Fiskars no šķūnīša ienāk virtuvē

Labi, labi – nav jau tā, ka pa taisno no šķūnīša ar netīriem gumijniekiem ienāk virtuvē. Virtuvē ienāk smukās kastītēs sapakoti, melni-balti-oranžīgi instrumenti ar mērķi pagatavot salātus.
Esam piekrituši izmēģināt vairākus Fiskars Functional Form rīkus. Functional Form ir izstrādāti tā, lai tie lieliski papildinātu cits citu — gan vizuāli, gan funkcionāli.

Mūsu rīcībā nonāca salātu žāvētājs, mērču šeikeris, salātu stangas un rīve.IMG_6449

Iepakojums tiešām glīts, bez maz kā apple produktiem 🙂 Rīku izskats gaumīgs un minimālistisks. Bet nu par visiem pēc kārtas.

Salātu žāvētājs sastāv no bļodas, sieta un griešanas mejānisma, kas reizē ir bļodas vāks. Darbības princips, kā jau visiem šādiem žāvētājiem – ar roku tiek radīts centrifūgas efekts. Bļodas apakšā oranža gumija nodrošina, ka bļoda neslīd. Bļoda ietilpīga un noderīga, vienīgi balta un es nezinu, kā tā izskatītos pēc vairākām lietošanas reizēm, jo tomēr salāti kopā ar citronu vai etiķi varētu diezan ietekmēt to baltumu.. Pati līdz šim salātu žāvētāju nelietoju, bet esmu lasījusi, ka tā ir noderīga lieta un ka tiešām pareizi nožāvētiem salātiem labāk “pielīp” mērce un labāk garšo. Šajā sezonā ar zaļajiem salātiem vēl tā palēnām, bet domāju, vasarā varētu būt noderīgi, jo diezgan ķēpīgā lapu salātu skalošana, nokratīšana un tādu pilošu pārvietošana pa virtuvi ir tas, kas mani dažreiz attur no idejas par fiksajiem salātiem.

Salātu mērces šeikeris būtībā ir stikla trauciņš ar vāciņu, kuru vajadzības gadījumā var pagriez tā, ka mērci var vai arī nevar izliet laukā no trauciņa. Šim trauciņam, manuprāt, piestāvētu arī kāda mērvienība klāt, lai tas arī kalpotu kā mērtrauciņš. Var samaisīt mērces sastāvdaļas, bet zināms, ka daudzās receptēs olīveļļa ir lēnām, lēnām jāiemaisa pārējā mērcē, tāpēc tie būs gadījumi, kad šāds šeikeris nebūs derīgs. Man pašai arī patīk kaut ko pielikt, pamaisīt, pagaršot, vēl piepilināt, atkal pamaisīt un pagaršot. Tāpēc šis šeikeris drīzāk derēs tiem, kas stingri pieturās pie receptes, vai ir ļoti pārliecināti par sevi un sevis izvēlētām proporcijām. Bet pašu šeikošanu galu galā var izpildīt īpaši dejiski un ieinteresēt ēdājus salātos.

Rīve – šķēlētājs. Gribētu pamēģināt redīsu griešanai, jo tas varētu būt ideāli, diemžēl negribēju pirkt milzīgu iepakojumu ar apšaubāmas izcelsmes redīsiem, labāk gaidīšu vasaru. Toties pamēģināju gurķi. Manai bērnības gurķi-ar-krējumu sajūtai prasās nedaudz biezākas šķēlītes. Viens no gurķiem, ko biju nopirkusi, bija pārāk resns un viņu nevarēja bez apgraizīšanas griezt, izmantojot šo rīvi, bet citādi pati griešana noritēja viegli un raiti, gluži kā mēdz rādīt tv reklāmās 🙂

Un visbeidzot salātu knaibles. Tās patiesībā ir divas salātu karotes, kuras var saāķēt kopā un tās veido tādas kā knaibles. Ko tur piebilst- salātu karotes kā salātu karotes. (lai gan nē, salātu karošu komplektā nereti vienai salātu karotei ir tādi kā robiņi un tā vairāk atgādina milzīgu dakšu..) Nav par vieglu, kā mēdz būt ar plastmasas izstrādājumiem, ir melnas, tātad nenošmulēsies visādus spinātus, bietes, dzērvenes un tml. krāsainas lietas krāmējot.

fiskars

Kad veikalā redzēšu, nopirkšu mizotāju, tas kāreiz saplīsis.

 

 

One Reply to “Fiskars no šķūnīša ienāk virtuvē”

  1. Personīgi izmantoju virtuves nazi. Ļoti kvalitatīvs, ass, ērts, viegls. Kad pirku papildus vēl nāca dāvanā asmeņa asināmais. 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.