Mēs savā ikdienā lietojam tik daudz ķīmijas, ka es ticu, ka daži no mums drīz naktīs sāks spīdēt neona gaismā. Šampūna izvēlei ir liela nozīme, jo galvas rajonā āda ir plānāka, līdz ar to visas indes iesūcas mūsos ātrāk .
Protams var iepirkt šampūnus tikai eko veikalos, bet eko veikali nav tik izplatīti kā Drogas un jāatzīst, ka maksāt par šampūnu sākot no 5 latiem ne vienmēr gribas. tāpēc var doties uz Drogām un meklēt zelta viduscelu – lētu un maksimāli nekaitigu.

1.solis

uzmanīgi izpētiet iecerētā šampūna satāvu, kas parasti nodrukāts ( looti mazliem burtiniem) iepakojuma aizmugurē

Piezīmes

sastāvdaļas sarindotas nevis pēc alfabēta, bet pēc to daudzuma produktā un tas attiecas uz visiem kosmetikas līdzekļiem. Tapēc pirmais parasti ir aqua – udens. Ir  interesanti, ka biezi vien lavandas ķermena krēmā, pati lavanda ir minēta, kā pēdējā no 100 citām sastāvdaļām. Tātad lietota vismazāk.

2.solis

izvairieties no šampūniemiem, kuru sastāvā ir Parabēni "paraben", vini var būt dažādi – bet kopējā ir vārda izskaņa "paraben". tie ir konservati, kas nodrošina kosmetikai ilgaku glabāšanu. zinātnieki uzskata, ka parabēni ir atbildīgi par  veģetatīvās sistēmas graušanu: parabēni var imitēt estrogēnu darbību, traucēt seksuālo attīstību un reprodukciju, kā arī ir ļoti alerģiski.

3.solis

SODIUM LAURETH/LAURYL SULFATE (SLES/SLS) – nātrija lauret/lauril sulfāts

SLS  Atdala no matiem taukus un liek šampūnam izplesties un ļoti ātri iekļūt ādā, tas paliek audos, īpaši smadzenēs, sirds un aknu audos uz  caur asinsvadiem SLS/SLES koncentrējas sirdī, aknās, smadzenēs un acīs. Tas paliek audos ilgu laiku un var izraisīt šādas sekas –  vēzi , endokrīnās sistēmas noārdīšanu , acu bojājums un matu izkrišanu

4.solis

izvairieties no COCAMIDE MEA – pētījumos ir  izraisījis vēzi laboratorijā testētajiem dzīvniekiem. Cocomide mea satur mono-etanolamīnu, kam reaģējot ar nātrija lauret/lauril-sulfātu, veidotos kancerogēnie nitroamīni.