Kā pārveidot PDF failus par Word doc failu (un otrādi)?

Nereti gadās sastapties ar failiem pdf formātā, kur gribās pievienot savas piezīmes, vai to nepieciešams labot.

Citkārt gribās pārveidot sevis veidotu dokumentu pdf formātā, lai, piemēram, būtu drošs, ka attēli un shēmas vienmēr izskatās, kā plānots, nevis būtu mainījušies atkarībā no dokumenta lietotāja Word versijas. Pārveidot failus ir pavisam vienkārši.

1.solis
Ir nepieciešams failu pārveidotājs jeb konvertors. Es parasti izmantoju www.zamzar.com piedāvātos pakalpojumus. Bet vispār tādu var atrast internetā, meklējot, piemēram, file converter, file conversion, convert pdf to doc u.tml. Jāpievērš uzmanība, vai piedāvātais pakalpojums ir bezmaksas un vai tas neparedz dažādu ūdenszīmju (reklāmu) ievietošanu dokumentā.

2.solis
Tālāk jāseko izvēlētā pārveidotāja norādēm, bet shēma ir vienkārša – vispirms viņiem nepieciešams pārveidojamais fails. Zamzar.com piedāvā augšupielādēt attiecīgo failu. Pēc tam ir jānorāda formāts, uz kuru failu vēlamies pārveidot- attiecīgi doc vai docx, ja lietojam jaunāko Office. (Zamzar piedāvā daudz dažādus failu formātus, kas sakārtoti pēc to veida- attēli, dokumenti, mūzika, utml..)

3.solis
Pēc tam jānorāda sava e-pasta adrese un jānospiež Convert. Jānorāda īsta e-pasta adrese (sk. 4.soli)

4.solis

Fails tiks nosūtīts uz norādīto adresi. Tiek parādīts brīdinājums, ka tas var notikt ilgāku laiku, atkarībā no Zamzar noslodzes, tomēr man nekad nav nācies gaidīt ilgāk par pāris minūtēm.
Piezīmes

1) Parasti šie failu pārveidotāji piedāvā konvertēt failus arī no/uz citiem formātiem.

2) Iespējas labot pārveidoto failu ir atkarīgas arī no sākotnējā faila – ne vienmēr viss būs tik viegli, kā gribētos

Brīdinājumi
Autori nereti izvēlas pārveidot savus Word failus uz PDF, lai ierobežotu to rediģēšanu un pārveidošanu, tāpēc šis pakalpojums būtu jāizmanto godprātīgi.

Jāatceras, ka fails reāli tiek nosūtīts kādam svešiniekam, tāpēc nevajadzētu šādi pārveidot dažādus dokumentus, kurus nevajadzētu redzēt svešām acīm.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.