Pamācība tapusi sadarbībā ar www.escape.lv – aiziet dabā!

Vai slēpes pirkt vai nomāt? 

Pirms pieņemt lēmumu par slēpju iegādi, ir svarīgi saprast, cik bieži un kādiem mērķiem tās tiks lietotas. No tā arī būs atkarīgs iegādājamo slēpju veids un cena.

Ja paredzēts slēpot 3-4 reizes pa ziemu sestdienā vai svētdienā, tad prātīgāk ir slēpes ņemt nomā, nevis iegādāties. Iesakam izmēģināt slēpju nomu Ogrē pie Zilajiem kalniem vai kādā citā slēpošanas trasē.

Ja tomēr ir paredzēts slēpes lietot biežāk un (vai) piedalīties sacensībās, tad gan savas slēpes ir ļoti vēlamas.

 Kādas slēpes izvēlēties? 

Slēpes var iedalīt 3 veidos – klasiskajam solim, slidsolim un universālajās slēpēs.

Klasiskajam solim paredzētās slēpes būs lieliskas, lai dotos pārgājienos vietās, kur neviens nav bijis vai pa jūsu lauku māju mežiem.
Slidsoļa slēpes pa īstam varēs izmantot tikai speciāli sagatavotās trasēs, kur tiešām varēs izjust to ātrumu.
Universālās slēpes (īpaši jau tās, kurām ir pretslīdēšanas robiņi apakšā) līdzīgi kā klasiskajam solim paredzētās var izmantot jebkur un tās prasa mazāk kopšanas, bet noteikti neslīdēs tik labi kā labi koptas slidsoļa vai klasikas slēpes.

Kāds ir pareizais slēpju garums?

Slēpju garumu izvēlas šādi:
Klasiskajam solim un universālajām – augums + 15 līdz 25 centimetri.
Slidsolim – augums + 5 līdz 15 centimetri..

Kāds ir pareizais nūju garums?

Nūjas klasiskajam stilam – līdz plecam, bet slidsolim labākais nūju garums būs līdz auss ļipiņai.

Kādi būtu atbilstoši zābaki?

Zābaki jāpērk tādi, lai nespiež, taču nevajag aŗi pārspīlēt un pirkt 3 izmērus par lielu, jo kājai zābakā jāturas samērā stingri. Ja zābaki un slēpes tiek pirkti dažādās vietās, tad ir ļoti svarīgi, lai tiktu nopirkti stiprinājumiem atbilstoši zābaki. Tagad veikalos pārsvarā ir nopērkami zābaki ar NNN veida stprināšanas sistēmu, taču ir pieejami arī ar SNS sistēmu. Svarīgi, lai šie trīs burti zābakiem un stprinājumiem neatšķirtos, jo pretējā gadījumā nekādi nevarēsiet paslēpot.

Kur slēpot?


Neatkarīgi no tā vai slēpes nopirktas vai vēl nē, visi laipni aicināti uz nakts slēpošanu trešdienās Ogres Zilajos kalnos. Vairāk informācijas www.escape.lv