaubām, kampaņas mērķis ir skaidrot Latvijas vēlēšanu sistēmu un balsošanas kārtību plašākai sabiedrībai. Materiālā klāstīts, kā aizpildāma vēlēšanu zīme, kā arī galvenie balsu skaitīšanas principi un to ietekme uz vēlēšanu iznākumu. Materiāls pieejams bez maksas biedrības mājas lapā kā arī www.solipasolim.lv.
Biedrība aicina izturēties atbildīgi pret iespēju piedalīties brīvās vēlēšanās un iepazīties ar deputātu kandidātiem un partiju programmām. Vairāk informācija par tiem pieejama Centrālās vēlēšanu komisijas mājas lapā www.cvk.lv

 

3 Replies to “Nemet balsi miskastē!”

  1. Nepiekrītu! Nevar aicināt NEbalsot par partijām, kuras varētu neiekļūt Saeimā. Katram valsts pilsonim jāizvēlas par ko balsot pēc savas pārliecības un vērtību sistēmas. Turklāt spekulācijas ar pirmsvēlēšanu reitingiem arī izskaidro, kāpēc lielas/populāras partijas aicina nebalsot par “nepopulārām”. Jābeidz vēlētājus “barot” ar reitingiem, derētu arī pārbaudīt, cik ļoti tie reitingi ir objektīvi un kā tiek veidoti.

  2. Tieši tā! Reitingu un “nomestās balss” piesaukšana var būt itin labs manipulācijas ierocis. Atliek vien “sacerēt” statistiku un tauta paklausīgi atdos balsi “tam, kam vajag”, baidoties to nomest zemē.

  3. Balsot tikai par partijām, kurām reitingi sola 5% ir totāls manipulācijas veids. Nereti mazās partijas varētu tikt pāri tiem 5%, ja cilvēki balsotu kā domā. Pretējā gadījumā aptaujas rāda, ka konkrētā partija nekur netiks un cilvēks domā – ai nemetīšu balsi miskastē. Bet šādu cilvēku ir tūkstošiem. Vēl daudzi aptaujās kautrējas teikt, ka grib balost par mazzināmu partiju un tas sabojā pašas aptaujas..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.