Kā droši iepirkties interneta veikalos?

Preces izvēle.
Kad zināms, kas tieši nepieciešams, vajag apskatīt veikalu piedāvājumu, izrunāties ar pārdevējiem un atrast labāko variantu. Savukārt pēc tam – doties mājās un sameklēt, cik kārotā manta maksā interneta veikalos. Ja tajā brīdī veikalā nav kāda super-izpārdošanas akcija – tā noteikti varēs ietaupīt un arī izvēle būs krietni vien lielāka.

Interneta veikala izvēle.
Viss atkarīgs no tā, kas tieši nepieciešams.
Viena iespēja ir izvēlēties Latvijas interneta veikalus, tomēr, lai arī cenas ziņā izdevīgāki nekā veikali, bieži vien globālie iepirkšanās tīkli piedāvā vēl izdevīgākas cenas. Katrā ziņā, ja lemts par labu Latvijas interneta veikalam, cenas dažādos veikalos var salīdzināt www.salidzini.lv– mana pieredze rāda, ka šī web-page var palīdzēt atrast lētāko variantu.
Populārākā web-page laikam ir www.ebay.com, kur nopērkams ir viss un vel kaut kas… Ievērojams grāmatu klāsts būs pieejams www.amazon.com , tomēr, ja akurāt nav nepieciešama jauna grāmata, tad arī to var atrast ebay.com.
Man jaunākais atklājums ir www.fragrancex.com un www.cheapsmells.com , kur atsevišķas smaržas ir pieejamas līdz 75% lētāk nekā Rīgas veikalos.

Cik man zināms, tad tie, kas lēmuši par labu studijām ārvalstīs – literatūru iepirkuši tieši ebay.com. Grāmatas gan nav jaunas, bet studijām pilnībā piemērotas un arī līdzekļi citiem svarīgiem izdevumiem ietaupās.

Reģistrēšanās.
Visos interneta veikalos pirms iepirkšanās nepieciešams piereģistrēties. Reģistrējoties īpašu uzmanību vajadzētu pievērst adresei – vislabāk to pēc tam vēlreiz pārbaudīt, jo nereti automātiski var ierakstīt latviešu valodas mīkstinājuma u.c. zīmes, kas pārvēršas par ķeburiem vai jautājuma zīmēm. Kopumā viss kā ikvienā reģistrēšanā – paroles, slepenie jautājumi utt. – grūtākais, šķiet, ir atcerēties visas tās paroles, kuras šodien prasa uz katra soļa, nevis reģistrēšanās kā tāda.

Pirkšana.
Preces pirkšana visos veikalos ir ļoti līdzīga – jāizvēlas kārotā lieta, daudzums un jāieliek grozā, savukārt savā kontā (kas tiek piešķirts pēc reģistrēšanās) iespējams apskatīt visus pirkumus, kā arī redzēt, cik lieli būs ceļa izdevumi.
Ebay.com pērkot preces bez solīšanas jāizvēlas tās, pie kurām rakstīts “by it now”.
Ņemot vērā to, ka ebay.com preces pārdod dažādi pārdevēji, nevis viens veikals – katra no izvēlētajām mantām būs jāpasūta atsevišķi.

Solīšana (bidošana) – ebay.com
Ja ir pietiekami daudz laika, solīšana patiesi spēj aizraut. Nekā sarežģīta nav arī šeit – vienkārši jāseko līdzi izvēlētās lietas pārdošanas cenai/laikam un jāsola tāda cena, kā norādīts, vai nedaudz lielāka. Katrai precei iepretim redzams, cik dienas/stundas/minūtes atlikušas līdz izsoles beigām. Šeit gan jāņem vērā tas, ka izsolēm nav vienotas laika joslas – tā var beigties arī nakts vidū.
E-pastā pienāk ziņas par to, kā veicas ar solīšanu, respektīvi, to vai kāds tevi ir pārsolījis. Arī solītāju skaits redzams pie apraksta par preci.
Ebay piedāvā iespēju aplūkot atsauksmes, ko citi pircēji atstājuši par pārdevēju (var jau diskutēt, ka paši pārdevēji visu ko labu par sevi var sarakstīt – bet var arī pirms pirkšanas palasīt 🙂 ). Atsauksmes tiek rakstītas arī par pircēju.
Jāņem vērā, ka „every bid is binding” (katra solīšana ir saistoša), kas nosaka to, ka no savas solīšanas nevar atteikties – būtībā jau tāpēc, lai pats/ radi/ draugi/ kaimiņi neuzsistu cenu. Tomēr gadās visādi – arī visparastākās kļūdas, piemēram, tiek ievadīta pārāk liela summa, vai arī tiek nosolīta prece, kuru Eiropā nepiegādā. Tieši otrais piemērs gadījās man pašai – nepievērsu pietiekamu uzmanību aprakstam, kur minēti piegādes nosacījumi, un uzsāku solīšanu precei, kuru piegādā tikai ASV. Līdzīgi gadījumi ir atrunāti lietošanas noteikumos, kurus beidzot kārtīgi nācās izlasīt. Principā nekā sarežģīta – uzrakstīju īsu skaidrojumu pārdevējam un jautāju, vai varu atsaukt savu solīšanu. Pēc dienas saņēmu apstiprinošu atbildi un, aizpildot „bid retraction form”, atsaucu savu solīšanu.

Samaksa.
Samaksu var veikt ar pārskaitījumu vai arī izvēlēties PayPal.com, kas ir tāds kā starpnieks. Arī šeit ir atsevišķi jāpiereģistrējas – tikai tā doma ir tāda, ka tavs konta nr. nenonāk pie pārdevēja. Mana pieredze rāda, ka, maksājot ar PayPal, pats maksāšanas process ir ātrāks + visur nav jāvada dati (vēl var ietaupīt laiku) + nekādas komisijas maksas par pārskaitījumu.

Reiz gadījās tā, ka noskatītā prece ebay.com tika nobloķēta – precīzāk sakot, pārdevējs tika nobloķēts, jo bija reklamējis savu veikalu – mans maksājums, izmantojot PayPal, jau bija aizgājis – pāris dienas gan tas aizņēma, bet pēc tam summa glīti bija atpakaļ manā kontā bez jebkādām papildus piepūlēm.

Piegāde.
Samazināt izdevumus iespējams, ja ir pieejama akcija „free shipping”, tomēr ne vienmēr tā gadās tieši kārotajai mantai – kopumā gan piegādes nosacījumi ir diezgan draudzīgi.
Kad viss pasūtīts, tad sākas gaidīšanas process… līdz no pasta pienāk Aicinājums nr.___ un jādodas uz tuvāko pasta nodaļu saņemt paciņu. Parasti tas aizņem 10 līdz 14 dienas. Dažkārt arī vairāk – viss atkarīgs no tā, no kuras pasaules malas iegādātā manta ceļo. Nu, un pastā kā jau pastā – pase vai vadītāja apliecība kabatā un paciņu var izņemt.

Līdz šim man nav gadījies tā, ka jāsūta preces atpakaļ – varbūt kādam ir komentārs vai padoms šajā ziņā?

Izvēloties preci noteikti jāpārliecinās, vai to sūta uz Eiropu (Latviju). Diemžēl lielu daļu preču uz Latviju nosūtīt nav iespējams. Zinu, ka ir atsevišķas kompānijas, kas nodarbojas ar to, ka preci ir iespējams pārsūtīt uz to noliktavām (šķiet, ka pārsvarā ASV), un no noliktavas tālāk uz adresi Eiropā, bet arī par šo jāraksta kādam citam – tā es mēģinājusi neesmu.
Pavisam nesen ziņās tika minēts, ka ES veikusi pētījumu par to, kuru valstu iedzīvotājiem pastāv lielākie šķēršļi preču iegādei i-neta veikalos – visas neatceros, bet Latvija un Beļģija gan tur bija. Tagad ir apņemšanās pielikt pūles, lai atvieglotu preču iegādi – cerēsim 🙂

8 Replies to “Kā droši iepirkties interneta veikalos?”

  1. tieši tā arī ir, bet man liekas, ka fragrancex.com izvēle lielāka. bet vēl ir arī atlaižu faktors – iespējams, ka tieši tam, ko izvēlies tajā brīdī pieejama labāka cens. es darīju tā, ka piereģistrējos un uztaisīju vienādus pirkumu sarakstus abās lapās un tad salīdzināju… Fragrancex.com sanāca lētākas pašas smaržas un lielāks piedāvājums, bet arī dārgāki pasta izdevumi.

  2. Nezinu man patiik http://www.semicom.lv un riiga daugavpili var pats aiziet uz veikalu pakal nau piegaades jaamaksaa !!! cenas ar sameeraa apmierinosa un vismaz zinu ka nau probleemu ar garantiiju jo no ebay perkot ir biijusa prob vairaakas sanaak ka nauda veejaa !!

  3. Labdien visiem šī foruma lietotājiem. Kā arī visiem interesentiem iegādāties preces interneta veikalos par zemākām cenām. Latvijā darbu ir sācis portāls http://www.iAtlaides.com Šis portāls ir unikāls un Latvijā kaut kas jauns. Portāla mērķis ir piedāvāt interneta veikala pircējiem preces iegādāties vēl lētāk nekā tas bija iespējams līdz šim. Viss ir ļoti vienkārši. Apmeklējiet lapu ''Kā tas strādā?'' Lai sāktu iepirkties lētāk. Mūsu lapa ir ieguvusi plašu atsaucību no pircējiem. Un jau ir izmaksātas pirmās saņemtās naudas atgriešanas par pirkumiem internetā. Ja rodas jautājumi droši raksti – iAtlaides un sazināties ar mums forma

  4. Interneta veikalu uzticamību lielā mērā pierāda to darbības kvalitāte vien. Tur jau kļūst skaidrs, cik nopietni kaut kas tiek darīts. Nu, kaut vai lapas darbība to pierāda.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.