kā izmantot LAPAS zināšanu/resursu datubāzi?

Datu bāze izveidota projekta  “Nevalstisko organizāciju stratēģiju izstrāde attīstības sadarbības projektu plānošanai un ieviešanai”* ietvaros, ko īsteno Latvijas Platforma attīstības sadarbībai (LAPAS) sadarbībā ar “Soli pa solim”. Tajā pieejami LAPAS un tās Biedru projektu rezultāti, darbam noderīgi pētījumi, konferenču un semināru materiāli, vizualizācijas u.c.

[alert-success] Kāpēc nepieciešama šāda datu bāze? [/alert-success]

Vairākas dažādas biedrības apvienojošai organizācijai, kāda ir LAPAS, zināšanu apmaiņas procesi ir jo īpaši svarīgi. Biedri nodarbojas ar ļoti daudzviedīgām aktivitātēm ļoti atšķirīgā mērogā, un attīstības sadarbība un attīstības izglītība ir tikai daļa no viņu ikdienas. Tomēr, lai LAPAS varētu pilnvērtīgi pārstāvēt savus Biedrus, kā arī Biedriem būtu ērtāk veidot parnerības, ir nepieciešama ērta un saprotama zināšanu apmaiņas sistēma, kas nerada apgrūtinājumu Biedriem vai LAPĀM. Izstrādātā datu bāze ļauj biedrībām apmainīties ar to rīcībā esošajām zināšanām tieši LAPAS darbības kompetences ietvaros.

[alert-success] Kā pieslēgties datu bāzei? [/alert-success]

Zināšanu krātuve ir daļa no LAPAS biedru datu bāzes.

[alert-success] Kā meklēt interesējošu resursu? [/alert-success]

Resursu meklēšana notiek, izmantojot Meklēšanas lauku.

1

Ierakstot meklējamo vārdu vai frāzi, tiek meklēts informācijā, kas parādās resursu Nosaukumā vai Aprakstā.

Arī zem Meklēšanas lauka redzamās Kategorijas kalpo kā palīgs meklēšanai. Noklikšķinot uz kādu no kategorijām, ir iespējams atlasīt visus attiecīgās kategorijas resursus, tādējādi ir iespējams meklēt ne tikai pēc atslēgas vārda resursa nosaukumā vai aprakstā, bet arī pēc norādītās kategorijas.

[alert-success]Kā pievienot resursu?[/alert-success]

Lai pievienotu jaunu resursu, Zināšanu krātuves sākuma skatā jānospiež uz pogas +Pievienot, kas atrodama uzreiz zem meklētāja. Parādīsies attēlā redzamais logs. Tas jāaizpilda.

1

  1. Nosaukums – jānorāda īss nosaukums, kas ļauj lietotājam noprast resursa saturu. Šis lauks jāaizpilda obligāti.
  2. Apraksts – koncentrēts apraksts par resursu. Piemēram, autors, datums, pilnais nosaukums, saistītās organizācijas u.tml.
  3. Kategorija – izvēlne, kurā jānorāda, kādai kategorijai atbilst pievienotais resurss.
  4. Url – saite uz resursu, ja tas atrodams internetā. Pievienojot saiti uz Youtube video, sistēma automātiski parādīs video priekšskatījuma attēlu.
  5. Fails – iespēja augšuplādēt resursu. Atļauti dažādi failu formāti – zip, pdf, doc, docx, jpg, png, bmp, jpeg, jpg, gif, xls, xlsx, ods, odt. Pievienojot neatļautu faila formātu, tiks parādīts kļūdas ziņojums.

Tagi – jānorāda viens vai vairāki atslēgas vārdi, kas raksturo resursu. Tagi atvieglos meklēšanu resursu krātuvē. Šis lauks jāaizpilda obligāti.

kad tas izdarīts, jānospiež uz pogas Saglabāt.

 

Papildinformāciju par datu bāzi un tajā atrodamajiem resursiem var meklēt, rakstot uz info@lapas.lv

 

*Projekta līguma numurs: Nr.1DP/1.5.2.2.2./12/APIA/SIF/048

92,07% no Projekta finansē Eiropas Savienība ar Eiropas Sociālā fonda starpniecību.

Apakšaktivitāti administrē Valsts kanceleja sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas fondu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.