parasti svecēm izdeg vidus un kaut kas paliek pāri. Tos galus var savākt un pārtaisīt jaunās svecēs.
Tā var pagatavot jaukas dāvaniņas. Un tas ir ļoti vienkārši, tā kā ar to tiktu galā ikviens. Neliela, bet jauka un silta dāvaniņa kādā aukstā vakarā. Piemēram, Valentīna dienā – viņai noteikti patiks! 🙂

Vajadzīgs

sveču galus
diegu (es izmantoju t.s. mulinē diegu)
skoču
bļodiņu
piparkūku formiņas, dažādus trauciņus šmauciņus pēc izvēles

Var nopirkt speciālo vasku, ko kausēt, bet principā pietiek arī ar tām vecajām svecēm
Dažādām krāsām var izmantot  pārtikas krāsvielas. Bet principā, no sarkanām svecēm, sanāk sarkans, no zaļām- zaļš utjp. Atceramies, ka daudzas krāsas kopā veido pelēkbrūnu toni.
Smaržai var izmantot kādu ēterisko eļļu.

Piezīmes

Vēl var izmantot lūpu krāsu! jo tā arī ir taukaina un krāsaina, tātad labi sajaucas ar izkusušo sveces masu (attēlos redzamās sveces gatavotas no sarkanām svecēm, izņemot vienu (priekšpēdējā attēlā labajā pusē apaļā svece), kur baltam vaskam piejaukts klāt apm 1cm lūpukrāsas)

1.solis

lai ātrāk izkūst, var nedaudz sasmalcināt sveces pārpalikumu, bet prinicipā tas notiek visai ātri, tā ka var arī nesmērēt rokas.

2.solis

Katliņā uzvāra ūdeni, kurā ieliek bļodiņu ar sveču pārpalikumiem. To sauc par karstā ūdens peldi, jo pa taisno kausējot būs pārāk traki.

3.solis

Kad viss pārvērties šķidrā masā, var pievienot izvēlēto krāsvielu vai eļļu.

4.solis

Paralēli tam izvēlētajā trauciņā apakšā jāpieskočo diegs. Risinājumi visdažādākie, mēs arī mācījāmies darot. Vienvārdsakot, tam striķim ir jābūt apmēram vidū un, lai arī vasks sacietē diezgan ātri, tomēr jārēķinās, ka būs jāpietur kādu mirkli ar roku. (Vienā attēlā redzams, kā mēs izdomājām izmantot suši ēdamo kociņu.)
Ja tiek izmantota piparkūku formiņa, tad tā jānovieto uz līdzenas virsmas, kurai nav žēl liet virsū karstu vasku.

5.solis

Var liet formiņā vasku. Jāļauj nedaudz atdzist. Un jāpagaida līdz sacietē pavisam. Viss. Es tak teicu, ka vienkārši.

Var eksperimentēt ar slāņiem, ar citas krāsas sveču gabaliņiem utml.

!!To diega pieskočošanu jāveic tā, lai pēc tam tas skočs vai nu nav manāms sveces apakšā, vai lai viņu var noplēst, īpaši nesabojājot jauno sveci.