Ja Tavā īpašumā ir mājdzīvnieks (suns, kaķis vai mājas sesks) un vēlies, lai tas piedalās izstādē, vai uz laiku plāno to izvest ārpus valsts, tam ir jābūt mikročipētam un reģistrētam vienotajā Lauksaimniecības datu centra datu bāzē (turpmāk – datu bāze).

Ja mājdzīvnieks iepriekšminētajā datu bāzē jau ir reģistrēts, tad mājdzīvnieka īpašniekam ir iespēja paziņot, ja tas vēlas mainīt dzīvnieka īpašnieku, faktisko atrašanās vietu vai arī mājdzīvnieks ir pazudis/atradies, vai miris.

Mājdzīvnieka reģistrācija


  1. Dzīvniekam jābūt apzīmētam ar mikroshēmu (mikročipētam). Dzīvnieka apzīmēšanu veic sertificēts veterinārārsts. Ir veterinārārsti, kuri uzreiz veic arī dzīvnieku reģistrēšanu datu bāzē, bet ja reģistrācija nav veikta, tad lasi tālāk kā Tu to vari izdarīt pats.
  2. Dzīvnieka reģistrēšana datu bāzē –

 Nepieciešamie dokumenti:

Maksājums:

Mājdzīvnieka reģistrācija ir maksas pakalpojums – EUR 7,11. Pirms dzīvnieka reģistrācijas ir jāveic priekšapmaksa uz Lauksaimniecības datu centra kontu.

3. Parakstītā veidlapa, ieskenētā dzīvnieka pase jānosūta uz e-pasta adresi ldc@ldc.gov.lv. Mājdzīvnieka reģistrācija tiek veikta, tiklīdz maksājums ir ienācis Lauksaimniecības datu centra kontā.

Vairāk par mājdzīvnieku reģistrēšanas kārtību lasi Lauksaimniecības datu centra mājaslapā.

Mani reģistrētie mājdzīvnieki


Pārliecināties, vai Tavs mājdzīvnieks ir reģistrēts, vari divos veidos:

Dzīvnieka īpašnieka un/vai adreses maiņa


Izmantojot portālā www.latvija.lv pieejamos e-pakalpojumus:

Pazušanas vai atrašanas reģistrācija

Ja Tavs mājdzīvnieks ir pazudis vai atradies, tad reģistrēt to datu bāzē izmantojot e-pakalpojumu Reģistrēta mājdzīvnieka pazušanas vai atrašanas reģistrācija, lai to vieglāk būtu atrast vai arī meklēšana tiktu pārtraukta.

Nāves vai eitanāzijas reģistrācija

Lai dzīvnieka īpašnieks varētu reģistrēt sava mājdzīvnieka (izņemot suņa, kas atzīts par bīstamu) nāvi vai eitanāziju, tad jāizmanto e-pakalpojums Reģistrēta mājdzīvnieka nāves vai eitanizācijas reģistrēšana.

Lasi arī citas e-pakalpojumu un e-iespēju pamācības, pielieto tās pats un iesaki paziņām, kolēģiem, draugiem un ģimenē!

Savukārt, ja vēlies sekot līdzi aktualitātēm e-pakalpojumu un e-iespēju jomā, pievienojies un seko manam profilam Twitter tīklā un esi informēts par valsts e-iespējām Tavai ērtākai ikdienai!