kā pagatavot grabulīti bērnam vai spēļmantiņu kaķim?

Vajadzīgs

kinderolas iekšiņa
zirņi, graudi, pērlītes, podziņas, vai jebkas, kas grabēs kinderolas iekšpusē (vajag kādu tējkaroti, bet var skatīties pēc vajadzības, jo atkarībā no daudzuma, mainās skaņa)
dzija (ne pārāk pūkainu, ja tas būs grabulītis bērnam, tad vispār iespējami mazāk pūkainu)
tamboradata

1.solis

Ieliek kinderolā izvēlēto “pildījumu”

2.solis

uzmet kādus 5-6 valdziņus, savieno pirmo ar pēdējo, veidojot riņķīti.

3.solis

Turpina pa apli tamborēt, veidojot aplīti. Lai tas būtu plakans (un ar katru riņķi riņķa līnijas garums palielinātos, katrā valdziņā iztamborē divus)
Nākamajā riņķī divus valdziņus veido katrā otrajā un tā visu laiku turpina, līdz riņķītis ir aptuveni vienāds (vai patnedaudz mazāks) par kinderolas dibenu.

Valdziņu skaitu principā skatās pēc situācijas, galvenais, lai riņķītis nesalocās. Ja tas sāk vīties, tad valdziņus dubulto retāk, ja raujās čokurā,tad biežāk.

4.solis

Tālāk vairs valdziņus klāt neliek un tamborē pa apli, it kā cilindru uz augšu. Jāpārliecinās,ka kinderolu būs iespējams ievietot tamborējumā.
Tamborē, līdz paliek kādi 2 mm līdz vietai, kur kinderola atkal paliek šaurāka.

5.solis

Ievieto kinderolu tamborējumā un , dara pretēji 3.solī darītajam – aizvien valdziņus nomet- satamborē kopā, sašaurinot visu, līdz veidojas noslēgts tamborējums. Nobeidz tamborējumu un viss gatavs!

Piezīmes

Ja tas ir kaķim, tad var galā uztamborēt parasto “bizīti” kā “peles” asti, un var pat pietamborēt peles “austiņas”. Kaut gan kaķim jau patiks tā grabināšanās, tas peles izskats jau tikai priekš sevis 🙂

0 Replies to “kā pagatavot grabulīti bērnam vai spēļmantiņu kaķim?”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.