Kā pārstādīt puķes?

Vajadzīgs

Augs, kuru pārstādīt
Podiņš, diametrā par 2cm lielāks par veco
Zeme augiem (atkarībā ko pārstādi, pielāgo arī zemi)
Keramzīts, māla lauskas, vai akmentiņi

1.solis

Sākumā pārstādāmo augu, kārtīgi aplaisti, lai saknītes nav sausas un trauslas. Ja izmantosi māla podu, iemērc to kādā ūdens bļodā, lai tas uzsūc ūdeni un vēlāk nenostrebj visu no jauniestādītā audziņa. Vislabāk būtu mērcēt pāris stundas. Ja izmanto podiņu, kurā jau iepriekš bijis kāds augs, kārtīgi izmazgā un noplaucē ar verdošu ūdeni, ja nu kādas baktērijas vai sēnes tur sadomājušas dzīvot.

2.solis

Sagatavo podu, kurā grasies augu pārstādīt. Apakšā drenāžas slānim 2cm biezumā (atkarīgs no poda lieluma) ieber keramzītu, māla lauskas vai akmentiņus. Der arī grants, bet tad poda caurumam (vai caurumiem) jāuzliek virsū lielāki akmentiņi vai kas tml, lai augsne, laistot, neaizskalojas prom.

3.solis

Tad apakšā ieber augsni.

4.solis

Saudzīgi izņem augu no podiņa, uzmanīgi pieturot aiz lapām un lēnām apgriežot podu otrādi. Nobirdini veco zemi no virspuses, bet pārāk nebužini saknes.

5.solis

Liec auga sakņu kamolu jaunā poda vidū un ber riņķī zemi, tā lai auga kakliņš būtu kādu centimentru zem poda malas (tas lai laistot ūdens nešļakstītos pāri). Piebērtā zeme jāpiespiež, lai augs nestaigātu pa podu un tā būtu pieblīvējusies un laistot nenosēstos.

6.solis

Aplaisti savu veikumu un liec uz kādas ne pārāk saulainas palodzes, lai mierīgi aprod ar jauno podu!

0 Replies to “Kā pārstādīt puķes?”

  1. labāk puķes pārstādīt pavasarī (no marta līdz maijam) vai rudenī (augusta beigās – septembris), pārējā laikā viņas vai nu atpūšas vai pastiprināti aug, un tās nevajadzetu traucēt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.