Burkānu čipsi

 

Daļēji iedvesmojoties no citos blogos (piemēram, absolutsed.lv), sociālajos tīklos un arī medijos atspoguļotās akcijas “Neizmet ēdienu“, daļēji pašai saprotot, ka, izspiežot no augļiem vai dārzeņiem sulu, faktiski sanāk ļoti daudz labuma mest laukā, domāju par veidiem, kā šo resursu izmantot.

Jau senāk pamanīju šo lielisko burkānu kūkas recepti. Esmu mēģinājusi pievienot nedaudz burkānu izspaidas (tā to sauc?) mafiniem, plācenīšiem.. Bet tad uzdūros svaigēdāju/vegānu receptēm par burkānu izspaidu krekeriem. Dažādās variācijās, katrā ziņā viss ir pavisam vienkārši.

Es darīju tā!

Ņēmu 3 daļas burkānu izspaidu un vienu daļu maltas linsēklas. Un nedaudz sezama sēklas – tā, lai smuki izskatās ( kādas 2 ēdamkarotes). Tālāk es pievienoju garšvielas – sāli, piparus, oregano. Bet nu te var dažādi izpausties. Liku citā reizē kariju, tas man nepatika. Vēl var likt kaltētu ingveru. Kādas citas sēkliņas. Sāli liku tā droši. Parasti lietoju maz sāli, bet es gribēju, lai šie ir tādi čipsīgi..
Visu kārtīgi samaisa/samīca. Ja pārāk sauss, tad pielej dažas ēdamkarotes ūdens vai to pašu burkānu sulu, bet īpaši mitram tur nekam nav jābūt, jo tālāk būs viss jāizkaltē.

IMG_5066

īstenībā es pieliku vēl nedaudz maltas kaņepes, bet tās piedeva rūgtenumu. Vēl pieliku kkādus zaļumus, bet bez tā varēja iztikt.

Tālāk izklāj cepampannā cepampapīru un, līdzīgi kā siera kūkas pamatni taisot, izvieto burkānu masu uz cepampapīra plānā kārtiņā – kādi 3-4mm.
IMG_5068Liek cepeškrāsnī, kas uzsildīta uz kādiem 120 grādiem un kaltē kādu stundu, pusotru. Es laiku pa laikam vēru valā durvis, lai izlaistu laukā tur esošo mitrumu. Zinu, zinu, tāda temperatūra ir pārāk augsta, lai to sauktu par svaigēdāju ēdienu, bet es uz to nepretendēju, bet gan smēlos ideju no šīm recepceptēm. Protams, ja ir speciālais svaigēdāju dehidrators, var to izmantot. Var arī mazākā temperatūrā un ilgāk turēt to krāsnī, bet man nebija pacietības.
Taisnību sakot, es eksperimentēju ar karstumiem un režīmiem, tāpēc iesaku sekot līdzi – mērķis ir to visu izkaltēt, lai ir graužams. Parasti  kāda maliņa nedaudz uzliecās uz augšu un tā pirmā liecināja, ka drīz jau būs gatavs. Vienu porciju es uzmanīgi apgriezu otrādi, jo likās, ka pie cepampapīra pielipusī daļa kaut kā nekalst. Katrā ziņā nekā sarežgīta tur tiešām nav, vienkārši jāpaseko līdzi, kāda nu kuram tā cepeškrāsns un cik laika ir..

IMG_5077

Pasniedz ar kādu mērcīti. Mans trīsgadnieks padzirdējis, ka mamma piedāvā čipšus, kāru muti našķojās visu vakaru 🙂

Katrā ziņā bija interesanti un arī garšīgi, cita lieta, ka mana sistēmiskā pieeja un racionālais prāts liek aizdomāties par to, ka ēdienu neizmetu gan, bet enerģiju (cepeškrāsns elektrības formā) arī krietni patērēju.. tā kā par to, kādu iespaidu šāds našķis atstāj uz manu ekoloģisko pēdu, es nezinu 🙂 katrā ziņā, šis noteikti būtu pieskaitāms pie veselīgajiem našķiem.

Un ko ar izspaidām dari tu? izmet? izmanto citos ēdienos?

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.