Kā elektroniski izveidot aprakstu un atrast informāciju par meklēšanā izsludinātiem kultūras objektiem (t.sk. mākslas priekšmetiem)?

Ja esi vērtīgu kustamo kultūras objektu (gleznu, ikonu, vāžu u.tml.) īpašnieks, droši vien īpašu uzmanību Tu pievērs to drošai glabāšanai, jo dažādi vērtīgi mākslas priekšmeti ir zagļu īpaši iekāroti. Šajā pamācībā aprakstītie Iekšlietu ministrijas Informācijas centra e-pakalpojumi gan nepalīdzēs Tev nodrošināties pret zādzības riskiem, taču varēs sniegt atbalstu tad, ja gadījumā Tavs vērtīgais mākslas priekšmets ir nozagts.

[alert-note] Vajadzīgs [/alert-note]
Dators, interneta pieslēgums, atsevišķos gadījumos LVRTC izsniegta droša e-paraksta viedkarte vai virtuālais e-paraksts.

[alert-success] 1.solis [/alert-success]

Lai izveidotu un saglabātu Tev piederošo kultūras objektu (t.sk. mākslas priekšmetu) standartizētus aprakstus* un fotoattēlus, lai tie varētu tikt iesniegti tiesību aizsardzības iestādēm zuduma gadījumā, izmanto e-pakalpojumu „Kultūras objektu apraksta veidošana”.

* Aprakstā nav jānorāda personas dati, objekta vērtība un atrašanās vieta. Informācija par aprakstāmo kultūras objektu nebūs pieejama valsts iestādēm vai trešajām personām, jo visi dati tiek saglabāti tikai e-pakalpojuma lietotāja norādītajā datu glabāšanas ierīcē. Objekta zuduma gadījumā tā īpašnieks vai turētājs var pats iesniegt e-pakalpojuma izmantošanas rezultātā izveidoto aprakstu un fotoattēlus tiesību aizsardzības iestādei objekta meklēšanas izsludināšanai.

[alert-success] 2.solis [/alert-success]

Lai apskatītu informāciju (objekta nosaukumu, veidu, datējumu, izcelsmes valsti u.c.) par Latvijā meklēšanā izsludinātiem, izņemtiem un atrastiem kultūras objektiem, izmanto e-pakalpojumu „Kultūras objekta statusa noteikšana”.

Piezīmes
E-pakalpojums var būt noderīgs Latvijas un ārvalstu kultūras objektu īpašniekiem, turētājiem, antikvariātiem, tiesību aizsardzības iestādēm. E-pakalpojuma ietvaros var identificēt meklējamo kultūras objektu, apgrūtināt to nelegālo tirdzniecību un pārvadāšanu, kā arī veicināt kultūras objektu īpašnieku un turētāju iespējas atpazīt un atgūt savus zagtos / zudušos kultūras objektus.

[alert-success] 3.solis [/alert-success]

Ja vēlies, lai informācija par Tev nozagto kultūras objektu tiktu publicēta e-pakalpojumā, uzraksti iesniegumu (skatīt iesnieguma paraugu), paraksti to ar drošu elektronisko parakstu (skaties pamācību „Kas ir elektroniskais paraksts?) un kopā ar nozagtā objekta fotoattēlu nosūti uz Valsts policijas oficiālo e-pasta adresi kanc@vp.gov.lv. Skaties pamācību „Kā oficiāli sazināties ar iestādi izmantojot datoru un internetu?”.

[alert-announce]

  • Ja konstatē neprecizitāti kultūras objekta aprakstā, lūdzu, vērsies tajā tiesību aizsardzības iestādē (pie attiecīgā (kriminālā) procesa virzītāja), kurā tika pieteikts notikums ar kultūras objektu, informējot par kļūdu un sniedzot attiecīgu datu labojumu.
  • Identificējot kultūras objektu, iespējams nekavējoties sazināties ar Valsts policiju, izmantojot paziņojuma nosūtīšanas tiešsaistes risinājumu, vai pa tiešo sazināties ar attiecīgo teritoriālo policijas iestādi.

[/alert-announce]

[divider]

Lasi arī citas e-pakalpojumu un e-iespēju pamācības, pielieto tās pats un iesaki paziņām, kolēģiem, draugiem un ģimenē!

Savukārt, ja vēlies sekot līdzi aktualitātēm e-pakalpojumu un e-iespēju jomā, pievienojies un seko manam profilam Twitter tīklā un esi informēts par valsts e-iespējām Tavai ērtākai ikdienai!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.